Skocz do zawartości

Pozorne instalowanie aktualizacji Windows


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj pojawiło się kilka aktualizacji do mojego systemu, lecz dwie z nich po rzekomym zainstalowaniu po zakończonej procedurze znów są wykrywane jako do zainstalowania.

Kiedyś już miałem taki problem i w końcu pomogło odinstalowanie wszystkich pakietów .NET Framework. Nie chcę tego robić, bo to drastyczna metoda, być może jest prostsze rozwiązanie.

aktualizacje.jpg

 

Wrzucam też raport kondycji systemu, który wylicza kilka błędów, a ja nie wiem jak sobie z nimi poradzić (te dot. sterowników mnie nie interesują, to moje zabiegi). A błąd o niewykryciu przez Centrum Zabezpieczeń oprogramowania zabezpieczającego jest fałszywy, bo Centrum wykrywa wszystkie aplikacje zabezpieczające. KLIK

Logi z OTL w załącznikach.

Extras.Txt

OTL.Txt

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odinstalowałem te dwie aktualizacje i ponownie zainstalowałem (nie było restartu pomiędzy tymi czynnościami, WU nie wymagał tego). Niestety nic to nie dało.

Prawdopodobnie odinstaluję pakiet .Net Framework 4.

Jest to o tyle dziwne, że jedna z tych aktualizacji ukazała się w grudniu zeszłego roku i dopiero teraz została wybrana jako do zainstalowania (może to jest powodem - brak chronologii w instalowaniu). Być może została wyszukana jako o zainstalowania po usunięciu pakietu Atheros WLAN and Bluetooth... (pisałem w poprzednim moim temacie o tym).

Odnośnik do komentarza

Nie chodziło mi o restart. Odinstalować problematyczne kb , przywrócić system (najlepiej do momentu, w którym WU tworzył punkt przywracania przed instalacją rzeczonych poprawek) i dopiero instalacja tego co pojawi się do pobrania. Jeśli nie będzie stanowiło to problemu, można wykorzystać dużo wcześniejsze przywracanie.

Możesz też wypróbować poradę MS.

"System Windows udostępnia wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów umożliwiające automatyczne znajdowanie i rozwiązywanie niektórych typowych problemów z usługą Windows Update. Otwórz narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update, klikając przycisk Start , a następnie polecenie Panel sterowania . W polu wyszukiwania wpisz narzędzie do rozwiązywania problemów, a następnie kliknij pozycję Rozwiązywanie problemów. W obszarze System i zabezpieczenia , kliknij pozycję Rozwiąż problemy z usługą Windows Update ".

 

Można również:

Spróbuj zresetować usługę Windows Update. 1) Pobierz plik FIX IT ze strony http://go.microsoft.com/? linkid=9665683 2) Uruchom program FIX IT potestępuj według prostych kroków kreatora (na początku nie zazanaczaj agresywnej opcji), poczekaj aż program zakończy działanie. 3) Uruchom ponownie komputer 4) Pobierz aktualizacje 5) Jeśli problem nadal występuje uruchom ponownie FIX IT i zaznacz opcję agresywną 6) Poczekaj az program zakończy działanie, uruchom ponownie komputer, sprawdź czy problem został rozwiązany. W przypadku, gdy okaże się, że aktualizacje są już zainstalowane w systemie, a mimo to nadal są proponowane istnieje możliwość ich ukrycia. 1) Przechodzimy do witryny Microsoft Update 2) Wybieramy opcję niestandardowa 3) Na liście aktualizacji naciskamy na + przy danej aktualizacji 4) Gdy aktualizacja rozwinie się na dole zaznaczamy v nie pokazuj tej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Możesz też wypróbować poradę MS.

Oh tak, to badziewie (nie ufam temu) pozornie naprawiło jakąś usterkę, której wgl nie było. Niczego to nie zmieniło.

Spróbuj zresetować usługę Windows Update.

Aż tak drastycznie postępować nie musiałem :P

Odinstalowałem cały pakiet .NET Framework 4 za pomocą .NET Framework Cleaner i zainstalowałem nowy przez WU, potem wyszukałem aktualizacje, znalazł 8. Potem kolejne wyszukiwanie i już nic nie znalazł. Obie problematyczne aktualizacje widnieją jako zainstalowane.

 

Ciekawi mnie tylko, dlaczego zostały odblokowane po moich zabiegach, o których pisałem w poprzednim temacie. Może odblokowanie tych aktualizacji zlikwidowało problem z Generowaniem raportu systemu?

 

Bądź co bądź, dzięki Flame za próbę pomocy :)

Jednakże proszę moderatora o sprawdzenie logów z OTL i raportu z perfmona :) Jeśli nie ma nic do roboty, to oczywiście temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...