Skocz do zawartości

Windows Update - błąd 80073712


Plati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni przy próbie aktualizacji Windows Update pojawia się błąd 80073712. Błąd pojawia się przy próbie - Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 9 dla systemu Windows 7 x64 (KB 2719177) - 24,7 MB.

 

Wszystkie inne aktualizacje zainstalowały się poprawnie, komputer i system też poprawnie działają.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Mam tylko płytę Recovery, która używana jest w razie formata.

 

To jest to samo. Ale mnie chodzilo a Narzedzie do analizy gotowości aktualizacji systemu. Na stronie którą podałem jest odnośnik do tego. Myślałem że załapiesz :(

 

Jak wejdziesz w Windows Update > Wyświetl historię aktualizacji znajdź tę od IE > PPM na aktualizację KB 2719177 > Kopiuj szczegóły

 

Otworz notatnik i zapisz co tam słychać. Przedstaw raporcik.

 

Swoja drogą mozesz zrobic z wiersza poleceń komendę sfc /scannow

 

Po ukończeniu jeśli komunikat potwierdzi naprawe plików systemowych przefiltruj w CMD log komendą

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

sfc /scannow - Funkcja Ochrona zasobów Windows nie znalazla naruszen integralności.

 

Jak wejdziesz w Windows Update > Wyświetl historię aktualizacji znajdź tę od IE > PPM na aktualizację KB 2719177 > Kopiuj szczegóły

Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 9 dla systemu Windows 7 x64 (KB2719177)

 

Data instalacji: 2012-08-13 23:57

 

Stan instalacji: Niepowodzenie

 

Szczegóły błędu: Kod 80073712

 

Typ aktualizacji: Ważna

 

Stwierdzono występowanie problemów dotyczących zabezpieczeń, które mogą umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z programem Microsoft Internet Explorer i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może ochronić swój system, instalując tę aktualizację z firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.

 

Narzedzie do analizy gotowości aktualizacji systemu wykonało operację z powodzeniem, jednak nadal nie mogę dokonać aktualizacji. Tej jednej :(

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj, jak w każdy drugi wtorek miesiąca jest nowy zbór poprawek dla Windowsów, w tym "zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń programu Internet Explorer 9 dla systemu Windows 7 x64 (KB2722913)". Aktualizacje pobrały się automatycznie?

Konkretnie KB2722913 masz tutaj: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=30575 i w razie co próbuj instalacji ręcznej. Zbiorcza aktualizacja winna kumulować poprzednią (chyba?)...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...