Skocz do zawartości

Drukarka przez WIFI


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w domu jednego laptopa, jednego PC, router z WIFI i Drukarkę z WIFI.

Drukarka z routerem i PC jest u mnie w pokoju a Laptop w innym pomieszczeniu. Moje pytanie brzmi, czy można połączyć jakoś drukarkę z tamtym laptopem ale TYLKO żeby można było drukować, skanować itp ?? a nie żeby osoba z tamtego laptopa miałą połączęnie z netem z mojego routera, nie wiem czy zrozumieliście, jak nie to napiszcie i spróbuję inaczej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Teoretycznie wszystko się da. Pytanie tylko czy masz odpowiedni sprzęt. Powiedz jaki router i jaka to konkretnie drukarka. Zazwyczaj jest tak, że jak podłączysz drukarkę z kompem przez USB to nie podłączysz jej przez RJ45 czy WiFi. Jabyś miał router z tomato to tam możesz dopuścić gościa do sieci lokalnej i zablokować mu internet i inne usługi w LAN. Możesz spróbować zrobić mu połączenie adhoc z drukarką (o ile ona to umożliwia) lecz takie samo połączenie musiałbyś zrobić sobie żeby korzystać z drukarki, wtedy eliminje się w ogóle router. Generalnie drugie rozwiązanie bez sensu. Podaj więcej szczegółów to może dojdziemy co i jak, bo teraz to tylko wróżenie. Różne routery różne rzeczy umożliwiają, lecz generalna zasada jest taka, że nikt nie daje za dużo mozliwości uswtawień. Jedyne wyjście to alternatywne oprogramowanie o ile w ogóle na dany model routera można to załadować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...