Skocz do zawartości

UKASH - Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno czytałem w internecie artykuły o tym "trojanie?" i dziś sam padłem jego ofiarą ;(

 

Oczywiście pulpit zablokowany, komunikat "Policja - Zapłać 500 zł, UKASH itd.."

 

Laptop uruchomiony w trybie awaryjnym, WIndows 7 64bit, piszę ze stacjonarnego. Zamieszczam logi z OTL licząc, że ktoś szybko mi pomoże. Nie włączałem jeszcze ComboFixa, gdyż liczę że tu ktoś znający się na rzeczy przeprowadzi mnie przez ten problem odpowiednio.

OTL 2.Txt

Extras 2.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O4:64bit: - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-3085171936-4022413645-1835865803-1001..\Run: [ngwmdqiyveylnev] C:\ProgramData\ngwmdqiy.exe ()
 
:Files
C:\ProgramData\mtqulhqgvzrkuau
C:\ProgramData\plipemolrqaptxc
C:\ProgramData\mualivrd.exe
C:\Users\hhhh\0.16422994646494504.exe
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza

Wykonałem skrypt - Uruchomił się ponownie prawidłowo.

 

Z pod normalnie uruchomionego systemu wykonałem jeszcze jeden skan OTL, którego rezultaty zamieszczam poniżej

 

Na Pendrive stworzył mi się nowy folder o nazwie _OTL(Z Pendrive zmieniałem skrypt) Co zrobić z tym folderem?

 

Ps. Czy dostrzegalne są może jakieś inne wirusy-robaki-trojany??

 

Dziękuję Serdecznie za Pomoc i czekam na ocenę najnowszych logów.

 

 

UWAGA!!!

 

Z racji tego, że prawdopodobnie już dziś byś nie zajrzał. a ja chciałem wyłączyć laptopa i komputer to podstąpiłem dalej według zaleceń, które podajesz chyba każdemu WYKONAŁEM NASTĘPUJĄCE:

 

Przejdź do finalizacji tematu:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.(Z Pendrive - Folder o którym pisałem został skasowany)

 

2. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

Aktualizacji Windows nie robiłem, bo wczoraj czy dziś mi się już aktualizował, jeszcze mam zamiar jutro hasła pozmieniać.

 

ZAMIESZCZAM LOG PO MOICH INDYWIDUALNYCH POCZYNANIACH, żebyś zobaczył, czy aby na pewno wyczyściłem wszystko(Jutro zajrzę).

 

Pozdrawiam

OTL Nowy.Txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...