Skocz do zawartości

Instalacja SP1 na laptopie bez zasilacza


HSWG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dosyć nietypowy problem. W laptopie Compaq CQ61 coś zepsuło się na płycie głownej (a może w zasilaczu) i teraz Windows7 nie wykrywa podłączonego zasilacza, mimo że ten ładuje np. baterię (świeci dioda z piorunem). Efekt jest tak, że lapek nie uruchomi się bez baterii, a z podpiętym zasilaczem. Da się z tym w miarę normalnie pracować, zmieniając nieco ustawienia planu zasilania. Musiałem ostatnio przeinstalować system i mam teraz 2 problemy - 1. Service Pack 1 krzyczy, że nie zainstaluje się na zasilaniu bateryjnym, 2. Nie mogę przeprowadzić klasyfikacji wydajności systemu Windows - krzyczy, żeby podłączyć zasilacz. Mam pytanie - czy istnieje jakiś sposób, żeby zaisntalować SP1, który nie będzie sprawdzał, czy zasilacz jest wpięty, lub jak go oszukać, że jest wpięty, to samo z klasyfikacją systemu. Będę wdzęczny za pomoc, trochę googlałem, ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usterka z brakiem wykrywania zasilacza przez system operacyjny pojawiła się rok temu. Sprawdzałem to na Win7, WinXP z Hiren's Boot, Linux Mint. Jest to problem sprzętowy, upgrade BIOSa również nie rozwiązał problemu. Od roku zasilacz często był podłaczany i odłączany, również z wyjętą baterią i odpiętym zasilaczem, choćby 2 dni jak wymieniałem HDD. Kabel od zasilacza nie ma śladu uszkodzenia mechanicznego, nie jest powykręcany (HP stosuje dosyć grube przewody).

SP1 z Windows Update, mam nadzieję, że da się go zainstalować, uruchamiając jego instalator z jakimś przełącznikiem, tak żeby nie sprawdzał czy jest zasilanie sieciowe.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc. Nie sprawdzałem zasilacza, bo nie mam za bardzo jak. Jestem informatykiem, ale wszędzie delle, Lenovo albo Asusy... Oświeciło mnie i poradziłem sobie w taki sposób, że w normalnym trybie wyłączyłem w menedżerze urządzeń Baterię Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI i Zasilacz Microsoft (prawdopodobnie wystraczy tylko baterię). Bez problemu zainstalował się SP1 z usługi Windows Update jak i przeprowadziłem klasyfikację wydajności systemu Windows. Pewnie można jeszcze to zrobić inną metodą - np. poprzez wyłączenie usługi zarządzania energią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...