Skocz do zawartości

Darek1234

Użytkownicy
 • Postów

  6
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 1. Okazało się, że to Kasperski blokował. Odinstalowałem KIS i zainstalowałem ponownie i teraz wszystko działa poprawnie.
 2. Witajcie, Ostatnio instalowałem na nowym dysku SSD system Win7 HP 64bit. Sam system chodzi teraz szybko nie ma porównania z hdd ale niektóre aplikacje długo się odpalają. Są to z reguły programy wymagające uruchomienia z prawami administratora albo pytające "czy chcesz zezwolić programowi na wprowadzenie zmian na tym komputerze". Wcześniej gdy na hdd miałem zainstalowany Win i te same aplikacje to nie musiałem odpalać tych programów w trybie administracyjnym i nie miałem monitów typu "czy chcesz zezwolić programowi na wprowadzenie zmian na tym komputerze" a programy odpalały szybko mimo, że system był instalowany 3 lata temu. Próbując rozwiązać ten problem we właściwościach katalogów z problematycznymi aplikacjami nadałem pełne prawa całym katalogom dla użytkowników ale nic to nie dało w/w programy odpalają się długo tz. po odpaleniu danego programu 5-10 sec nic się nie dzieje po czym program zaczyna się odpalać. Mobo: GA-Z68X-UD4-B3 Samsung SSD 850 PRO 256GB CPU: i7-2600K 16GB RAM zasilacz Corsair TX650M GeForce GT 9600 gts OS: Win7 Home Premium 64bit PL
 3. Instalowałem system po raz kolejny na SATA 6Gb/s (SATA3_0) i nie pod marvella, jednak przy końcu instalacji po kolejnym restarcie przywitał mnie blue screen. Ręce opadają i brak mi pomysłów zastanawiam się czy spróbować wsadzić tego SSD do innego kompa np. laptopa i na nim sprawdzić czy to winny dysk czy moje bebechy od PC.
 4. Witajcie, Mam problem z dyskiem SSD a jako, że jest to moje pierwsze spotkanie z tą technologią to nie potrafię na dzień dzisiejszy poradzić sobie z moim problemem. W PC odpiąłem wszystkie inne dyski i zostawiłem tylko DVD i świeżo kupiony dysk Samsung SSD 850 PRO 256GB, tego SSD podłączyłem do GSATA na Marvell 88E9172(6Gb/s). W BIOS ustawiłem wszędzie gdzie się dało AHCI i na tak przygotowanym kompie instalowałem Win7 Home Premium 64bit jednak w trakcie instalacji gdy restartował się system zobaczyłem pierwszy raz blue screen, po kolejnym restarcie system doinstalował się do końca. Sam Windows jest stabilny ale w 80% każde jego ponowne restartowanie wita mnie blue screen'em Moja płyta główna Gygabite GA-Z68X-UD4-B3 ma na pokładzie dwa kontrolery i jak przepnę się do tego od Gigabyte pod ESATA też 6Gb/s nic to nie zmienia i dalej są zwiechy przy wstawaniu systemu. Co ciekawe jak już doczłapię się do Win to komp chodzi stabilnie. Zauważyłem też, że gdy działam na GSATA to mam o 1/3 wolniejszy transfer niż na kontrolerze od ESATA (w obu przypadkach mam załączone AHCI). System instalowałem 2 razy, raz gdy miałem SSD podpięty na GSATA (wtedy w trakcie instalacji Win7 doinstalowywałem najnowsze sterowniki Marvell Preinstall Driver) a później na ESATA (tu co prawda nie zainstalowałem Intel SATA Preinstall driver, bo zapomniałem, ciekawe czy mogę go jakoś doinstalować na żywym systemie). Prócz tego Windows ma zainstalowane wszystkie aktualne sterowniki od płyty gł. Nie instalowałem poprawek systemowych ze względu na te zwiechy przy restartach. I zero sukcesów same porażki Znajdzie się na to jakieś lekarstwo ??? Oto zrzuty ekranów: https://drive.google.com/folderview?id=0B04hNB5LeeOwS1doYU1XYWZuN2s&usp=sharing Mobo: GA-Z68X-UD4-B3 Samsung SSD 850 PRO 256GB CPU: i7-2600K 16GB RAM zasilacz Corsair TX650M GeForce GT 9600 gts OS: Win7 Home Premium 64bit PL
 5. Dostałem odpowiedź z supportu ASUS'a aby aktualizować sterowniki USB 3.0 oraz Bios. Zrobiłem obie te rzeczy a problem dalej istnieje Nie chcę rezygnować, ze stanu uśpienia komputera jest to dla mnie dość istotna kwestia. ASUS instaluje na swoich laptopach oprogramowanie Instant On które to wybudza komputer ze stanu uśpienia w 1-2 sec po podniesieniu klapy wyświetlacza możliwe, że tu jest winowajca zamieszania. Zaraz przetestuję wyłączenie opcji Instant On i dam znać czy to pomogło. ... sprawdziłem Ostatnia wersja Instant On V2.1.5 jest winna całemu zamieszaniu, po wyłączeniu tego trybu usypiania i przejścia na normalny tryb uśpij z Windows'a wszystko działa poprawnie. Trochę szkoda, bo teraz wybudzanie działa o wiele dłużej. Napiszę o tym do supportu niech myślą nad poprawką programową do Instant On.
 6. Witam Kilka dni temu kupiłem laptopa ASUS K53SK mam na nim zainstalowany Win 7 64bit Home Premium a do tego wszystkie wymagane łatki i poprawki. Mój problem z USB 3.0 polega na tym, że gdy laptop przejdzie w stan uśpienia i później go wybudzę zanika mi dostęp do USB 3.0 i nie ma to znaczenia czy pod USB 3.0 podłączę modem czy pena port USB 3.0 jest martwy, podczas gdy USB 2.0 funkjonują poprawnie. W menadżerze urządzeń wszytko wydaje się być OK. Na portach USB mam wyłączone "zezwalaj komputerowi na wyłączanie zasilania..." Macie jakieś sugestie ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...