Skocz do zawartości

javman

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O javman

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Hej, udało mi się odzyskać system. W skrócie: zmieniłem najpierw styl partycji z GPT na MBR (bez usuwania zawartości partycji) Wypakowałem obrazy z partycji Lenovo_Recovery używając wiersza poleceń odpalonego z live USB z Windows10: diskpart DISKPART> sel disk 0 DISKPART> list part DISKPART> sel part 1 DISKPART> format fs=ntfs quick label=SYSTEM_DRV DISKPART> active DISKPART> assign letter=S DISKPART> sel part 2 DISKPART> format fs=ntfs quick label=Windows7_OS DISKPART> assign letter=W DISKPART> exit dism /Apply-Image /ImageFile:\\?\GlobalRoot\Device\Harddisk0\Partition3\FactoryRecovery\sdrivebackup.wim /Index:1 /ApplyDir:S:\ dism /Apply-Image /ImageFile:\\?\GlobalRoot\Device\Harddisk0\Partition3\FactoryRecovery\cdrivebackup.wim /Index:1 /ApplyDir:W:\ a potem jeszcze podreperowałem bootloader wpisując: bootrec.exe /FixMbr bootrec.exe /FixBoot bootrec.exe /RebuildBcd Teraz mam działający system jak po wyjęciu z pudełka, nawet F11 działa. Temat do zamknięcia.
 2. Ogólnie zgadzam się z wami, planuję też zakup dysku SSD (czekam, aż ceny spadną do poziomu sprzed pandemii), ten lapek ma nawet dedykowany slot na taki dysk. Ja rozumiem, że nowszy system = lepszy itd. ale lapek używany jest do oglądania filmów i przeglądania zdjęć, odziedziczyliśmy go i realizuje dobrze niewymagające zadania, a jak wspominałem windows 10 ma kłopoty z dźwiękiem na tym modelu, różne sterowniki próbowałem i zawsze system startuje z wyciszonym głosem, mała pierdoła, ale na windows 7 nie było tego problemu. Ja już chyba od tygodnia szukam rozwiązania tego problemu, ale dla mnie to raczej nowe doświadczenie i zdobywanie podstawowej wiedzy, którą myślałem, że mam - okazuje się, że nic nie wiedziałem. Gdzieś przeczytałem, że "format c:" to porażka, a nie sukces. Dlatego chcę spróbować zrobić to jak należy. Obecnie status jest taki: Zrobiłem kopię partycji Lenovo_Recovery oraz SYSTEM_DRV z użyciem narzędzia PartImage (znajdującym się na dystrybucji live usb linuxa - zwanej PartedMagic) W programie DMDE usunąłem wszystkie partycje, a następnie wstawiłem tylko 3 (SYSTEM_DRV, Lenovo_Recovery, System_OS) jako partycje podstawowe w stylu MBR - miało to na celu zmienić styl tablicy partycji z GPT na MBR - (DMDE znajduje się w dystrybucji live usb linuxa - zwanej lubuntu) W narzędziu GParted (też znajduje się w dystrybucji lubuntu) zmieniłem etykietę partycji Windows_OS na Windows7_OS - tak fabrycznie lenovo nazywa partycję systemową Wszystkie te działania miały służyć temu, aby zbootować partycję recovery z użyciem Super Grub2 Disk (znajdującym się w dystrybucji PartedMagic). Niestety nie uruchamia się. Tak to wygląda w Super Grub2 Disk Po starcie z partycji HDB Partition 3 - wyskakuje komunikat, aby włożyć płytę odzyskiwania, której nie mam :/
 3. Wilałbym to jednak zrobić tak, aby jej nie uczyć, bo wiem, że taka wiedza idzie w las. Najlepsze wyjście to było by to fabryczne przywracanie do ustawień początkowych. Nie wiedziałem, że to takie skomplikowane.
 4. Na windows 10 mam problemy z dzwiękiem na tym lapku, wolałbym winodws 7.
 5. Teoretycznie mam plyte z windowsem w wersji 32 i 64 bit, ale podczas proby instalacji wyskakuje komunikat, w stylu: na wybranej partycji nie można zainstalować systemu - "zobacz szczegóły". Po kliku w szczegóły jest informacja, że styl partycji to GPT, niezgodny z systemem. Zastanawiam się zatem, jak udało się zmienić bratu dziewczyny styl partycji na GPT bez usuwania partycji recovery? Chciałbym tak przygotować lapka dziewczynie, aby w razie kłopotów mogła sama sobie poradzić z przywróceniem go do ustawień fabrycznych (system + sterowniki).
 6. Zainstalować Windows 7 mogę, ale to wymaga zmiany stylu partycji na MBR, i boję się, że wtedy zostanie uszkodzona partycja recovery.
 7. O to już coś, poszukam tego narzędzia. edit: Niestety, na tym laptopie jest Windows10, i aplikacja Rescue and Recovery pod windowsa 7 na nim nie działa, a dedykowanej pod windows 10 nie ma.
 8. Cześć, krótko opiszę swój problem: Dostałem laptop od brata, dziewczyny z zainstalowanym linuksem i windows 10 (podczas startu musiałem wybierać, co ma się uruchomić) Linuksa nie umiem, a win10 włączał się 5 minut Chciałem wyczyścić dysk i wgrać czysty win7, ale podczas kroku, w którym wybieram partycję, na której ma być system, zobaczyłem, że istnieje partycja Lenovo_Recovery oraz SYSTEM_DRV i Windows_OS - pomyślałem, że jest może opcja instalacji systemu z użyciem tych partycji - ale nie wiem jak. Niestety podczas startu systemu wciskanie F11 oraz innych przycisków nie daje żadnego efektu - w postaci startu Narzędzia odzyskiwania systemu. Do tej pory: Ustaliłem, że styl tablicy partycji na dysku to GPT Wykonałem kopię zawartości partycji Lenovo_Recovery z użyciem zestawu narzędzi zawartych w pakiecie PartedMagic Proszę o pomoc w dalszym postępowaniu, chciałbym przywrócić stan fabryczny laptopa. Obecnie nie ma dla mnie znaczenia, jaki po całym procesie przywracania będzie podział dysku oraz jaki styl tablicy partycji będzie.Na dysku nie mam żadnych ważnych plików. Załączam zdjęcia z: gparted, smat dysku, oraz zawartość tego co jest na partycji recovery.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...