Skocz do zawartości

Nakładkowa reinstalacja systemu


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam po kolejnej nieobecności.

 

Chciałbym nakładkowo przeinstalować system na laptopie, ale mam co do tego wątpliwości. Nie posiadam płyty z Windowsem, bo producent umieścił system recovery na dysku.

Nie chcę reinstalować systemu, bo to by mnie kosztowało za dużo czasu z ponowną konfiguracją i wszystkimi aktualizacjami.

Problem z wątpliwościami polega na legalności, tzn. czy jeśli użyję płyty z najnowszymi aktualizacjami na niej do tej operacji, to czy podając swój kod licencyjny z naklejki jest to legalne.

Czy waszym zdaniem taka operacja jest opłacalna (wkład czasowy)? Picasso pewnie domyślasz się czemu chcę to robić :) Ostatnio sporo rzeczy szwankuje, jak np. niemożność uruchomienia instalatora sterownika karty graficznej AMD, odmówił posłuszeństwa odtwarzacz AIMP3 i pewnie parę rzeczy się znajdzie z wadliwym programem analizy systemu na czele oraz ogólnym spowolnieniem (to ostatnie to trochę moja wina).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
czy jeśli użyję płyty z najnowszymi aktualizacjami na niej do tej operacji, to czy podając swój kod licencyjny z naklejki jest to legalne.

 

co to za płyta skoro nie masz płytki z W7?

 

Klucz z naklejki to Twój prywatny klucz. Aktywacja mozliwa jedynie telefonicznie. W tej chwili masz klucz producenta lapka. Sprawdź a zobaczysz że są inne.

 

Nie posiadam płyty z Windowsem, bo producent umieścił system recovery na dysku.

 

Tak zazwyczaj jest. Jest też tak że przy pierwszym uruchomieniu laptopa pojawia się monit o nagranie na płytach DVD kopii Recovery. W ten sposób masz płytę z systemem i programami.

Odnośnik do komentarza

Przypomniałem sobie jeszcze o "ruchomym" problemie. Nie mam pojęcia co go powoduje, bo w ustawieniach mam wszystko tak pozaznaczane, aby się wykonywało, a mianowicie Uśpienie. System nie przechodzi automatycznie w stan uśpienia, chyba że ma taki kaprys i jeśli już się uśpi, to po określonym przeze mnie czasie również się zahibernuje, inaczej nie.

Mogę uśpić, czy zahibernować ręcznie, ale kurczę, to się mija z celem.

 

Wyprzedzam pytanie: tak sprawdzałem komendami w CMD czy nie ma aktywnych usług, sprzętów, które by uniemożliwiały przechodzenie w stan uśpienia, bądź, takich które by wybudzały.

 

EDIT: Jeszcze jeden mankament: poczas defragmentacji partycji systemowej programem Puran, wysypuje się on (wiem to dzięki debbugerowi NTSD, który się uruchamia, gdy jakaś aplikacja się wykłada).

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Przypomniałem sobie jeszcze o "ruchomym" problemie. Nie mam pojęcia co go powoduje, bo w ustawieniach mam wszystko tak pozaznaczane, aby się wykonywało, a mianowicie Uśpienie. System nie przechodzi automatycznie w stan uśpienia, chyba że ma taki kaprys i jeśli już się uśpi, to po określonym przeze mnie czasie również się zahibernuje, inaczej nie.

 

Nie korzystam z opcji uśpienia, ale jeśli masz zną kłopty to może nalezy zaktualizować bios lapka? Poza tym nalezy sprawdzić w MU wszystkie urządzenia > zakładka Zarządzanie Energią i odznaczyć zezwalaj komputerowi na wyłaczenie tego urzadzenia

 

poczas defragmentacji partycji systemowej programem Puran, wysypuje się on (wiem to dzięki debbugerowi NTSD, który się uruchamia, gdy jakaś aplikacja się wykłada).

 

Przybliż temat, bo jakoś nie kumam o co biega? Jakie sa komunikaty ? Po czym to wnioskujesz? Logi?

Odnośnik do komentarza
Nie korzystam z opcji uśpienia, ale jeśli masz zną kłopty to może nalezy zaktualizować bios lapka? Poza tym nalezy sprawdzić w MU wszystkie urządzenia > zakładka Zarządzanie Energią i odznaczyć zezwalaj komputerowi na wyłaczenie tego urzadzenia

Odznaczyć? Wydawało mi się, że właśnie pozwolenie na wyłącznie umożliwi uśpienie. Robię jak napisałeś.

 

Przybliż temat, bo jakoś nie kumam o co biega? Jakie sa komunikaty ? Po czym to wnioskujesz? Logi?

 

Używam w CMD polecenia

powercfg -requests

i wg tego nie mam żadnych urządzeń, programów, sterowników, które uniemożliwają przejście w stan uśpienia.

BIOSU nowszego do mojego lapka nie ma. Ostatnio pochodzi chyba z 2010 roku.

Laptop to Asus N52-DA

 

O efektach odznaczania poinformuję około 15.

 

EDIT: Ustawiłem na uśpienie po 1 minucie i poczas logowania uśpił się (czyli dobrze). Jeszcze nie wiem czy to trwały efekt, będę testował, dam znać. Teraz nie mam czasu na to.

Niestety nie działa. Teraz dałem na 15 minut (bo tyle mam standardowo ustawione) i się nie usypia. Nie wiem czym to jest spowodowane, może coś się takiego ładuje podczas logowania, że uniemożliwia przejście w stan uśpienia.

Czy jest komenda w CMD listująca urządzenia/ sterowniki, które mają opcję zezwalaj komputerowi na wyłaczenie tego urzadzenia?

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...