Skocz do zawartości

Karta graficzna PC 300zł jaka?


Jimmy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Szukam karty graficznej do 300zł. Zależy mi żeby bezprblemowo ciagła Diablo III i programy graficzne typu Cs5.

Nie mam zielonego pojęcia co jest obecnie warte uwagi dlatego pytanie do was jaka karte wybrać ?

2GB, 1GB ? Jakiej firmy chłodzenie etc. ? Dziękuje z góry za pomoc.

 

Jak będzie trzeba ciut dołożyć a będzie różnica odczuwalna jestem wstanie to uczynić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proponuję to http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170/ w tej klasie cenowej można jeszcze rozważyć GTS 450 ale karty NVidii bardzo tracą na wydajności jeżeli nie ma się procesora 4 rdzeniowego. Zakładam że masz złącze PCI-E w komputerze. Jeżeli powiesz jaki masz procesor, płytę główną i RAM będzie dopiero wtedy można powiedzieć czy Diablo pójdzie.

Odnośnik do komentarza

Tak to będzie nowy komputer wszystko złożę sam tylko nie wiem jeszcze dokładnie w jakie parametry warto inwestować. Na pewno nie będę kupował takiej nowości jak i7 bo zwyczajnie mi się nie opłaca. Zreszta nie wykorzystam mocy tych procesorów etc.

 

Chce najtańszym kosztem uciagnac Diablo III i takie programy graficzne jak Cs5.

No ale zależy mi żeby wszystko działało bardzo dobrze. Więc jeżeli będzie trzeba dołożyć trochę funduszy nie widzę problemu.

 

Jakieś podpowiedzi ? mile widziane

Odnośnik do komentarza

Jest taki artykuł na PCLabie o Diablo http://pclab.pl/art49968.html i tam można sobie zobaczyć jak chodzą poszczególne karty. Generalnie musisz powiedzieć ile chcesz wydać i jaki masz monitor (i czy ewentualnie będziesz go zmieniać). Powiedz też czy potrzebujesz cały komputer z dyskiem twardym, zasilaczem, napędem DVD i obudową czy tylko nadzienie właściwe czyli procesor, RAM, płytę główną i kartę graficzną. Generalnie bardzo uniwersalnym zestawem jest Core i3 z Radeonem 6850, płytą z chipsetem B75 i 8 GB RAM. Taki zestaw kosztuje około 500 zł za procesor, 300 zł za płytę główną, 200 zł za RAM i 550 zł za kartę graficzną czyli razem 1600 zł około. Jeżeli potrzebne by było wszystko inne to za dysk twardy około 300 zł, 250 zł za zasilacz, 200 zł obudowa i 70 zł napęd czyli razem za całość około 2400 zł. To jest zestaw na którym będzie można grać w Full HD jakieś 3 lub 4 lata. CS też na tym będzie dobrze chodzić chociaż jemu by nie zaszkodziło posiadanie 16 GB RAM żeby zrobić mu RAM Disk bo to bardzo przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza

Monitor Full HD zresztą bardzo fajny. Taki zestaw jak podałem będzie ok. Co do RAM-u zobaczysz że przyśpieszenie jest znaczne przy używaniu RAM Disk-u ale oczywiście to zależy jakie pliki obrabiasz. Oczywiście 8 GB też będzie ok. Wg tego http://www.tomshardware.com/reviews/ram-memory-upgrade,2778-8.html jest 8% przyśpieszenie w porównaniu do systemu z 4 GB RAM i 17% przy używaniu RAM Disk-u.

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze opcja dołożyć fundusze i kupić Core i5-2500K. Ale sam nie wiem czy jest warto pakować się w to?

Z tego co czytałem o tym teście tych kart z Twojego linku. Diablo potrzebuje dwa rdzenie. Ale jeżeli robią się większe zadymy lepiej jest mieć więcej rdzeni.

Jeszcze w dodatku gra sieciowa też wymaga większego kopa.

Odnośnik do komentarza

Procek o którym mówisz jest oczywiście mocniejszy i będzie na dłużej wystarczać tyle że wtedy też trzeba dokupić mocniejszą kartę graficzną - minimum Radeona 6950 (około 900 zł). Konieczna będzie też lepsza płyta główna - droższa o jakieś 200 zł. Gdyby zostawiło się kartę z wcześniejszego zestawu moc procesora byłaby niewykorzystana w grach bo ograniczała by go karta graficzna. To jest tak naprawdę głównie kwestia ile możesz wydać - jak 2400 zł to ten zestaw z i3, jak masz 3500 zł to ten z i5.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...