Skocz do zawartości

Radeon X1600 Pro i gasnący monitor


TomecekGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przez dłuższy czas używałem karty graficznej Intel GMA 3100, która jest zintegrowana na mojej płycie głównej. Robiąc porządki znalazłem dwie dodatkowe karty graficzne tj. GeForce 6600 oraz Radeon X1600 Pro. Dowiedziałem się, że Radeon jest z nich najwydajniejszy, także nie chcąc używać wolniejszej karty włożyłem Radosława do PC. Tutaj pojawił się problem - komputer nie chciał się uruchomić (monitor nie wychodził ze stanu uśpienia). Wyjąłem kartę z powrotem i włożyłem ponownie. Nadal to samo. Zrobiłem kilka restartów i komputer zaczął się normalnie uruchamiać (niby jakim cudem?). Windows poprawnie wykrywał nowy sprzęt. Pobrałem oficjalne sterowniki ze strony ATI (zgodne z grafiką) i tutaj zaczynają się schody. Sterowniki się zainstalowały, komputer uruchomił się ponownie i pulpit Windowsa nadal wyglądał, jakby grafika nie miała sterowników, po czym monitor... zgasł tj. przeszedł w stan wstrzymania. Zachowuje się jakby grafika nie była włączona "No input signal go to power save". Problem jest stary jak świat. Występował natychmiast po tym, jak dostałem kartę od kolegi kilka/kilkanaście miesięcy temu. Zarówno on jak i jego wujek zarzekali się, że karta działa, a są to osoby znające się na komputerach. Sam nie jestem początkujący, ale z takim problemem się jeszcze nie spotkałem. Pamiętam, że raz z ciekawości sformatowałem cały dysk, postawiłem świeżego Windowsa i problem był ten sam.

 

Teraz pytanie: Czy jest to wina uszkodzonej grafiki, czy może wina słabego zasilacza (NoName 400W)? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia karty w innym komputerze. W/w GeForce działa poprawnie, ale jest prawie dwa razy mniej wydajny :unsure:

 

P.S.

 

Karta nie ma dodatkowych wejść na molexa itp.

post-600-021159400 1282322822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W biosie mam dwie możliwości: albo karta zintegrowana jest cały czas włączona, albo karta zintegrowana wyłącza się automatycznie, kiedy włożę inną kartę do PCI-E (mam wybraną opcję drugą). Sterowników nie miałem żadnych innych, bo jak pisałem instalacja Windowsa była świeża, zaraz po formacie. Bios jest w najnowszej stabilnej wersji F9 (płyta główna Gigabyte GA-G31M-S2L). Zasilacz to Modecom Logic 400W.

post-600-073194300 1282332466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...