Skocz do zawartości

Spowolnione działanie komputera


Aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu (ok. 2 tyg) mam problem z działaniem większości zasobożernych aplikacji (gry, programy graficzne i muzyczne, odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD). Objawia się to ich zauważalnym spowolnieniem (najłatwiej było to zaobserwować w grach. gdzie tytuły dobrze działające, zaczęły miewać wyraźne spadki klatek). Nie przypominam sobie, aby w przeciągu tego czasu było instalowane na komputerze coś podejrzanego, nadmieniam, że jestem jego jedynym użytkownikiem.

 

Próbowałem poradzić sobie z problemem wpierw od strony hardware'u, odkurzając podzespoły, czyszcząc radiatory, etc. Jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Następnie sięgnąłem po Puran Utilities w celu defragmentacji danych (rejestr i dyski) i usunięcia plików uszkodzonych, wyczyściłem folder temp przy pomocy TFC.exe. Zainstalowałem również najnowsze sterowniki karty graficznej, mimo to wciąż brak zadowalającej poprawy.

 

Na wszelki wypadek podaję konfigurację PC: Intel C2D E8400, ASUS P5Q-E, HDD Samsung 320GB, G.Skill 4GB DDR2 1066Mhz, ASUS HD5850 1GB. System Windows 7 64 bit

 

Przed chwilą wykonałem skan OTL'em. Poniżej zamieszczam logi

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zabrakło drugiego loga z OTL - extras. Nie miałeś zaznaczonej opcji Rejestr - skan dodatkowy na "Użyj filtrowania". Ale to nie jest takie istotne bo główny log z OTL nie wskazuje na jakąkolwiek infekcje. Temat zostaje przeniesiony do innego działu.

 

Spróbuj uruchomić system w trybie czystego rozruchu i zobacz czy problemy nadal występują: KLIK

Odnośnik do komentarza

Uruchomiłem komputer w w/w trybie i generalnie różnica jest, ale niezbyt duża. Robiłem nieco testów i benchmarków na podstawie gry Hitman Absolution i zauważyłem, że przy ustawieniach maksymalnych osiągam więcej klatek na sekundę (20-25 fps) niż w przypadku średnich (15-18 fps) i niskich (13-18 fps) ustawień, podobnie dzieje się w innych grach. Wygląda to tak jakby sprzęt działał sprawniej kiedy jest równomiernie obciążony, natomiast gdy większość procesów przypada na CPU, a karta graficzna pracuje na niskich "obrotach", komputer zaczyna się krztusić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...