Skocz do zawartości

FWaldek

Użytkownicy
  • Postów

    63
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez FWaldek

  1. Ale dlaczego "wypadasz"? Przecież rozmawiamy. Wymieniamy się opiniami. Nie chodzi mi o przepychanie się kto ma słuszność (racja zawsze wychodzi gdzieś po środku ;P).

    "Wykluczają" niekoniecznie. Małe nie znaczy od razu że do niczego a o kwestii podkręcania wspomniałem jedynie na post MatiKa w którym poruszył ten temat.

    OC w mATXie jest możliwe i to jak najbardziej może nie z takim rozmachem jak w ich dużych odpowiednikach ale zawsze tych kilka lub kilkanaście procent się uzyska (tak mam właśnie z obecną platformą). Jak już wcześniej wspomniałem podkręcanie wykonuje tylko w przypadkach kiedy potrzebuje większej mocy (nie chodzi to 24/7) i przez ten czas nie przeszkadza mi wzmożony szum.

    Schładzacz dobierze się jak już będę miał podstawę by potem nie było że będą jakieś konflikty.

    Owszem, czytałem opinie ludzi z innych forów ale chciałem usłyszeć kogoś kto ma z tego, do testów zawsze podchodzę z rezerwą a co do przytoczonego cytatu to niema dla mnie żadnej wartości.

    Cóż, UEFI to nie tylko interfejs.

    Oj chyba wiem co pisze ;P

  2. ....

     

    Czego oczekuje? Przyrostu mocy :lol: .

    A tak bardziej poważnie. Mniemam że AMD raczej niewyda już na FM1 nic bardziej wydajnego niż A8-3870k kóry mi w zupełności wystarczy na najbliższe 5-7 lat, tak postąpiłem też z obecnym zestawem który posiadam (info w stopce). Nie, nieoczekuje pobicia tego rekordu ;) ale myśle że do czwórki spokojnie poleci na powietrzu. Kwestia "za ile?" narazie chcialbym odłożyć na koniec i nawiasem mówiąc aż tak wazna nie jest jak dla mnie, wpierw chcaiłbym usłyszeć opinie kogoś kto posiada już jakiś zestaw na FM1 i jak to mu się sprawuje.

     

    Tak, jest wybór i to aż taki że trochę zrobił mi się mętlik w głowie więc z tąd moje pytanie.

    Co do Asusa F1A75-I Deluxe też wskazywałem sobie ją jako podstawe zestawu lecz ma kilka aspektów które mnie irytuje, mianowicie:

    -Dualchanel na kościach 1600Mhz i poniżej ( niedziała z 1866Mhz które chcaiłbym kupić)

    -UEFI (jakoś mi się nie widzi)

    Ma oczywiście i swoje plusy.

     

    ...

    Odblokowany mnoznik to zawsze lepszy wybór w podkręcaniu niż FSB. Jak już pisałem wcześniej wybór płyt jest, problem w tym by wybrać odpowiednią (optymalną). Czemu taka mała? Mała obudowa więc niewsadze tam całego ATXa. Podkręcam gdy potrzebuje większej mocy (nie działa tak cały czas) więc przydałoby się by i płyta oferowała coś więcej niż podstawy. APU ma to do siebie że gdy sparujemy go z odpowiednimi pamięciami możemy otrzymać spory przyrost mocy. Więc optymalnym wyborem są pamięci o szynie 1866Mhz.

    Wielu producentów oferuje płyty z dwoma złaczami PCI-E dla mnie jest to nieporozumieniem i takiej nie wybiore.

     

    Troche pogrzebałem i znalazłem kilka modeli z których można by zbudować coś ciekawego:

    -Wspomniany wcześniej ASUS F1A75-I DELUXE (choć z tym dualem i uefi wybrałbym jako ostateczność, tak pozatym ma wszystko czgo można oczekiwać)

    -ZOTAC A75-ITX WiFi (płyta wszystko mająca, poprostu All in One, znalazłem ją tylko w jednym sklepie, niewiem czy obsługuje ten procesor, jak z pamięciami i biosem, na stronie ZOTACa strasznie lakonicznie opisane.

    -GIGABYTE GA-A75N-USB3 (chyba najrozsadniejszy wybór)

    -ASROCK A75M (ciekawa konstrukcja, chyba najtańsza z przedstawionych, 2 zwykłe PCI z pewnościa by się przydały tylko to nieszczęsne UEFI)

    -MSI nieposiada zadnej konstrukci odpowiadającej mi.

     

    Może jest jescze producent którego niewymieniłem a który posiada w swojej ofercie podobne konstrukcje jak znajdziecie to podeślijcie.

  3. W zasadzie wszystko co związane z płytą główną znajdziesz u jej producenta tu , pytanie jakie jest to jaką grafikę na jakim chipie posiadasz (od ATI, NVIDI) i do jakich urządzeń potrzebujesz jakieś sterowniki?

    Jasne że nie będziesz miał problemów bo i niby dlaczego.

  4. No tak mogłem się domyślić wcześniej ze chodzi o koncentryka ale nic nie szkodzi, tego TP-Linka można ustawić by funkcjonował w trybie bridge podpinasz RJke do pierwszego portu i ustawiasz w sofcie odpowiednie opcje i gotowe a wbudowany w niego modem może się przydać gdybyś z czasem chciał zmienić operatora.

  5. ...

    Fujitsu Siemiens v5535

    a powiesz do czego są te sterowniki co chcesz pobrać?

     

    Na stronce Fujitsu (trzeba wpisać model, np: v5535) są dość stare wersje datowane na 2007 rok do tego modelu, lepszym rozwiązaniem jest ściąganie z stronek producentów podzespołów.

     

    Licząc od góry:

    -Zintegrowana karta graficzna (SIS M672) TU wypełniamy Captcha i ściągamy pliczek zip

    -Motorola SM56 Data Fax Modem (czyżby modem v.92)

    z krzyżykiem (znaczy że wyłączony)

    -kontroler eternetowy, czyli krótko mówiąc sieciówka.

     

     

    He, widzę że 3oo mnie uprzedził ;P

  6. ...

    A ta szybkość przeglądarki to szybkość przeglądania czy coś innego.:P

    ...

     

    Raczej możliwości (szybkość) przetwarzania i wyświetlania (stron) przeglądarki.

     

    ...

    Twórcy benchmarku wyraźnie wskazali, że w trakcie testu nie powinny działać żadne aplikacje, inne przeglądarki, nie powinno być otwartych kilku kart. Akceleracją GPU bym się za bardzo nie przejmował bo test 'Complex graphics' do średniej geometrycznej wliczany póki co nie jest. O ile dobrze rozumiem założenie testu to miał on obciążać CPU. O ile dzieje się tak w przypadku przeglądarek Chrome, Opera i Opera-next, o tyle w przypadku FF różnie to wyglądało. U mnie tylko nieznaczną część testu CPU było obciążone na 100% - stąd pewno katastrofalne wyniki FF? :lol:

    ...

     

    Owszem, w trakcie testu żadne inne programy niebyły prze zemnie używane, ale ewidentnie w wynikach widać ze w FF coś z tą akceleracją jest nie tak (po jej wyłączeniu przeglądarka przyśpiesza, nieznacznie ale zawsze).

  7. To i ja dorzucę swoje 3 grosze.

     

    Konfig jak w stopce, testowałem trzykrotnie ze względu na rozbieżności w wynikach. FF testowany był z otworzonymi pięcioma dodatkowymi kartami (fixitpc) stąd ten ostatni test przeprowadzony był tylko z jedną stroną (peacekeeper).Opera testowana czterokrotnie ze względu na dziwne zachowanie jednego z testów (ten z odtwarzanym klipem) w początkowej fazie odtwarzania występuje przycięcie (niezależnie od wersji):

     

    IE 8.0.6001 ----------------------------------- 535| 524| 578

    FF 4.0.1 z zaznaczoną akceleracją ----- 2272|2278|2351

    FF 4.0.1 bez zaznaczonej akceleracji - 2580|2541|2765

    FF 4.0.1 --------------------------------------- 2782

    Opera 11.11---------------------------------- 4311|4139|4246|4454

    Opera 11.50 --------------------------------- 4738|4449|4414|4422

     

    Jak widać niekwestionowanym zwycięzcą na mojej platformie wiadomo kto jest :D. Jestem rozczarowany słabymi wynikami FF z akceleracją, widać ewidentnie że ta kuleje w nim i zamiast pomagać to tylko szkodzi. Dodatkowo sprawia czasami problemy gdy używam w międzyczasie innych aplikacji korzystających z przyśpieszenia GPU (odtwarzacze wideo, gry, itp.), możliwe że to tylko u mnie tak się dzieje. IE? Szkoda gadać.

     

    Screen:

    schowek01yt.th.jpg

  8. Tak działają wszystkie filmy czy tylko ten specyficzny plik ( co to za plik, zrób raport z mediainfo )?

    Spróbuj wyłączyć po kolei działające w tle aplikacje i zobaczyć czy wina nie leży po ich stronie ( mam tu na uwadze szczególnie GG10 i Avire, przed jej wyłączeniem wyjmij wtyczkę od internetu lub chociaż wyłącz Połączenie lokalne z Panelu sterowania).

    Wszystkie sterowniki aktualne?

    Co to za komputer (wnioskuje że laptop, jeśli tak podaj markę i model), najlepiej gdybyś sporządził raport dotyczący Hardware możesz za pomocą SIW.

  9. Spróbuj odtworzyć za pomocą VLC. On korzysta z własnych kodeków więc nie musisz instalować na systemie nic prócz niego, dodatkowo najnowsze jego wersje obsługują akceleracje GPU więc dodatkowo może wpłynąć pozytywnie na płynność odtwarzanego materiału.

  10. Witam po dłuższej przerwie i może od razu do sedna spraw.

     

    No i wróciło jak bumerang, już myślałem że rozwikłałem zagadkę z obciążeniem tego rdzenia ale wczoraj dwukrotnie doświadczyłem tego zjawiska i jedynym wyjściem przywrócenia normalnego trybu pracy było ponowne uruchomienie komputera.

    Natomiast dzisiaj wpadłem na pewien trop, otóż podczas restartowania rootera (poprzez interfejs w przeglądarce) w czasie gdy najprawdopodobniej DHCP lub inna z usług sieciowych próbuje nawiązać połączenie (już z zalogowanym ISP) bardzo szybko wzrastała prędkość procesora co odczuwalne było poprzez wzmożony szum wentylatora na nim umieszczonego a także ociężałość przeglądania stron, gdy jednak wyłączę Połączenie lokalne i za chwilkę włączę wszystko wraca do normy.

     

    Co do porad:

     

    W logach niezmiennie nic podejrzanego i nie widzę problemu. Tylko stare ASPI i Tages oraz ustawienia Ask nadal widzę.

    Cieszy mnie ten fakt ;P. ASPI jest mi potrzebne ponieważ EAC (z wewnętrznym interfejsem Win32) nie za bardzo chce sprawować się z moim napędem. Rozważyłem i zastosowałem alternatywę w postaci FrogASPI. No i to nieszczęsne Tages, moglibyśmy na próbę usunąć i zobaczyć co się będzie dziać.

     

    1. Rekonstrukcja Google: hmmm, ale opcja "Zarządzaj wyszukiwarkami" ma button Przywróć domyślne i po usunięciu Google (co właśnie przeprowadziłam dla testu) bez trudu jest dodawane tą opcją na listę. Czy ta opcja jest u Ciebie nieczynna?

    2. Usuwanie Ask: wklep w pasku adresów FF about:config, wyszukaj te trzy wartości browser.search.... i z prawokliku zresetuj do poziomu domyślnego (założeniem jest, że Google zostanie już wstawione).

    1. Poradziłem sobie w inny sposób a mianowicie w folder przechowujący Firefoxowe wyszukiwarki wyekstraktowałem z instalki pliki xml poszczególnych wyszukiwarek i to wreszcie pomogło.

     

    schowek04k.jpg

     

    A oto efekty:

     

    schowek05a.jpg

     

    2. Wykonałem zalecenie

     

    Też nie wiem co może z tego korzystać u Ciebie, bo nie znam wszystkich aplikacji na pamięć. Aczkolwiek jest to bardzo stare i może implikować, że to jakaś pozostałość po innym dawno już odinstalowanym programie. Z drugiej strony ... te pliki w OTL figurują na statusie świeżych modyfikacji sugerujących odwrotność = że właśnie coś z tą przestarzałą wersją zabezpieczenia Tages zamontowano ....

    Gdybyś decydował się usuwać: do wypróbowania ta paczka instalacyjna Tages, w celu skorzystania w niej z opcji usuwania (instalator jest jednocześnie deinstalatorem), o ile zostanie stare Tages wykryte jako możliwe do zrolowania.

     

    Jedyne programy jakie używam do modyfikacji tagów plików dźwiękowych (Nie wiem, istnieją jakieś inne?) to Mp3tag i foobar2000. Stare Tages nie zostało wykryte przez ten deinstalator. Może jak już wyżej pisałem spróbujmy to usunąć i zobaczymy czy któryś z tych programów się "rozkraczy".

     

    To typowy objaw przy P2P, a w procesach widzę uTorrent. Jeśli bardzo chcesz "zapobiegać" temu błędowi, możesz korzystać z nieinwazyjnego patchera TCP-Z. Patcher nie rżnie pliku TCPIP.SYS bezpośrednio, tylko robi jego modyfikację w pamięci, nietrwałą i zerowaną po resecie (czyli powiedzmy na czas sesji z torrentami możesz to zrobić). Jest możliwe również patchowanie w trybie permanentnym (wtedy TCP-Z montuje na stałe sterownik utrzymujący patch).

    Zastosowałem tryb permanentny biggrin.gif a teraz proszę o wyjaśnienie skutków ubocznych takiego kroku (co może się wydarzyć), jak na razie ich nie odczuwam ale zawsze pozostaje to ALE.

     

    I to pochodna klienta torrent. Port 6881 to jeden z domyślnym portów dla torrenta. Zaś owe "ataki" w zaporze to normalne przy takich aktywnościach. Nic czym miałbyś sobie zawracać głowę.

    To prawda znalazłem nawet winowajce:

     

    schowek06q.jpg

     

     

    Nie chodziło mi o całą pojemność (mój XP chodził na 8-10GB bez trudu), tylko poluzowanie więcej wolnego miejsca w aktualnie dostępnym obszarze. Celem zmniejszanie potencjalnej fragmentacji.

    Z tego co mówisz można wnioskować dwie rzeczy, mianowicie:

    1.Deinstalacja zbędnego oprogramowania, wyczyszczenie wszystkich miejsc z płków tymczasowych, defragmentacja czyli ogólnie mówiąc porządki.

    2.Poszerzenie istniejącej partycji o obszar niewykożystany dysku jeśli takowy istnienie lub kosztem innej partycji.

     

    Jeśli chodzi o ten pierwszy aspekt to wykonuje go regularnie minimum raz w tygodniu z drugim było by trudniej ale to chyba nie aż tak ważne by podejmować takie kroki.

    OTL3.Txt

    Extras3.Txt

    gmer3.txt

  11. Witam i przepraszam za zwłokę lecz chciałem napotkać poprzedni problem z maksymalna prędkością jednego z rdzeni lecz jak do tej pory już się nie objawił. Jeszcze przed przeczytaniem i zastosowaniem twoich porad skorzystałem z System Explorer myśląc że pokaże mi co może być przyczyną tego stanu. Niestety tak samo jak MZ nie wskazał na żaden proces. Jedyną zmianą jaką dokonałem za pomocą tego programu było przestawienie w sekcji Usługi, Microsoft .NET Framework NGEN v4.0..... z "Automatycznie" na "Ręcznie" a zasugerowałem się jego krótką nazwą clr_optimization_v4.0.... i od tego czasu jakby sie chyba poprawiło (placebo?).

     

    Co do porad:

    Kroki 1-3 wykonane z tym że nie mam bladego pojęcia za co odpowiada ten Tages i jaki program może z niego korzystać.

    4. Partycja 15 gigowa zawsze wystarczała mi pod XP a obecny stan to szczytowe użycie przestrzeni (z małymi wahaniami), nie przewiduje jakiś radykalnych zmian w sofcie tak wiec chyba to tak zostawię.

    5. Zaktualizowana.

     

    Niestety, skorzystanie z trybu awaryjnego Firefoxa nie przywróciło domyślnego zestawu wyszukiwarek a także nie pozbyło się tego Ask.com.

     

    Nowe drobne problemy:

    Problem z osiągnięciem limitu dla jednoczesnych połażeń TCP/IP

    pn1126_Schowek01.jpg

     

     

    Firewall od kilkunastu dni blokuje na jednym porcje (czy aby na pewno są to ataki czy źle skonfigurowany program??) Wpisów pojawia się po kilka tysięcy codziennie a w najgorszych przypadkach było ich kilkanaście tysięcy.

     

    eu5170_Schowek03.jpg

     

     

    Przesyłam także logi:

    OTL2.Txt

    Extras2.Txt

    gmer2.txt

  12. Zgłaszam się z powodu może błahego ale lepiej dmuchać na zimne jak to mówią.

    Zauważyłem że od pewnego czasu jeden z rdzeni procesora (szczególnie po dłuższej pracy) pracuje z nominalną prędkością choć MZ nie wskazuje na żaden aktywny proces (aplikacje) nawet gdy wszystkie aplikacje (te które mogę) zamknę nadal pracuje z nominalną.

    To chyba nie wina infekcji staram się trzymać porządek i czystość w kom. lecz też tego nie wykluczam stąd moja tu obecność, choć przypuszczam że wina może leżeć gdzieś indziej (sterownik, usługa?)

     

    Mam też małą prośbę co do Firefoxa a mianowicie przypadkowo usunąłem Google z wyszukiwarki (http://imageshack.us...chowek02jq.jpg/) i nie wiem jak go przywrócić, czy możliwe jest przeniesienie jakiegoś pliku (właśnie, tylko jakiego) z FF4Bety (którego mam na stanie) do starszego czy może da się to zrobić w inny (prostszy) sposób.

     

    I ogólnie proszę o sugestie o stanie i kondycji systemu.

    Z góry dziękuje.

    OTL.Txt

    Extras.Txt

    gmer.txt

  13. Ja prócz wcześniej wymienionego CClenera używam także Vit Registry Fix ze względu na dość bogate możliwości skanu poza tym jest po polsku i ma moduł do defragmentacji rejestru co bardzo się przydaje po wyczyszczeniu błędnych i niepotrzebnych wpisów w rejestrze. Tak a pro po to chyba nawet Picasso gdzieś opisywała lub polecała ten program do takich rzeczy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...