Skocz do zawartości

Komputer>Laptop: oszczędność prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do was następujące pytanie. Niestety ceny wszystkiego szybują w góre, w tym przede wszystkim energii.

Czy ktoś doświadczony może napisać jak dużo można zaoszczędzić na prądzie zmieniając komputer na Laptop?

 

Dodam że w domu mam dwa komputery, sój i siostra ma u siebie. Ostatnio tak zaczęliśmy myśleć o wymianie sprzętu w celu zaoszczędzenia ceny za prąd. Ile można tak realnie zaoszczędzić?

 

Da sie dojść do ok 30% mniej za energie po wymianie sprzętu?

Czy ktoś wymieniał może napisać ile zaoszczędził?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu masz przykładowe wyliczenie - http://www.niusy.net...gie-elektryczna

Podstaw sobie aktualne dane cen energi, moc pobieranej energi dwóch PC i dwóch laptopów, czas średniego dziennego korzystania z PC i dwóch laptopów x 365 dni w roku (uwzględnij rok przestępny!)

Odpowiednie dane mnożysz, dzielisz, dodajesz lub odejmujesz. Uwzględnisz wspólczynnik, czy siostra jest u siebie, czy u swojego chłopaka ...i POLAM - wszystko jasne! :lol:

Odnośnik do komentarza

Jutro to z ciekawości policzę ile na rok prądu za same komputery idzie.

 

@wiesław, a czemu laptop ma być protezą komputera?

Zależy na co patrzymy, wydaje mi się że jak ktoś np. potrzebuje do grafiki i innych zaawansowanych czynności które wykonuje to oczywiście że laptop może nie podołać, chyba że mówimy o takim powyżej 10 tysięcy.

Jednak dzisiaj na laptopie można nawet grac z powodzeniem, nie mowie tu o grach na maks detalach ale np na średnich i w niejednokrotnie najnowsze gry.

 

Zdaje sobie sprawę że koszt zakupu zwróci mi sie po iluś tam latach, a pewnie pod drodze za ok 3 lat a konieczna wymiana. Ty pewnie mieszasz w mieście wiec wy trochę inaczej rozliczacie się za energie, chyba co dwa miesiące?

Ja poza miastem i co miesiąc płace a rachunki, ceny coraz bardziej mnie bolą...Ja laptopa w zasadzie potrzebuję do dwóch , trzech rzeczy; internet, filmy w HD oraz gry w stylu Football Manager czy jakaś strzelnianka raz za czasu doba, nie jestem grafikiem ani innym który by potrzebował "potwora" do tego

 

Musze policzyć i skalkulować :) dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Zdaje sobie sprawę że koszt zakupu zwróci mi sie po iluś tam latach, a pewnie pod drodze za ok 3 lat a konieczna wymiana. Ty pewnie mieszasz w mieście wiec wy trochę inaczej rozliczacie się za energie, chyba co dwa miesiące?

Płacę rachunki na identycznych zasadach.

Wiem, że lapek niekoniecznie musi być wypasiony - wszystko zależy od potrzeb. Ale zastanów się nad tym co piszesz - wymiana kompów na lapki - koszt.

Z cytatu ewentualna ponowna wymiana np po trzech latach a może trochę później (oby służył jak najdłużej).

Policz to sobie w nawiązaniu do pierwszego posta:

Da sie dojść do ok 30% mniej za energie po wymianie sprzętu?

Z tego można wnioskować, że podstawowym obciążeniem w Twoim domu są komputery.

To chyba błędne rozumowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...