Skocz do zawartości

SwiezeWinogrono

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O SwiezeWinogrono

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Bardzo dziękuję za pomoc w tym temacie, problem udało się rozwiązać. Jak się okazało, powodem nadmiernego użycia CPU był program COMODO Antivirus, który, notabene, nie jest już zgodny z systemem Windows XP. Po odinstalowaniu COMODO i zainstalowaniu innego programu antywirusowego zniknęły problemy zarówno z nadmiernym użyciem CPU przez proces "System", jak i przez proces "msinfo32.exe". Jak się okazało, Mozilla Firefox nie miał tutaj nic do rzeczy. PS. Przepraszam za późno dodaną odpowiedź, ale najpierw chciałem się przez kilka dni upewnić, że problem nie wróci, a potem forum było aktualizowane i nie było jak dodać posta.
 2. Chronologia zdarzeń z ostatnich dni 1. Zaobserwowałem spadek wydajności komputera, Menadżer zadań pokazywał 50% użycia CPU przez "msinfo32.exe". 2. Po sprawdzeniu wpisów w Internecie odinstalowałem Firefoxa. 3. Przez jakiś czas był spokój, potem znów spadek wydajności komputera, Menadżer zadań pokazywał 50% użycia CPU przez "System". 4. Zainstalowałem ponownie Firefoxa. 5. Obecnie menadżer zadań pokazuje non-stop około 50% użycia CPU przez "System", czasem (nie zawsze) po kilkudziesięciu minutach pracy dochodzi do tego około 50% użycia CPU przez "msinfo32.exe", łącznie 100% użycia CPU. Ciekawostka, proces "msinfo32.exe" jest dosyć kapryśny. Czasem się ujawnia i zabiera 50% CPU, a czasem działa normalnie, zajmując 0% CPU. Najczęściej proces zaczyna fiksować po jakimś czasie od uruchomienia komputera, często jest to około kilkadziesiąt minut. Czasem nie fiksuje wcale. To mocno utrudnia eksperymenty typu odinstalowanie dodatków od Firefoxa, bo na miarodajne efekty tych eksperymentów trzeba by było czekać dobre kilka albo i kilkanaście dni. No i proces, "System", który stabilnie non-stop zajmuje około 50% CPU (momentami trochę mniej lub więcej). Wynika z tego, że gdy oba procesy fiksują, to łącznie zajmują 100% CPU - wtedy żeby cokolwiek zrobić na komputerze, muszę ręcznie wyłączyć "msinfo32.exe" - nie ma innego wyjścia, bo procesu "System" nie da się wyłączyć. Tak jak wspomniałem wcześniej, obciążenie generowane przez proces "System" wynika z działania podprocesu "System Idle Process". Kilka miesięcy temu miałem już problemy z procesami. 50% obciążenia CPU generował "svchost.exe". Wtedy po zasięgnięciu internetowych porad wyłączyłem automatyczne aktualizacje (do tej pory są nieaktywne) i pomogło. Teraz problem z nadmiernym użyciem CPU wrócił w nowej odsłonie i z nowymi procesami.
 3. Witam wszystkich bardzo serdecznie Problemy z moim leciwym komputerem są obecnie dwa, a nazywają się "system" i "msinfo32.exe". Te dwa procesy zużywają po 50% CPU, co w konsekwencji powoduje całkowite zamulenie komputera. Żeby móc napisać tego posta, musiałem ubić proces msinfo32.exe, inaczej prawie nic nie da się na komputerze zrobić. No ale wiadomo, że takie ubijanie procesu to tylko prowizoryczne rozwiązanie. Ściągnąłem sobie program procexp, rozbiłem proces "System" na szczegóły i wyszło, że główne obciążenie dla procesora generuje "System idle process". Z kolei w przypadku "msinfo32.exe" wyczytałem, że problem powoduje najnowsza wersja Firefoxa. Po odinstalowaniu tej przeglądarki faktycznie proces już nie był tak zasobożerny, ale nie do końca mogę sobie pozwolić na pozbycie się Firefoxa, bo to chyba ostatnia przeglądarka, która wspiera Windows XP. Warto by zatem coś w tej kwestii zaradzić. System operacyjny: Windows XP Home, dodatek Service Pack 3 Czy ktoś ma jakieś sugestie, co należy wykonać w pierwszej kolejności? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Edit: Wiem, że najprostszą radą byłoby "kup sobie nowy komputer i zainstaluj nowy system", ale na to obecnie nie mogę sobie pozwolić. Jak tylko będę mógł, to tak zrobię, ale na razie muszę operować na tym, co mam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...