Skocz do zawartości

Program typu VNC do zastosowań domowych


Rafael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam programu, dzięki któremu mógłbym pracować na komputerze zdalnie. Program potrzebny mi jest do domu, gdyż moja mama dostała ode mnie laptopa, gdzie zainstalowany jest XP Prof (x86), zaś jej wiedza o komputerach ogranicza się do włączenia komputera i przeglądarki. W związku z tym często muszę telefonicznie wyjaśniać różne podstawowe funkcje, które potrzebne są do np włączenia skype. Nie wspominam już o instalacji programów, bo to byłoby za dużo. Mieszkamy w różnych miastach, więc wizyty domowe odpadają ;)

Potrzebuję oprogramowania, dzięki któremu będę mógł podłączyć się z komputerem i widzieć u siebie na ekranie pulpit komputera mojej matuli. Ważne jest, abym miał pełne prawa dostępu, mógł usuwać dane, instalować itp - słowem uprawnienia administratora. Rozumiem, że żeby uzyskać połączenie osoba przy drugim komputerze musi zaakceptować połączenie ?

 

Na chwilę obecną matula logując się do systemu używa konta administratora. Czy będzie trzeba to zmienić, abym mógł pracować na zdalnym pulpicie ?

 

Szukam oprogramowania darmowego, najlepiej z jakimś podręcznikiem użytkownika, żebym wiedział jak to wszystko poustawiać - nigdy tego nie robiłem, a zależy mi żeby ogarnąć to podczas jednej wizyty w domu.

 

Proszę o pomoc w dobraniu oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...