Skocz do zawartości

Wirus "komputer został zablokowany przez policję..."


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam niemały problem, gdyż mój komputer został zablokowany.

Kiedyś już mi się to zdarzyło na innym komputerze, ale odpaliłam ComboFix'a w trybie awaryjnym i do dziś wszystko jest ok.

 

Dziś jednak nie mogę sobie nijak z tym poradzić, komputer nie chce ruszyć z żadnego trybu awaryjnego, próbowałam poprzez Kaspersky Rescue Disk coś naprawić, ale baza antywirusowa nagle zostaje uszkodzona i w wyniku czego żadnego wirusa Kaspersky nie znajduje.

Proszę o pomoc, najlepiej ze szczegółowymi wskazówkami krok po kroku ;)

 

aaa i nie bardzo wiem jak skombinować logi bez włączania komputera, dlatego nie mam co dołączyć do posta :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Być może to jest ten rodzaj infekcji, która dopisuje się do shella. Spróbuj wejść w tryb awaryjny z obsługą wiersza polecenia i wykonać raport za pomocą OTL. OT możesz pobrać np. na pendrive i z poziomu linii komend wpisujesz ścieżkę do otl.exe. Program się uruchomi a ty wykonasz raporty i wstawisz na forum. Żadnego ComboFixa nie będziemy tutaj używać.

Odnośnik do komentarza

po wejście w tryb, włącza się ekran i przelatują nazwy plików, w pewnym momencie jest koniec, komputer zaczyna się włączać na nowo w normalnym trybie, pojawia się komunikat z policji i tak w kółko

spróbuję odpalić z płyty jak napisałeś w poście wyżej

 

Jakimś dziwnym trafem udało mi się odpalić opcję, żeby komputer włączył się tak jak przy ostatnim poprawnym uruchomieniu systemu i wszystko kulturalnie się włączyło.

Na wszelki wypadek załączam OTL, bo może coś się gdzieś ukrywa a ja jestem zielona w tych sprawach ;)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Według logów tutaj nadal jest infekcja.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-2200192804-83013167-2968474413-1000..\Run: [cdloader] C:\Users\s\AppData\Roaming\mjusbsp\cdloader2.exe (magicJack L.P.)
O4 - HKU\S-1-5-21-2200192804-83013167-2968474413-1000..\Run: [Vilovya] C:\Users\s\AppData\Roaming\Sonio\iknia.exe ()
 
:Files
C:\ProgramData\0tbpw.pad
C:\Users\s\AppData\Roaming\Sonio
C:\Users\s\AppData\Roaming\mjusbsp
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

Odnośnik do komentarza

To by było tyle jeśli chodzi o usuwanie. Możesz wykonać czynności na zakończenie:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij przywracanie systemu: KLIK

 

3. Zaktualizuj system do Service Pack 2 oraz wymienione programy do najnowszych wersji:

 

64bit-Windows Vista Home Premium Edition Service Pack 1 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

 

Internet Explorer (Version = 7.0.6001.18000)

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9

"Mozilla Firefox 15.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 15.0 (x86 pl)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

4. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...