Skocz do zawartości

Soofka

Użytkownicy
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Soofka

  1. Witam serdecznie ostatnimi czasy rodzice strasznie narzekają na powolną pracę ich laptopa. Fakt jest taki że laptop ma już 8 lat i na niego po mału nadchodzi czas. Bardzo wolno uruchamia się Firefox czasem około 1 minuty no i bardzo długo ładują się wszystkie programy przy starcie. Czy to wiek laptopa, zużycie ?? Laptop pracuje na Windows XP. Niestety nie wiedziałem gdzie wstawić posta :( Dołączam skany z OTL

     

    P.S Laptop to BENQ Joybook R31

    Extras.Txt

    OTL.Txt

  2. Wybaczcie brak odpowiedzi. Niestety niekorzystna zmiana w pracy. Plyta główna OK, komputer na moim zasilaczu działa sprawnie i bezproblemowo. Wczoraj pracował 16 godzin i ani jednego problemu także wymiana zasilacza myślę wystarczy. Uważam że temat do zamknięcia. Bardzo wszystkim dziękuje za pomoc.

     

    PIWKO dla was :)

  3. Jaki zasilacz był pierwotnie?? Jeśli się nie właczał fizycznie (głucho nic nie działa) to prawdobodobnie zasiłka padla. Ale jest też możliwość iż kondensatory na płycie główne wyglądają tak jak na obrazku (szczególnie te przy procesorze). Wtedy należy je wymienić (ewentualnie rozważyć zmianę płyty głównej z bebechami na coś nowszego)

     

    pierwotnie był zasilacz firmy "DEER" o mocy 330 W. i to właśnie na tym zasilaczu komputer się wyłączał. Kiedy zakładałem temat, to komputer nie włączył się od 3 dni. Zasilacz który wmontowałem na próbę miał moc 650 W i ruszyły wiatraki na dotyk.

     

    Dodatkowo jednak podaj obrazki z HWINFO - System Summary + Sensors (po dłuższym czasie pracy kompa).

     

    Co do HWINFO nie miałem ostatnio chwili przekłądać zasilacza ale uzupełnie informacje.

  4. Witam serdecznie mój problem wygląda następująco. Komputer od około miesiąca po kilku godzinach pracy wyłącza się i długo trzeba czekać żeby go uruchomić. Od wczoraj nie włączył się wogóle. Przełożyłem zasilacz z innego komputera i komputer się uruchomił. Moje pytanie brzmi czy problem jest zdiagnozowany prawidłowo czy pod tym kryje się drugie dno, czyli przegrzewający się CPU. W ramach ewentualnych pytań odpowiadam, że komputer nie jest mój ale szukam również opinii innych użytkowników.

     

    Mam nadzieję że post w miarę czytelny i zgodnie z zasadami. Niestety nie wiem dokładnie co drzemie w środku gdyż kompa uruchomiłem na innym zasilaczu bez monitora w celu testu. Z tąd nie podałem żadnych parametrów.

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...