Skocz do zawartości

Sterowniki sata błagam


hathaway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was Serdecznie

 

Nawet nie chcę mówić ile już płyt wylądowało w koszu, próbowałem zrobić to sam inaczej nie prosiłbym was o radę.

 

A wszystko wygląda tak.

 

Chcę zainstalować System Windows XP 64x Pro [eng]. próbowałem zintegrować sterowniki sata min te o nazwie

 

AMD_SATA_AHCI_Controller_Driver_version_3.2.1548.37

 

Jednak przy instalacji sytemu zaraz na początku wywala błąd:

 

""The device associated with following device driver will not work

correctly on this computer: ahcix86sys. The device driver is not compatibile with the x64 based version of windows your computer is running"

 

 

Wiem że rok temu miałem podobny problem nie pamiętam skąd, ale pobrałem jakąś uniwersalną paczkę i poszło bez problemu

 

Błagam was o pomoc sprzęt to Asus K52de chipset : AMD 890GX SB850

 

Proszę... Pozdrawiam Marek i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Już prawie wszystkie płyty w koszu...

 

Wydaje mi się że x64 sądząc po komunikacie w pierwszym poście w readme płyty napisane że x64

 

Sterowniki w trybie tekstowym integruje nlite

 

Panowie musi się jakoś dać, rok temu robiłem to samo i poszło ale miałem jakąś paczkę nie wiadomo skąd ...

 

Wiesław obawiasz się że robię jakiś błąd - na pewno robię jakiś błąd

Odnośnik do komentarza

przełączając na IDE -> AHCI jest to samo wyskakuje " File ahcix86.sys could not be found " no i Win7 nie startuje

 

Instalka zawiera Service Pack 1

 

Chodziło mi o to że - przełączając na IDE -> AHCI i instalująć Windows XP x64 wyskakuje File ahcix86.sys could not be found " oprócz tego Win7 który jest zainstalowany nie startuje(Ale mniejsza z tym).

 

 

Jest SP2 i właśnie go ściągam ale myślisz że to coś da? ja wątpię szukam jakiegoś uniwersalnego Packa driverow

Odnośnik do komentarza
na XP x64 nie istnieje SP3

Przepraszam. Tego nie wiedziałem.

I to może być problem.

Tu może być jakiś kruczek przy tworzeniu instalki.

Musisz poczekać na odpowiedź kogoś innego.

Wiem, że zna ten temat @maggreg,

 

EDYTA

Wreszcie mogę to napisać :cheer:

Maciek

Nie widziałem Twojego posta.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

No to sobie odpowiedz, skąd są błedy w instalacji? Poza tym do aktualizacji http://www.microsoft...s.aspx?id=17791

 

 

 

To czy kopiujesz na pulpit, czy Bóg wie gdzie nie ma znaczenia. Jeśli instalka jest uszkodzona, nie kopiujesz poprawnej zawartości. Rozumiesz?

 

Nie nie rozumiem, chodziło o wyodrębnienie z starych porysowanych płyt kiedyś tam działających sterowników, a napisałeś że mam się nie dziwić, ze mam błędy w instalacji kiedy ja nie instaluje nic z tych płyt, ale mniejsza z tym odwodzisz od tematu.

 

Czyli czekamy na maggreg'a ?

Odnośnik do komentarza

A oto moje spostrzeżenia i poszukiwania.

Według asusowskiej wyszkiwarki laptopowi Asus K52DE nie przysługuje/nie jest wspierany żaden system Windows XP - http://www.imagebana...1010_232211.png

Znalazłem http://www.blog-driv...or-windows.html , gdzie niby w drugiej tabelce są stery do w/w lapka. Link do sterownika SATA prowadzi do jakiegoś chorego Notebooka N46VZ, który notabene też nie kocha XP :lol:

Aleee - szukając gdzie indziej intel rapid storage technology version 11.0.0.1032 trafiamy na http://downloadcente...x?DwnldID=20868 :D

Tutaj kolego pobierasz f6flpy-x64_11.0.0.1032.zip (z pierwszej, górnej pozycji tabelki) i zawartość tej paczki integrujesz z nowotworzoną instalką.

To tyle w teorii, a czy to zadziała - któż to raczy wiedzieć...

 

PS - tego typu eksperymenty przeprowadza się na jednej sztuce płytki CD-RW,

Odnośnik do komentarza

Wracam do tego:

No dobra znalazłem tam w katalogu z moim chipsetem dwa foldery XP i XP64A w pierwszym jest ahcix86 w drugim ahcix64 . I teraz tak komunikat który zamieściłem w pierwszym poście wyświetla się jeśli integruje sterowniki dla x86 i x64 a gdy integruje sterowniki tylko x64 pojawia sie komunikat File ahcix86 could not be found.

A skąd Ty masz te sterowniki?

Pobrałem plik z linka dla Twojego systemu XP x64. Tam takie pliki nie występują.

W poście #10 masz zawartość driverów m.in. amd_sata.sys oraz amd_xata.sys.

Odnośnik do komentarza

Bonifacy to że mój laptop nie ma wsparcia dla XP to wiem, rok temu zrezygnowałem z tego systemu po długich poszukiwaniach sterownika do karty graficznej, ale ostatnio znalazłem kogoś na forum kto dał mi namiar na ten ster. Co do Twoich spostrzeżeń będę próbował napiszę wieczorem co wyszło. Muszę lecieć po CD-RW

PS: Tylko że mój chipset to AMD naprawdę mam kombinować z tym Intelem? no i co wybrać z tego Notebooka N46VZ? Manual? Chipset?

 

Wiesław skąd mam te sterowniki? z Twojego linka: http://support.amd.c..._windows.aspx#4 ściągnąłem te środkowe bo zauważyłem w opisie swój chipset AMD SB8xx RAID Drivers , i tam po wypakowaniu w katalogu AMD mam dwa foldery XP i XP64A w pierwszym jest ahcix86 w drugim ahcix64, złe ściągnałem? więc które mam ściągnąć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...