Skocz do zawartości

Myfos

Użytkownicy
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Myfos

  1. Chksdk \r g: robiłem będąc najpierw na x: a potem na g: Dwa razy taki sam komunikat
  2. Niebieski komunikat pojawia mi się przy uruchomieniu systemu
  3. Chkdsk uruchomił się najprawdopodobniej dlatego, że gdy próbuję uruchomić normalnie 10 a ona się nie ładuje to muszę zamykać komputer przytrzymując przycisk zasilania. Dodaję screen z ustawień 10. Okienko z dwójką oznacza ustawienia które same się ustawiają po ustawieniu wszystkiego w okienku wyżej. Edit. Dodaję dzienniki uruchominia. Nie mogę ich wrzucić na forum z powodu błędu IO lub braku uprawnień w prostym trybie więc wrzuciłem na hosting https://megawrzuta.pl/filesgroup/2e03c81bc7ee2bec4084a168c0720da5.html Hasło to fixitpc Edit2. Próbowałem wyłączyć fast startup w planach zasilania ale zobaczyłem taki komunikat jak na screenie. Od naprawy chksdk kilka dni temu nie mam internetu w trybie awaryjnym i wyskakuje mi komunikat, że aplikacja porady nie może zostać uruchomiona z wbudowanego konta administratora. Zaraz spróbuję plikiem .bat wyłączyć faststartup.
  4. Uruchomiłem 10 w trybie awaryjnym i zaznaczyłem tak jak mówisz ale nadal nie chce się uruchomić system. Przy ponownym uruchomieniu w trybie awaryjnym "Załaduj elementy startowe" znowu jest zaznaczone pomimo tego, że wcześniej odznaczałem i klikałem zastosuj i ok. Edit. System sam uruchomił naprawianie podczas startu 7 i skanował dysk G czyli 10 ale nadal system nie wstaje
  5. Zrobiłem tak jak napisałeś ale system nadal nie pokazuje okna logowania. Jak mogę zobaczyć czy operacja się powiodła?
  6. Uruchomiłem system w trybie awaryjnym, cmd jako administrator i wpisałem polecenie. Przy uruchomieniu zaczeło skanować i przy 11% zawiesiło się na godzinę. Odszedłem od komputera a jak wróciłem to się zrestartował i było już 100%. Wszedłem do trybu awaryjnego bo myślałem, że może będzie jakiś komunikat o skończonej naprawie ale nic nie było. Spróbowałem uruchomić system normalnie ale nie działa nadal. Miałem ten sam problem w laptopie i tam pomogło przywrócenie z punktu przywracania. Na stacjonarnym wyrzuca mi informacje, że takiego punktu nie mam :/ Jak czyściłem rejest ccleanerem to zawsze robiłem zapasową kopię rejestru i mam te pliki w folderze. Da radę jakoś je wykorzystać?
  7. z poziomu uruchomionego systemu w trybie awaryjnym uruchomiłem cmd jako administrator i wpisałem chkdsk c: . Dostałem taki komunikat "Error found. CHKSDK cannot continue in read-only mode." wpisałem też sfc /scannow i otrzymałem taki komunikat "Begining system scan. This process will take some time. Beginning verification phase of system scan. Verification 100% complete. Windows Resource Protection did not find any integration violations." Co do chkdsk c: to uruchomić to z jakimiś parametrami albo z poziomu windowsRE?
  8. Odinstalowałem avasta. Nadal to samo. Wybieram uruchomienie systemu windows 10, widzę ekran ładowania przez kilkanaście sekund, potem na sekunde pojawia się czarny ekran a potem znowu widzę ekran ładowania z tą różnicą, że mam kursor i mogę sobie ruszać po ekranie ładowania. Czekałem kilka minut i drugi ekran nie niknął i nie pojawiło się okno logowania.
  9. Gdy próbuję uruchomić normalnie to widzę ekran ładowania z logiem windows 10 i kręcące się kółeczka ładowania. Zostawiłem komputer na kilkanaście minut i dalej się nie załadował.
  10. bootrec /RebuildBcd pomógł i znowu widzę 10 podczas uruchamiania. Gdy próbuję naprawić podczas uruchamiania widzę komunikat "Program Naprawa podczas uruchomienia nie mógł naprawić komputera". Mogę uruchomić system 10 w trybie awaryjnym. Załączam logi z tej naprawy i dodatkowo logi z frst. Addition.txt FRST.txt SrtTrail.txt
  11. Uruchomiłem komputer z pendriva i podczas próby naprawy widzę do wyboru tylko windowsa 7.
  12. Przepraszam za chaos ale zestresowałem się i przestałem myśleć logicznie. Już tłumaczę. Posiadam 1 dysk twardy a na nim 3 partycje. Jedna z partycją gdzie jest wgrany system windows 7 professional 64-bit i ten system działa. Jedna partycja na której są gry, filmy i nie żadnego systemu. I ostatnia partycja na której jest zainstalowany windows 10 edu 64 bit. Wcześniej przy uruchamianiu komputera wyświetlała mi się opcja wyboru uruchamianego systemu, czy chcę uruchomić 7 czy 10. Teraz takiej opcji nie widzę i od razu uruchamia mi się windows 7. Tak jak pisałem w wcześniejszym temacie popsułem dwa komputery ccleanerem, laptopa udało mi się przywrócić do normalnego stanu a stacjonarny nie miał punktu przywracania. Na stacjonarnym mogłem uruchomić 10 tylko w trybie awaryjnym i w tym trybie próbowałem sam naprawić sytem. Nie wiem dlaczego ale pomyślałem, że spróbuję naprawić go opcją" naprawa usługi z active directory". Coś jeszcze kombinowałem z bezpiecznym rozruchem i ustawieniem minimalnym i wyborami uruchamiania w msconfig. Podsumowując system 10 uruchamiał się w trybie awaryjnym ale coś poprzestawiałem w msconfig i teraz nie widzę opcji wyboru systemu windows 10 podczas uruchamiania. Z poziomi msconfig na windows 7 w zakładce rozruch nie widzę dwóch systemów a tylko 1. Wcześniej widziałem obydwa.
  13. Dzień dobry. Posiadam komputer stacjonarny z dwoma systemami na jednym dysku. Windows 7 Professional 64 bit i Windows 10 Education 64-bit. Na co dzień korzystam z dziesiątki, a siódemka została mi jako drugi w pełni sprawny ale nie używany system. Po usunięciu "starej instalacji w windows" w 10 komputer nie chciał się uruchomić i tylko kręciły się kółeczka ładowania. W trybie awaryjnym udało mi się wejść do systemu, próbowałem przywrócić system z punktu przywracania ale nie widział żadnych punktów albo ccleaner mi usunął wszystkie. W msconfig ustawiłem uruchamianie "Bezpieczny rozruch: naprawa usługi Active Directory". I teraz w ogóle nie widzę systemu dziesiątki. Podczas uruchamiania nie pokazuje mi się opcja wyboru systemu a w msconfig siódemki nie widzę drugiego systemu. Partycja dziesiątki jest cały czas widoczna z poziomu siódemki i mogę swobodnie przeglądać pliki systemu.
  14. Do trybu awaryjnego w 7 i XP wchodziłem wiele razy. Na 10 w laptopie nie mogłem znaleź takiej opcji gdy "naprawiałem" z instalatora i zrobiłem to inaczej. Dziękuję za pomoc i przypomnienie o tym trybie bo ze stresu kompletnie o nim zapomniałem. Usunę informację o stacjonarnym i założę nowy temat. Temat do zamknięcia.
  15. Szczerze mówiąc zapomniałem o tym trybie. Edit: Udało mi się dostać do trybu awaryjnego w laptopie. Z poziomu trybu awaryjnego udało mi się przywrócić system z punktu przywracania. Laptop jest w pełni sprawny
  16. Odpaliłem cmd z poziomu naprawy Windowsa (WinRE?). Przeszedłem na dysk C: i wpisałem komendę sfc/ scannow - wynik " Verification 100% complete. Windows Resource Protection could not perform the requested operation" Druga komenda sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=C:\windows dała mi wynik "Windows Resource Protection did not find any integrity violations."
  17. Dzięki za odpowiedź. Przesyłam pliki z wynikami skanu. FRST.txt SrtTrail.txt
  18. Dzień dobry Posiadam system Windows 10 Education 64-bit Creators Update na laptopie Asus Zenbook UX303UB. W programie CCleaner zaznaczyłem opcje usunięcia "Starej instalacji Windows" włączyłem czyszczenie i zrestartowałem komputer. Przy uruchamianiu kręcą się kółeczka na czarnym ekranie i mogę poruszać kursorem ale system dalej się nie ładuje. Pobrałem ISO Windows 10 na pendrive i zrobiłem go bootowalnym. Przy uruchomieniu laptopa z pendrive wyskakuje mi komunikat "Wygląda na to, że rozpoczęto uaktualnienie, a rozruch został przeprowadzony z nośnika instalacyjnego. Jeżeli chcesz kontynuować uaktualnienie, wyjmij nośnik z komputera i kliknij przycisk Tak. Jeżeli chcesz przeprowadzić instalację od podstaw kliknij przycisk Nie." Gdy klikam "tak" to system się restartuje i ponownie widzę ten komunikat. W UEFI ustawiłem pierwszeństwo bootowania dla pendrive nad dyskiem. Gdy klikam "nie" to wyskakuje mi instalator systemu. Dalej przechodzę w zakładkę "napraw komputer". W zakładce "Napraw komputer": Użyj urządzenia- powracam do punktu "Wygląda na to, że (...)" W zakładce Rozwiąż problemy widzę Opcje zaawansowane: Przywracanie systemu- mam jeden punkt przywracania z dnia 14.05.2017 (dzisiaj jest 17.05). Gdy próbuję przywrócić system z punktu przywracania wyskakuje mi komunikat "Przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie. Pliki i ustawienia systemowe komputera nie zostały zmienione. Szczegóły: Wystąpił błąd narzędzia Przywracania katalogu z punktu przywracania. Źródło: AppxStaging Miejsce docelowe: %ProgramFiles%\WindowsApps Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu. (0x80070091) Możesz spróbować ponownie przywrócić system i wybrać inny punkt przywracania. Jeśli ten błąd będzie nadal występować, możesz wypróbować zaawansowaną metodę przywracania" Niestety mam tylko jeden punkt przywracania. Kolejna opcja z menu naprawy- Odzyskiwanie obrazu systemu: "System windows nie może odnaleźć obrazu systemu na tym komputerze(..)" Opcja naprawa podczas uruchomienia: "Nie można naprawić komputer" Opcja przywróć poprzednią kompilację: "Wystąpił problem i nie można przywrócić poprzedniej kompilacji. Zamiast tego spróbuj zresetować bieżącą kompilację" Mam dostęp do CMD z poziomu uefi i może uda się jakąś komendą naprawić system albo przywrócić go do poprzedniego stanu? Chciałbym jakoś naprawić system albo przywrócić do poprzedniej wersji bez utraty moich danych na dysku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...