Skocz do zawartości

BackTime

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O BackTime

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Rozumiem iż dobrym wpisem jest : menuentry "Windows XP" { insmod ntfs search --set=root --label WINDOWS_XP --hint hd0,msdos1 ntldr /ntldr } menuentry "Windows 7" { insmod ntfs search --set=root --label WINDOWS_7 --hint hd0,msdos2 ntldr /bootmgr } ??
 2. Temat pozwolę sobie odświeżyć następujące problemy : menuentry "Find BOOTMGR (Vista/7/8/8.1/10)" --class windows { echo "Proszę czekać..." insmod part_msdos insmod ntldr insmod ntfs ntldr (hd1,msdos1)/bootmgr } menuentry "Find NTLDR (XP)" --class xorboot { echo "Proszę czekać..." insmod part_msdos insmod ntldr insmod ntfs ntldr (hd1,msdos1)/ntldr } W powyższych na sztywno ustawione jest dysk - pytanie jak dodać metodę search tak aby wyszukała partycję rozruchową ? Kolejne w jaki sposób wywołać i prawidłowo wczytać obraz instalatora XP ? - poniższe nie działa : menuentry "Windows Installer XP" --class icon-xp { echo "Proszę czekać..." insmod part_msdos insmod ntldr insmod ntfs set iso="/iso/WinXP.iso" linux16 /boot/syslinux/memdisk iso initrd16 (hd0,1)$iso } Proszę o pomoc w rozwiązaniu powyższych problemów. z góry THX
 3. Zmiana na auto nie pomogła wskazanie sdi prawidłowe , podmiana bcd czy utworzenie bcd na nowo - efekt taki sam jak wyżej tj czarny ekran po poruszaniu strzałkami wygląd jak na screenie wyżej .
 4. Pojawia się kolejny problem jeśli pozostawię plik : wówczas w qemu wymuszany jest tryb efi natomiast pc podczas bootowania nie wykrywa trybu efi i działa tylko w legacy jeśli pliki pozostawię w katalogu: wówczas tryb efi bootowania działa ale menu dla efi nie działa pojawia się albo czarny ekran albo : poniżej wpis : BCD było edytowanie nie tworzyłem nowego BCD - czy w tym tkwi problem ? Czy może ktoś podesłać paczkę z gotowym katalogiem boot ?
 5. Niestety mam błąd w przypadku efi dla Windows :
 6. Cześć dziękuje za wyjaśnienie niestety nie mogę poradzić sobie z tematem ... czy można prosić o pomoc i gotowy wpis dla tego tematu ? Kolejne pytanie w jaki sposób w grub 2 można załadować obraz iso do ram chodzi dokładnie o 2 dystrybucje Live OS skompilowane za pomocą : oraz kolejny problem z mem testem działa tylko w trybie efi oraz osobno w legacy (czy wpis jest prawidłowy dla legacy ?) : grub.txt
 7. Cześć wszystkim Zmagam się z następującym problem postanowiłem utworzyć pendrive na 1 bootloaderze tj 1 menu zarówno dla uefi jak i legacy problem pojawia się tylko w kilku wpisach. Sam pendrie jest w formacie fat32. Problem polega na tym iż w uefi nie bootuje BCD czyli instalatorów Windows w Legacy działa bez zarzutu. Pytanie czy istnieje plik ntldr.mod ? Jeśli nie to w jaki sposób można zbotować wpis dla uefi dla uruchomienia bcd ? . W legacy wygląda to następująco :
×
×
 • Dodaj nową pozycję...