Skocz do zawartości

Nka

Użytkownicy
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Witam Potrzebuje pomocy w oczyszczeniu komputera z systemem XP. Przez długi czas pracował on bez zapory, bez elementarnych zasad dbania o bezpieczeństwo, tak więc doszło do różnych powikłań. Z częścią z nich poradziły sobie programy typu Avast, resztę zleciłem usunąć przy pomocy Comodo. Sprawa jest o tyle specyficzna, że nie mam bezpośredniego dostępu do zainfekowanego komputera, więc wykonywanie ewentualnych czynności zlecam przez telefon/mail. Spostrzeżone problemy: 1. komputer często się wiesza (klepsydra zamiast kursora), w procesach nic specjalnie nie absorbuje procesora 2. komputer czasem nie reaguje na polecenie wyłączenia - zarówno na shutdown.exe jak i na obudowie 3. występuje problem z procesem Rundll32 – czasem opóźnia wykonanie niektórych czynności – pojawia się okno że proces nie odpowiada 4. niemożność skorzystania z funkcji „dodaj usuń programy” - lista programów ładuje się bez końca 5. niemożność usunięcia programu AVG Załączam zlecone logi, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. OTL.Txt Extras.Txt gmerlog.txt
  2. No i takich informacji potrzebowałem - software przez hardware Dziękuję Panie Wiesławie za pomoc i pozdrawiam Szacunek dla Pańskiej wiedzy.
  3. Wie Pan co, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym rozwiązaniem - wydawało mi się że wszelkie możliwe alternatywy już przemyślałem, a tu proszę sprawdzę to rozwiązanie przy następnej instalacji XP - dziękuję serdecznie! Jedno tylko pytanie jeszcze mam, bo pisze Pan, że Myślałem, że te zasady obowiązują tylko partycje systemowe... Czyli zwykłe partycje z danymi również nie powinny być zapełniane powyżej 90%?
  4. Dziękuję za pomysł Panie Wiesławie W tym momencie nie do końca wiem jak to będzie działać. Jeśli dobrze rozumiem, to po przeprowadzeniu tego procesu, po włączeniu komputera nie pokaże mi się menu wyboru systemu, tylko od razu zostanie wczytany Vista BCD, albo XP NTLDR? Czy tak? Był bym też wdzięczny za szersze wytłumaczenie tych punktów: - czy muszę ją usuwać? No bo jeśli chodzi o to, że musi być miejsce na podstawową to przecież mogą być 4 na 1 HDD, prawda? - dlaczego tak trzeba? - dlaczego tak trzeba? (domyślam się, że chodzi o lokalizację programu ładującego XP, tak?)
  5. Nie wiem Instaluje zwykle na drugiej partycji pierwszego dysku. Przy obecnym układzie partycji będzie to Dysk E.
  6. Ludzie czytajcie proszę co do Was piszę... Witaj wieslaw531 Już tłumaczyłem - problem pojawia się po odinstalowaniu XP. Na co dzień korzystam z Vista, a raz na jakiś czas wgrywam XP, po czym go usuwam (taki mam charakter pracy, że XP jest potrzebny okazjonalnie, a szkoda mi miejsca na HDD dla jego ciągłej obecności), i po takim usunięciu dostaje komunikat: Invalid BOOT.INI file Booting from c:\windows\ Temat założyłem po to by dociec przyczyn tego komunikatu, żeby zapobiec jego wystąpieniu.
  7. Belfegor - ja doskonale zdaje sobie z tego sprawę niemniej jestem w takie sytuacji jak opisałem w pierwszym poście i staram się zrozumieć, co konkretnie jest przyczyną tego komunikatu. Picasso Zechcesz napisać, co myślisz na temat mojego problemu? Widzisz jakieś metody prewencyjne?
  8. Błąd instalacji raczej nie - bo jest to zjawisko powtarzalne. Ale idąc tropem że problem leży w sektorze MBR... to by znaczyło że XP dokonuje tam modyfikacji (bo po zainstalowaniu XP jest on jedynym system który się wczytuje, a w MBR (chyba?) pojawia się NTLDR, następnie ja za pomocą EasyBCD przywracam możliwość uruchomienia Visty (która przecież nie jest obsługiwana przez NTLDR). I te zmiany dokonywane są na BCD... I tu wszystko pięknie działa, do czasu usunięcia wpisów XP z BCD i usunięciu plików tego systemu pojawia się "Invalid BOOT.INI file, Booting from c:\windows\" Jak zauważyła Picasso, plik BOOT.INI należy do XP, więc - komputer z jakiegoś powodu startuje wtedy z NTLDR. Nie wiem jakie są zależności pomiędzy informacjami w MBR a wykonaniem BCD, ale może tu tkwi sęk? Może wystarczyło by zrobić kopię MBR teraz, a po usunięciu XP ją po prostu przywrócić, żeby nie było śladów po NTLDR? Co o tym myślicie?
  9. Witaj Belfegor! Jak już pisałem w pierwszym poście - potrzebuje wysokiej wydajności, dlatego system rzeczywisty jest niezbędny. Powtórzę pytanie: Co w ogóle mogło spowodować wyświetlanie tego komunikatu? Jeśli byśmy wiedzieli, że winne są zmiany w konkretnych plikach, moglibyśmy je skopiować, przed doinstalowaniem drugiego systemu. Tylko które to pliki?
  10. Witaj Picasso! Nie zrozumieliśmy się Przedstawiona sytuacja miała miejsce jakiś czas temu - nie poradziłem sobie z nią, więc przeinstalowałem Vistę, zreorganizowałem tablicę partycji. Na ten moment problem nie występuje, ale za kilka dni znowu będę potrzebował XP, po czym będę chciał go usunąć i chcę tej sytuacji zapobiec. Co w ogóle mogło spowodować wyświetlanie tego komunikatu? Na wszelki zamieszczam informacje które poleciłaś sprawdzić (przypominam że układ partycji od tego czasu się lekko zmienił i xp będę instalował na E) : Menedżer rozruchu systemu Windows --------------------------------- Identyfikator {bootmgr} device partition=C: description Windows Boot Manager locale pl-PL inherit {globalsettings} default {current} displayorder {current} toolsdisplayorder {memdiag} timeout 30 resume No Moduł ładujący rozruchu systemu Windows --------------------------------------- Identyfikator {current} device partition=C: path \Windows\system32\winload.exe description Microsoft Windows Vista locale pl-PL inherit {bootloadersettings} osdevice partition=C: systemroot \Windows resumeobject {15c0e173-130a-11e2-9506-ae495b35589f} nx OptIn http://zapodaj.net/4...75649b.jpg.html
  11. Witam Piszę z zapytaniem - kopię jakich plików mogę wykonać, aby ustrzec się sytuacji którą opisuję poniżej? A więc, na co dzień korzystam z systemu Vista, raz na jakiś rzadki czas potrzebuje XP. Więc doinstalowuje go na osobną partycję, a następnie za pomocą EasyBCD ustanawiam dostęp do obu systemów (maszyna wirtualna mnie nie satysfakcjonuje - potrzebuje pełnej wydajności systemu). Kiedy już załatwię na XP to co potrzebowałem, usuwam go z partycji, ponieważ potrzebuje przestrzeni HDD. Stąd - najprostszą drogą kasuję wpis rozruchowy do XP za pomocą programu EasyBCD, a partycję z XP formatuje. I w tym miejscu pojawia się mój problem. Po wykonaniu tych czynności, po POST pojawia mi się wkurzający biały komunikat na czarnym tle, którego treść najprawdopodobniej (z pamięci) brzmi tak: Invalid BOOT.INI file Booting from c:\windows\ Po tym ekranie system Vista rusza, jednak mi on przeszkadza, bo jak dobrze rozumiem oznacza jakieś kłopoty z rozruchem. Co próbowałem: - BOOTREC /FixMbr, BOOTREC /FixBoot - automatyczna naprawa instalacji Vista za pomocą płyty - różne możliwości przy pomocy EasyBCD - uninstall/reinstall Bootloader Nic nie pomaga Moim zdaniem pomogła by podmiana plików systemowych na te, które Vista posiada standardowo, jako samodzielny system na dysku. I teraz które pliki są odpowiedzialne za rozruch systemu i wyświetlanie tego komunikatu? Zrobił bym ich kopię przed instalacją XP a po jego usunięciu przywrócił te pliki. Tylko które to pliki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...