Skocz do zawartości

Ukash - zablokowany komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

próbję uratować komputer rodziców zaatakowany przez często tu opisywane draństwo żądające 500 zł za usunięcie blokady. Próbowałem Combofixa (to była pierwsza wskazówka, na którą się natknąłem w necie), ale bez powodzenia.

 

Na komputerze jest chyba niezły rozgardiasz, okazało się, że od jakiegoś czasu nie było aktualnego antywirusa...

 

Załączam logi.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\PCAMPR5.SYS -- (PCAMPR5)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] -- C:\DOCUME~1\STACHU~1\USTAWI~1\Temp\kfkyrpow.sys -- (kfkyrpow)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\STACHU~1\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "SweetIM Search"
FF - prefs.js..extensions.enabledAddons: {EEE6C361-6118-11DC-9C72-001320C79847}:1.2.0.2
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: {EEE6C361-6118-11DC-9C72-001320C79847}:1.2.0.2
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://startsear.ch/?q="
FF - prefs.js..sweetim.toolbar.previous.browser.search.defaultenginename: "SweetIM Search"
FF - prefs.js..sweetim.toolbar.previous.browser.search.defaulturl: ""
FF - prefs.js..sweetim.toolbar.previous.browser.search.selectedEngine: "SweetIM Search"
FF - prefs.js..sweetim.toolbar.previous.keyword.URL: "chrome://browser-region/locale/region.properties"
[2010-11-12 13:11:58 | 000,000,863 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\stachurska\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\o1s25qg7.default\searchplugins\conduit.xml
[2011-08-26 21:29:02 | 000,003,915 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\stachurska\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\o1s25qg7.default\searchplugins\SweetIM Search.xml
[2011-08-26 21:30:00 | 000,003,915 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\stachurska\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\o1s25qg7.default\searchplugins\sweetim.xml
[2011-09-10 20:43:34 | 000,001,565 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\stachurska\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\o1s25qg7.default\searchplugins\web-search.xml
O4 - HKU\S-1-5-21-1614895754-1958367476-839522115-1003..\Run: [culekhxyvvybhys] C:\WINDOWS\culekhxy.exe ()
 
:Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\jzfccwnsvihoswh
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\czbxzlvhjbabdjr
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: SweetIM Toolbar for Internet Explorer 4.1

 

Otwórz Firefox i w Dodatkach odmontuj: uTorrentBar Community Toolbar / vshare Add-On / SweetIM Toolbar for Firefox

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. \niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem:

1. Wykonałem krok 1. Po restarcie komputera dostałem komunikat z pytaniem, czy chcę uruchomić OTL. Pozwoliłem na to i pojawił się pusty pulpit. Odczekałem kilka minut - nic się nie zadziało, więc zrestartowałem komputer jeszcze raz. Tym razem Uruchomił się normalnie, ale gdy tylko spróbowałem uruchomić cokolwiek, zawiesił się. Po kolejnym restarcie to samo.

Uruchomiłem więc w trybie awaryjnym i przystąpiłem do kolejnych kroków, tj. odinstalowywania SweetIM. Niestety wyskoczył komunikat informujący o braku możliwości odinstalowania wynikającej albo z błędu Instalatora albo z trybu awaryjnego (przy czym inne programy mogłem odinstalować...).

Odinstalowałem wskazane dodatki w Firefoxie i uruchomiłem Adwcleanera.

Niestety, w trybie normalnym komputer wciąż się zawiesza po próbie jakiejkolwiek akcji.

Załączam nowy log z OLT (robiony w trybie awaryjnym).

Będę wdzięczny za dalsze wskazówki.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Infekcja została poprawnie usunięta. Logi są już czyste.

 

Uruchomiłem więc w trybie awaryjnym i przystąpiłem do kolejnych kroków, tj. odinstalowywania SweetIM. Niestety wyskoczył komunikat informujący o braku możliwości odinstalowania wynikającej albo z błędu Instalatora albo z trybu awaryjnego (przy czym inne programy mogłem odinstalować...).

 

To musisz z trybu normalnego odinstalować bo tylko w tym trybie działa usługa Instalator Windows.

 

Niestety, w trybie normalnym komputer wciąż się zawiesza po próbie jakiejkolwiek akcji.

 

Może Avast coś ma tu do rzeczy. Spróbuj go testowo odinstalować za pomocą firmowego narzędzia Avast Uninstall Utility

Odnośnik do komentarza

To jeszcze wykonaj kroki kończące:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij przywracanie systemu: KLIK

 

3. Zaktualizuj system do Service Pack 3 oraz wymienione programy do najnowszych wersji:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216033FF}" = Java 6 Update 29

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A81000000003}" = Adobe Reader 8.1.0 - Polish

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

4. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...