Skocz do zawartości

Opytymalna konfiguracja COMODO Internet Security.


Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam propozycję konfiguracji Comodo Internet Security Premium, która zapewnia wyjątkowo skuteczną, a zarazem wygodną ochronę komputera.

 

Firewall:

- w regułach ogólnych "Tryb bezpieczny", zaznaczone reguły dla bezpiecznych aplikacji i filtrowanie pakietów IPv6, a odznaczone "Nie wyświetlaj ostrzeżeń"

- częstotliwość alertów niska i włączone wszystkie opcje ostrzeżeń

- zaznaczone wszystkie opcje zaawansowanych ustawień zachowania zapory poza "Monitoruj inne niż TCP/IP protokoły NDIS"

- w kreatorze ukrywania portów, zablokowane połączenia przychodzące i ukryte porty

- w regułach bezpieczeństwa sieci, użycie preferowanych zasad dla przeglądarek internetowych oraz klientów pocztowych i FTP (Edytuj/Użyj preferowanej reguły)

 

Defense+:

- W regułach ogólnych "Tryb czystego PC", jeżeli jesteśmy pewni, że instalujemy pakiet na niezainfekowany komputer. W przeciwnym wypadku "Tryb bezpieczny".

Włączony tryb adaptacyjny przy niskich zasobach systemowych, reguły dla bezpiecznych aplikacji oraz rozszerzony tryb ochrony (pozostałe opcje ogólne odznaczone)

- włączone wszystkie opcje kontroli uruchamiania poza "Traktuj nierozpoznane pliki jako"

- zaznaczone wszystkie opcje monitorowania

 

Piaskownica:

- zaznaczone wszystkie opcje

- podejrzane aplikacje najlepiej sprawdzać przed instalacją z prawokliku "Uruchom w COMODO Sandbox" lub Defense+/Uruchom program w piaskownicy. Po testowaniu należy zamknąć proces uruchomionego programu i opróżnić zawartość ukrytego folderu "C:\VritualRoot". Można także skorzystać z autosandboxa i opróżnić go, usuwając szkodliwe instalatory z nierozpoznanych plików Defense+. To drugie rozwiązanie nie zapewnia jednak stuprocentowej ochrony.

 

Antywirus:

- Skaner rezydentny ustawiony "Przy zmianach". Zaznaczone wszystkie jego opcje (Nie pokazuj ostrzeżeń antywirusa - Poddaj kwarantannie), poza "Skanuj pamięć komputera po jego uruchomieniu". Poziom skanowania heurystycznego - Niski

- włączone wszystkie opcje skanowania ręcznego i zaplanowanych skanowań

W przypadku słabszych komputerów i notebooków niepodłączonych do prądu, antywirus może być wyłączony i używany tylko na żądanie. Komputer będzie chroniony przez Defense+ i piaskownicę, a poza tym wszystkie nierozpoznane - uruchomione pliki oraz instalatory będą skanowane i analizowane w chmurze.

 

 

Opis Comodo Internet Security:

http://Comodo.andgird.webd.pl/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...