Skocz do zawartości

Ukash i prawdopodobnie Sality


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Komputer został zablokowany przez Ukash-a. Nie działa tryb awaryjny (żaden), dlatego też podejrzewam o SALITY.

 

Odpaliłem płytkę ratunkową kasperskiego, znalazło 3 trojany i jakieś malware. Poddałem je odkażaniu i wykazało, że wszystko jest okej, ale dalej system nie chce się uruchomić.

 

Postanowiłem więc odpalić OTLPE i wrzucić tutaj loga. Postępuję wg instrukcji zawartej na tej stronie, ale nie mogę otworzyć dysku C i wskazać folderu Windows, wpisanie komendy C:\WINDOWS również nie pomaga, wyskakuje "Target is not windows 2000 or later". Po wejściu w mój komputer i próbie wejścia na C wywala: "C:\ is not accessible The file or directory is corrupted and unreadable"

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logu nie widać aby "Ukash" był aktywny. Brak wpisu startowego tej infekcji, a jedynie są obiekty poboczne od niej. Także do systemu powinieneś się normalnie zalogować.

 

1. Przygotuj w Notatniku następujący skrypt:

 

HKLM\...\Run: []  [x]
C:\user.js
C:\Users\All Users\jpegvzdjbfiyelz
C:\Users\All Users\idifgkfwfsbztkp

 

2. Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST. Przy starcie komputera F8 i wybierz opcję "Napraw komputer", z poziomu linii komend uruchom FRST i klik w Fix. Powstanie plik fixlog.txt, który zaprezentujesz.

 

Jeśli uda ci się wejść normalnie do systemu spróbuj wykonać raporty z OTL

 

 

BTW: A Sality to tutaj nie podejrzewam. Ta infekcja usuwa tryb awaryjny na Windows XP a nie na Vista.

Edytowane przez picasso
17.10.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...