Skocz do zawartości

Ten komputer został zablokowany! - Proszę o pomoc :( !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podczas grania sobie na internecie w gry z kumplem nagle wszystko się wyłączyło i pojawiło się już pewnie znane wam na forum okienko w którym piszę że mój komputer został zablokowany. Jak temu zaradzić? Z góry mówie, że jestem całkiem zielony i nie poradze sobie sam dlatego tutaj piszę bo wiem że to zaufane i często polecane forum.Pozdrawiam i dobranoc bo ja tymczasem lece spać hej :D.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A jak zrobić taki raport? Jestem całkiem zielony w takich sprawach.

---

Już znalazłem.

 

Jednak nie .. Ten program także mi się zacina przy jego skanowaniu ..

Może to przez to, że nie mam żadnych sterowników tutaj.

Co mam zrobić :(

 

Jest! Zrobiłem te logi z OTL i mam teraz 2 pliki OTL.txt i Extras.txt tylko że ja je robiłem na awaryjnym Administrator niż jak wcześniej Spaykovski.

Może tak to być? Jak tak to zaraz wstawie tutaj te dwa pliki :).

Odnośnik do komentarza

Powinieneś jeszcze był dołączyć loga z Gmer pod kątem rootkitów bo są obiekty w logu, które mogą sugerować, że jest tu jeszcze rootkit:

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\xpsec.sys -- (xpsec)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\xcpip.sys -- (xcpip)

 

Najpierw jednak usuniemy blokade aby było łatwiej wykonywać zadania.

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\xpsec.sys -- (xpsec)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\xcpip.sys -- (xcpip))
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\t3hgn1.sys -- (t3hgn1.sys)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\TBPANEL.SYS -- (Cardex)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\Drivers\AsrCDDrv.sys -- (AsrCDDrv)
 
:Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\haxdxtjytrixuaz
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\kstumuhdlenytxh
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\indvpcbq.exe
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"indvpcbqtspynae"=-
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: StartNow Toolbar / uTorrentControl Toolbar

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchom Kaspersky TDSSKiller i wykonaj nim skanowanie. Jeśli coś znajdzie nic nie usuwaj, przydziel na razie opcję Skip a tu wklej tylko raport.

 

5. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras) i z Kasperskyego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...