Skocz do zawartości

Windows XP nie uruchamia się


tom555

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nie mogę ruchomić windowsa xp. Pojawia się błąd: "Nie można uruchomić systemu Windows XP, ponieważ brakuje następującego pliku lub jest on uszkodzony: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM".

Próba odzyskania z konsoli odzyskiwania i płyty instalacyjnej kończą się niepowodzeniem. Po wybraniu opcji naprawianie ("R") dosteję blue screen'a z całą stroną opisu typu "Jeżeli widzisz ten ekran pierwszy raz zrestartuj komputer....".

Dysk sprawdziłem nie ma błęów. Ze starego dysku z zainstlowanym XP system uruchamia się bez problemu.

Proszę o ewnetualne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

Niestety trochę sprawy rodzinne mnie zajęły.

Ale wracając Konsola Odzyskiwania po próbie naprawy i wpisaniu "R" dostaję bluescreen jw.

Z OLTPEa też próbowałem ale po pokazaniu się pierwszego okna z ładowaniem XP pokazuje się komunikat "Złe ustawienia" i mam czarny ekran.

Nie wiem co może być przyczyną i co ewentualnie mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Ale wracając Konsola Odzyskiwania po próbie naprawy i wpisaniu "R" dostaję bluescreen jw.

Z OLTPEa też próbowałem ale po pokazaniu się pierwszego okna z ładowaniem XP pokazuje się komunikat "Złe ustawienia" i mam czarny ekran.

Nie wiem co może być przyczyną i co ewentualnie mogę zrobić.

 

Spróbuj to samo zrobic z poziomu Linuxa, np Ubuntu liveCD. Mam tu na mysli podmianę plików. Jeśli Linux sie wykrzaczy, znaczy że mamy tu jeszcze problem sprzętowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...