Skocz do zawartości

Zamiana Visty na 7


cifff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam parę pytań dotyczących Windows 7. Posiadam laptopa TOSHIBA SATELLITE A300-D. Zainstalowany na nim jest Windows Vista Home Premium 32-bit i chciałbym wgrać sobie Windows 7 Ultimate 32-bit, jednak mój znajomy powiedział mi że nie da rady wgrać 7 na tego laptopa. Mam dysk podzielony na dwie partycje na jednej System a druga partycja to Recovery.Czy będzie widać różnice w wydajności po zmianie systemu? Czy mogę zachować partycje Recovery na wypadek jakby 7 nie działała stabilnie?

 

Procesor - AMD Turion X2 2.1 Ghz

RAM - 3GB

Karta Graficzna - ATI Radeon HD 3650

Dysk - 300 GB

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem jak ze sterownikami, ale jak Vista działa, to i 7 powinien.

Zrobiłbym za pomocą systemowych narzędzi kompletną kopię systemu na zew. dysku i spróbował z tym Seven'em. W razie czego idzie spokojnie przywrócić Vistę, bo Recovery nie ufam.

Szkoda że nie masz wolnej partycji , 7 mógłby być drugim systemem z ekranem wyboru na starcie. Jest jeszcze narzędzie Asystent aktualizacji, czy jakoś tak od MS . Odpalasz go i dostaniesz odpowiedź, czy sprzęt podoła.

Mimo wszystko backup Visty to podstawa, a próbować zawsze można .

Vista z SP2 nie jest zła, ale Seven to całkiem inna bajka, choć złośliwi mówią, że jest to "Viśta" z SP3.

Odnośnik do komentarza

Mój młodszy brat często gra na laptopie i narzeka że mu gry się ścinają. Przykładem choćby jest FIFA 12 w którą nie da się w ogóle zagrać zaś PES 2013 chodzi całkiem przyzwoicie , NBA 2K12 też całkiem dobrze. Gdyby nie to że tak gry ścina to bym wcale systemu nie chciał zmieniać. Może po zmianie systemu nie będzie tak zacinał się podczas grania.

Odnośnik do komentarza

Seven lepszy, a kłopoty z grami na pewno mają inne podłoże, np. zaśmiecony system, problemy ze sterownikami, sprzętem, wróżyć można długo. Skoro gotów jesteś na stawianie od nowa nowszej wersji może być tylko lepiej. Wymagania identyczne, a z Seven'em osobiście nie miałem jeszcze większych problemów, czego nie powiem o Viście. Sprzęt ten sam.

Skoro o "młodym" mowa, może być też problem z adware, albo inną zarazą. Szanowna picasso na pewno po logach z OTL zrobiłaby niezłą czystkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...