Skocz do zawartości

andy

Użytkownicy
 • Postów

  7
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O andy

 • Urodziny 24.02.1985

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Kontakt

 • Jabber
  andy@jabbim.pl
 1. Widziałem to wcześniej ale sądziłem, że to tylko dla urządzeń wpinanych pod port USB, no cóż sprawdzę i zobaczę jak się spisuje z dyskami podpinanymi pod inne interfejsy.
 2. Witam, chciałbym aby system windows nowo podłączone dyski z automatu przydzielał pod zdefiniowaną wcześniej literę dysku a nie pierwszą wolną. Przykład: Mam Zajęte litery C, D, E i F. Podłączam nowe urządzenie i chciałbym aby system przypisał je np. do litery L, jeśli L będzie zajęta to ma próbować do kolejnej wolnej po L. Czy jest to możliwe?
 3. Aby skrypt uruchamiał się w sposób niewidoczny wraz ze startem systemu należy: (1) Kombinacją klawiszy Windows+R uaktywniamy okno "Uruchom" w którym wpisujemy mmc (Management Console); (2) Z menu Plik wybieramy "Dodaj usuń przystawkę"; (3) Klikamy dodaj i z listy wybieramy "Edytor obiektów zasady grup" zaznaczając komputer lokalny; (4) Przechodzimy do "Zasady komputer lokalny -- Konfiguracja komputera -- Ustawienia systemu windows -- Skrypty -- Autostart"; (5) Klikamy na Dodaj i dodajemy wcześniej zapisany skrypt bat;
 4. @Aux komenda wygląda lekko inaczej. Dzięki za pomoc. Dla potomności: Udostępnienie zasobu: net share nazwa udostepnienia=sciezka udostepnienia rmtshare \\Nazwa komputera\sciezka udostepnienia /GRANT uzytkownik:F|C|R
 5. @Aux polecenie NET SHARE nie ma takiego przełącznika jak /GRANT
 6. Witam, udostępniam foldery znajdujące się na zaszyfrowanej partycji (TrueCrypt), która jest montowana automatycznie ze startem systemu. Po każdym restarcie systemu operacyjnego muszę na nowo udostępniać te zasoby. Z pomocą przychodzi polecenie net share nazwa_udziału=ścieżka udziału , które można sobie dodać do skryptu bat a ten wywoływać przy każdym uruchomieniu systemu. Problem pojawia się gdy owe zasoby chcemy udostępnić dla konkretnego użytkownika, domyślnie polecenie net share udostępnia zasób dla wszystkich i nie można tego zmienić z linii komend. Podsumowując: W jaki sposób automatycznie udostępnić zasoby na zaszyfrowanej partycji dla konkretnego użytkownika przy starcie systemu?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...