Skocz do zawartości

helios26

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez helios26

 1. helios26

  Długi start systemu

  Witam. Przepraszam za moje milczenie, siła wyższa. Na początku chcę podziękować za zainteresowanie tematem i podanie wskazówek, oraz analizę problemu. Teraz tak przeinstalowałem sterownik Intela przed chwilką, pobrałem go ze strony Intela http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/graphics. Co do Realteka to sprawdzałem na stronie Asusa i do mojego modelu jest niby nowszy,ale to jest raptem kilka miesięcy różnicy. Proszę jeszcze o wyjaśnienie mi tej kwestii [ale rozejrzyj się za jakimś AV i niestety licz się z utratą kolejnych sekund], bo nie bardzo rozumiem dlaczego jeszcze mają uciekać mi sekundy, czym to będzie powodowane. A to AV to znaczy?. Jeszcze raz dziękuję. Życzę miłego weekendu.
 2. helios26

  Długi start systemu

  Ojej ja się właśnie wystraszyłem bo komputer restartował się chyba co trochę więc przerwałem to wszystko a on tam p[okazywał już chyba 5 czy szósty taki plik. Czyli trzeba cierpliwie czekać aż zakończy się restart systemu. Wykonam to jeszcze raz. Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze. Program wykonał 6 plików BootPrep i ostatni 7-my boot_1 do którego wstawiam linki: 1 do pobrania http://speedy.sh/tGupD/boot-1.rar 2 forum http://speedy.sh/tGupD/boot-1.rar
 3. helios26

  Długi start systemu

  Witam Skoro się powiedziało A to trzeba powiedzieć B. Odinstalowałem Avasta i TuneUP ponownie zrobiłem tą analizę zgodnie z sygestią. Załączam limki bo nie wiem który to ma być. 1 do pobrania: http://speedy.sh/9eNQ7/bootPrep-1.rar 2 na forum: http://speedy.sh/9eNQ7/bootPrep-1.rar Bardzo dziękuję i przepraszam za moją niecierpliwość. Pozdrawiam.
 4. helios26

  Długi start systemu

  Witam. Spodziewam się jeszcze nieco pomocy. Bardzo proszę. Pozdrawiam.
 5. helios26

  Długi start systemu

  Witam. Wykonałem zgodnie z opisem.Podaję link dla forum: http://speedy.sh/phwtX/boot-1.rar to chyba o ten chodzi a nie ten do pobrania? Jeszcze raz dziękuję i z niecierpliwością oczekuję na dalszą pomoc. Pozdrawiam. Na wszelki wypadek wklejam ten do pobrania, przepraszam ale robię takie rzeczy pierwszy raz. http://speedy.sh/phwtX/boot-1.rar
 6. helios26

  Długi start systemu

  Witam. Zanim założyłem temat przeczytałem tą poradę ale po kliknięciu na link prowadzący do pobrania tego pakietu pokazyje się, że to jest dla Win8 czy mogę to pobrać na win7 64bit ?. I postępować dalej tak jak opisano?. Dziękuję za zainteresowanie.
 7. Witam. Temat ten pojawia się na forum często, jednak wydaje mi się, że każdy przypadek jest inny. Problem pojawił się po przywracaniu systemu z obrazu dysku C zrobionym Programem Paragon Backup Recovery. System zaczął uruchamiać się w czasie ok. 240 sek. do pełnej gotowości. Obraz systemu był zrobiony tuż po nowej instalacji systemu, aktualizacjach, instalacji programów, wyłączeniu części usług, i skonfigurowaniu dla własnych preferencji, oraz wyczyszczeniu systemu i defragmentacji dysku. System przed wykonaniem przywrócenia uruchamiał się w czasie do 80 sek. do pełnej gotowści. I pracowałem na nim prawie 2 lata. Pomyślałem więc, że być może obraz systemu był uszkodzony jednak podczas jego wykonywania Paragon nie podał żadnego komunikatu o błędzie. Zainstalowałem system od nowa. Oczywiście aktualizacje, ustawienia, usługi(wyłączanie) itd. jak poprzednio. Teraz system uruchamia się w taki oto sposób, przedstawiam to szczegółowo. 1-od wciśnięcia przycisku Power mija 7,93 sek 2-po 13,27 sek pojawia się okno ładowania systemu 3-po 53,25 sek okno logowania (automatyczne logowanie z hasłem) Do tej chwili jak przed instalacją. 4-61,02 sek pojawia się pulpit 5-150,89 sek system gotowy(czasami więcej nawet do 210 sek) Ale dzieją sie inne rzeczy przestawia ikony pupitu, pojawia się ikona grupy domowej (nie za każdym razem) po restarcie znika. Może by mi to nie przeszkadzało, ale porównując początkowe 80 sek. a teraz te średnio 180 sek. to wydaje mi się dużo. Wstawiam dane czy jak to się nazywa z OTL bo tylko tyle potrafię. W razie chęci pomocy bardzo proszę o poprowadzenie mnie za rączkę jak do przedszkola. Acha i jeszcze jedno kolega dał mi płytkę zrobioną z programu HDD Regenerator(sam z tego nie korzystał, bo też nie jest znawcą) i wykonałem tą operację ale po jej zakończeniu i w trakcie wszystkie wyniki program pokazał 0 czyli żadnych uszkodzonych sktorów, żadnych napraw . Bo pomyślałem, że to może wina dysku twardego. No nie wiem co się stało. Bardzo proszę o pomoc.Ale jeszcze raz proszę o wykład jak dla nowicjusza. Pozdrawiam Extras.Txt OTL.Txt
 8. Witam. Zmieszczam ten temat w tym dziale ale może on również dotyczyć Windows 8 pro PL. Chciałbym pobróbować Windowsa 8 instalując go na dysku wirtualnym vhd. 1. Kiedy chcę utworzyć plik dysku vhd z poziomu Win7 z zarządzania dyskami przy pomocy akcji Utwórz VHD wskazuję miejsce zapisu u mnie dysk D o pojemności 160 GB - wielkość pliku 40000MB plik zostaje utworzony natychmiast bez pokazania postępu tworzenia. Plik jest utworzony ale kiedy chcę z akcji wybrać dodaj VHD to ta akcja jest nie aktywna. Dopiero po restarcie można uruchomić tą akcję ale system pokazyje komunikat "Nie można odnaleźć pliku lub plik jest uszkodzony" 2. Usunąłem ten plik i próbuję utorzyć VHD przy pomocy wiersza polecenia i tutaj plik zostaje tworzony trwa to ok. 13 minut i jest ok dalsze polecenia w diskpart tzn. wyszukanie pliku oraz dodanie również są wykonane. 3. Zamykam wiersz polecenia i ponownie z modułu zarządzania dyskami z akcji wybieram dodaj VHD i plik jest utworzony. i pokazuje się na liście dysków oraz w obszarze wyglądu graficznego dysków. Jest również widoczny w Mój Komputer. Jednak po restarcie dysk VHD znika i ponownie trzeba go ręcznie dodawać.Znalazłem taką oto poradę lecz nie potrafię jej praktycznie zastosować(plik bat utowrzę i dodam do autostartu i działa bo podczas startu systemu uruchamia się na kilka sekund wiersz polecenia. Nie mam jednak pojęcia jak i gdzie zapisać ten plik.txt niby zapsiałem na pulpicie jednak go nie ma. A to link do porady: http://itblogs.pl/kicekpicek/2010/01/21/skrypt-automatycznego-podpinania-dysku-vhd/ 4. Wkładam płytę instalacyjną Win8 dochodzę do miejsca wyboru instalacji uruchamiam wiersz polecenia aktywuję diskpart i podaję select vdisk wpisując ścieżkę i dostaję komunikat zwrotny nie można odnaleźć ścieżki czy pliku nie pamiętam dokłądnie. 5. Po usunięciu plikuVHD z dysku próbuję utworzyć VHD z poziomu instalatora Win8 i po dojściu do wskazywania na którym dysku ma być instalowany Win8 wywołuję wiersz polecenia uruchamiam diskpart i poleceniem create vdisk file="D:\VHD\Win8.vhd" maximum 46600 dostaję komunikt " error za mało miejsca na dysku. A pojemność mojego D to 160GB a na Win8 przeznaczam 46GB. I tak oto utknąłem w miejscu i dreptam w kółko. Niby wiedzę teoretyczną jako tako posiadam w tym konkretnym temacie, lecz w praktyce całkowita porażka. Nie wiem czy logi będą potrzebne ale zgodnie z zaleceniami wstawiam (OTL Portable} uruchamiane z pendriv.
 9. helios26

  Miniatury plików video

  Yes Yes Yes !!!!!!!! To jest chyba jednoznaczna odpowiedź. Bardzo bardzo dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość no i przede wszystkim za rozwiązanie problemu. Póki co pozdrawiam i pewnie jeszcze nie raz skorzystam z pomocy. Przy okazji życzę Wesołych i Spokojnych Świąt oraz wszystkiego najlepszego na nadchodzący niebawem Nowy 2012 Rok.
 10. helios26

  Miniatury plików video

  Zainstalowałem wersję 64bit w "Thumbnail settings" pojawiły się zarówno Real media i zaznaczone rm jak i Flash Video i zaznaczone flv. Restart, czyszczenie jednak miniaturek brak, dalej ikonki VLC.
 11. helios26

  Miniatury plików video

  Teraz dalsze wyniki w załącznikach. Dane z mediainfo dla flv: Jeśli chodzi o K-lite Codec Pack to on jest zainstalowany jak domyślnie instalator ustawił w C\Pliki Programów (x86) klcp_codec_log.txt
 12. helios26

  Miniatury plików video

  Witam. Jeśli chodzi o ffdshow to instalowałem stosując się do porady z tej strony http://windows7forum.pl/lite-mega-codec-pack-dla-windows-porada-t-2928.html kiedy przekierowany zostałem na stronę pobierania najpierw ściągnąłem wersję 64bit(bo mój system to 64bit) jednak nie mogłem sobie z tym poradzić odinstalowałem i pobrałem MEGA i to jest zainstalowane. Za dalszą część biorę się do działania.
 13. helios26

  Miniatury plików video

  Witam. Po zastosowaniu się do wskazówek tzn konfiguracji ffdshow, oraz po uruchomieniu podanego narzędzia i zmianie H264 z Microsoft na ffdshow i oczywiście restarcie i oczyszczeniu dysku wspomniane wcześniej 4 pliki a formacie avi również zmieniły się w miniaturki. Natomiast flv zmieniły się na ikonki MPC jednak kiedy zmieniłem domyślny odtwarzacz na vlc to przyjęły jego ikonki. Podobnie plikami w formacie rm. Załącznik 1 to flv i 2 to rm. Pozdrawiam.
 14. helios26

  Miniatury plików video

  Zrobiła mi Pani pięknego Mikołaja, dziękuję i może się jakoś odwdzięczę. Jest jednak, ale co po niżej opiszę. 1-szy załącznik pozostały ikony flv i jeden avi ,pozostałe avi zmieniły się w miniaturki. 2-gi załącznik tutaj te ikonki jak były tak pozostały. 3-ci załącznik rm pozostały 4-ty załącznik cały folder zmienił się w wyświetlanie miniaturek Reasumując z wszystkich formatów avi jakie mam cztery pozostały nie zmienione w miniaturki, nie zmieniły się formaty rm w miniaturki i formaty flv w miniaturki. Pomimo tego już jestem zadowolony. Brakło by mi życia żeby do tego dojść. Bardzo dziękuję, że dzieli się Pani swoją wiedzą. Pozdrawiam.
 15. helios26

  Miniatury plików video

  Na razie poprawiłem ten wpis dotyczący flv. Wszystko zrobiłem zgodnie z wcześniejszą podpowiedzią dotyczącą eksportu. Zapisałem też dane w notatniku jak w poradzie.
 16. helios26

  Miniatury plików video

  Po raz pierwszy chyba spotykam się z taką wyrozumiałością. Dziękuję. 1.Dotyczy avi: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CLASSES_ROOT\.avi] @="VLC.avi" "VLC.backup"="avi_auto_file" [HKEY_CLASSES_ROOT\.avi\OpenWithProgIds] "QuickTime.avi"=hex(0): 2.Dotyczy flv: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CLASSES_ROOT\.flv] @="VLC.flv" "PerceivedType"="video" "KLCP.bak"="com.adobe.flv" "Content Type"="video/x-flv" "VLC.backup"="mplayerc.flv" [HKEY_CLASSES_ROOT\.flv\OpenWithProgIds] "com.adobe.flv"="" 3.Dotyczy rm: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CLASSES_ROOT\.rm] "PerceivedType"="video" "Content Type"="application/vnd.rn-realmedia" @="VLC.rm" "VLC.backup"="mplayerc.rm" Pozdrawiam
 17. helios26

  Miniatury plików video

  O rany przykro mi bardzo ale ja tego chyba nie potrafię wykonać. Wprawdzie w otwartym rejestrze kliknąłem na plik tam jest eksportuj wybrałem pulpit i zapisało mi w notatniku. Czy to o to chodzi? Bardzo przepraszam za moją nie wiedzę.
 18. helios26

  Miniatury plików video

  Ojej nie wiem czy te formaty pliku video były wyświetlane jako miniatury wcześniej. Zapomniałem również dodać, że instalowałem QuickTime Player-a ze względu na kodek czy dekoder(The solution is to set ffdshow as the preferred decoder for H.264 video) który potrzebny był do konfiguracji Camtesia Studio. A teraz zgodnie ze wskazówkami wstawiam a pierwszej kolejności poszczególne klucze, oraz wyniki z GPspot.
 19. helios26

  Miniatury plików video

  Witam. Dziękuję za szybką reakcję. Zanim założyłem nowy temat czytałem temat o plikach graficznych, i tam właśnie zgodnie z jedną z porad czyściłem przy pomocy oczyszczania dysku miniatury, jednak to nie pomogło. Jednak tam też zaraz się pokazuje że zajęte jest 3Mb a usunąłem 7Mb. Jeśli chodzi o usunięcie jakiegoś wpisu z rejestru to sam nic nie usuwałem. Chyba że CCleaner ale tam mam ustawione na domyślnych ustawieniach. Kodeków również nie odinstalowywałem jedynie co to instalowałem to MPC i VLC. Dziękuję i proszę o jeszcze.
 20. Witam. Zamiast miniatur plików video system pokazuje ikonki w zależności od typu pliku. I tak: pliki flv, rm są wyświetlane jako ikonki w załączniku. Pliki w formacie avi wyświetlane są w postaci ikonek w zależności od zmiany programu w jakim mają być otwierane np: ikona VLC, lub ikona MPC. Miniaturki są wyświetlane dla plików w formacie mov, wmv i mp4. Jak zrobić by pliki wymienione wcześniej również wyświetlane były jako miniaturki. Stosowałem poradę ze strony http://www.hotfix.pl...ista-7-a259.htm jednak nie mogę usunąć żadnych plików o rozszerzeniu *.db nawet przy użyciu unlocker. Natomiast w pierwszym kroku tej porady należy usunąć plik IconCache.db ale on po restarcie zaraz się pojawia. Proszę o radę, jednak zaznaczam że nie jestem zbyt biegły a na angielski to już dla mnie za późno. Dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...