Skocz do zawartości

Inteligentne suwanie logo z pliku filmowego


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

mam taką zagwozdkę z plikiem na który nałożył ktoś swoje logo (to nie jest jakas próba zabezpieczenia sie przed kopiowaniem,czy cos w ten deseń,filmik jest wykrojony z pewnej wiekszej calości) tak ze ja chcac wykorzystac ta sekwencje moge to spokojnie zrobić.Problemu by nie było gdybym znalazl orginalny film z ktorego owy kawalek zostal spreparowany,ale przy ilości filmów w sieci to szukanie igly w stogu siana.Dobra to tyle na ten temat.

 

Logo znajduje sie w lewym gornym rogu,jest statyczne,to troche ulatwiłoby sprawe np. wykorzystując:

 

1.VirtualDub i opcje zamazania logo.Tyle ze to jest mało zadawalajace,nie wygląda to dobrze,widać ze jest tam grzebane.

 

2.Moge edytować film i zapisać w sekwencji zdjęć,po czym retuszować np. InPaintem,z tym ze przy kilkuset (bardziej zblizałoby sie to w tysiąc) zdjeciach to trwałoby wieki.

 

A ja chcialbym wiedzieć czy jest cos posredniego między obiema opcjami.Prawde powiedziawszy nie słyszalem o takich programach,nie czytałem o takich próbach,ale ze programów multimedialnych jest tyle ze wcale bym sie nie zdziwil gdyby takowe były.

Widze to tak,program musiałby posiadać mozliwości Inpainta ( InPaint posiada inteligentny algorytm, który zastępuje niechciany element nowym, na podstawie sąsiadującego fragmentu obszaru) i zamazywał logo jednoczesnie przerabiajac film na sekwencje zdjęć.Wiem.... takie cos to tylko w erze,ale spytać nie zaszkodzi :)

 

Ps.

Rotoskopia w After Effect jest chyba dobrym i jedynym przykładem jaki moge z pytaniem powiązać,tyle ze dzialajacym w "druga stronę" czyli na podstawie ruchu wycina obiekty.

 

Edit.

 

Prosiłbym moderatora o poprawienie tytułu,uciekła mi literka,ma byc usuwanie

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...