Skocz do zawartości

Foldery i ikony same zmieniają miejsce na pulpicie


Rekomendowane odpowiedzi

1. Start > w polu szukania wpisz regedit > czy widzisz klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore

 

Jeśli taki klucz jest, skasuj go i zresetuj system. Karta się ujawni. Jeśli klucza takiego jednak nie ma:

 

2. Podaj spis statusu usług Windows. Pobierz ponownie OTL, w konfiguracji ustaw Usługi na Wszystko, ale resztę opcji na Brak + Żadne i klik w Skanuj.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przyznam szczerze, że nie wiem. Nie jesteś jedyny z tym problemem bo już tu było parę takich użytkowników, którzy mówili nam to samo mimo, że żadnych blokad na Przywracanie systemu tu nigdzie nie widać. Nawet nie mam czasu za bardzo aby coś pomyśleć, poszukać bo widzisz co tu w dziale się dzieje, ile jest roboty z infekcjami. Spróbuj jeszcze tego.

 

1. Wklej w notatnik ten tekst:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]
"DisableSR"=0

 

Zapis plik jako FIX.REG i zaimportuj do rejestru.

 

Zrestartuj system i sprawdź efekty.

 

2. Jesli to pierwsze nie pomoże - Wykonaj weryfikację poprawności plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow. Jeśli zwrot będzie równy "wykryto naruszenia", za pomocą kolejnej komendy przefiltruj log do wystąpień znaczników [sR] i przedstaw log wynikowy. Instrukcje: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Punkt pierwszy nie przyniósł rezultatów. Po przejściu do punktu 2 zrobiłem weryfikację poprawności plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow.

 

Funkcja Zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.

 

Nie mogę przesłać CBS.log bo wyskakuje mi komunikat, że nie mam uprawnień do wysyłania tego typu plików.

Odnośnik do komentarza

"Funkcja Zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności." ten komunikat mówi sam za siebie, nawet nie trzeba loga w takim razie bo nic tam nie będzie ciekawego.

 

A weź jeszcze teraz usuń ten klucz SystemRestore co go dodałeś: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore

 

Start > w polu szukania wpisz uruchom > regedit i z prawokliku usuwasz to co wyżej na czerwono.

 

Zresetuj i sprawdź.

 

Na razie to tyle ode mnie, a sprawę muszę skonsultować z @picasso. Może ona coś wymyśli. Wtedy się odezwę.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Poszperałem na forach i na wielu innych i 'raczej' rozwiązałem problem.

Zapora działa, sprzątanie w OTL gotowe, opróżniłem przywracanie systemu, zaktualizowałem co trzeba.

Jestem w trakcie zmieniania haseł.

 

Mam pytanie: Czy te pliki (pliki tekstowe z log, te z FSS, raporty, wyniki, te pliki typu FIX.REG, BFE.REG itp.), które jeszcze pozostały - można/trzeba usunąć czy gdzieś je sobie schować?

Odnośnik do komentarza
Poszperałem na forach i na wielu innych i 'raczej' rozwiązałem problem.

 

Jak rozwiązałeś? Masz zakładkę "Ochrona systemu? Bo my na chwilę obecną nie wiemy gdzie jest pies pogrzebany.

 

Mam pytanie: Czy te pliki (pliki tekstowe z log, te z FSS, raporty, wyniki, te pliki typu FIX.REG, BFE.REG itp.), które jeszcze pozostały - można/trzeba usunąć czy gdzieś je sobie schować?

 

Usuń, nie przyda się do niczego.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem wielu rozwiązań ale wszystko było dopiero okej kiedy uruchomiłem komputer normalnie a nie w trybie awaryjnym. Taka pierdoła a ile roboty? HEHE

 

Przepraszam, że jeszcze raz spytam (dla pewności): Ale czy te pliki, które były zaimportowane itp też mogę usunąć?

I jescze jedno mi się przypomniało podczas rekonstrukcji zapory trzeba było wyłączyć opcję ukrywającą rozszerzenia, odznaczając opcję Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Ukrywaj rozszerzenia dla znanych typów plików. Mam ją zaznaczyć z powrotem czy nie?

Odnośnik do komentarza

Wszystko co importowałeś masz usunąć.

 

I jescze jedno mi się przypomniało podczas rekonstrukcji zapory trzeba było wyłączyć opcję ukrywającą rozszerzenia, odznaczając opcję Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Ukrywaj rozszerzenia dla znanych typów plików. Mam ją zaznaczyć z powrotem czy nie?

 

To tylko od Ciebie zależy.

 

Temat uznaję za rozwiązany i zamykam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...