Skocz do zawartości

asg

Użytkownicy
 • Postów

  23
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez asg

 1. Bardzo dziękuję za próbę pomocy.

  Niestety, na moim komputerze proces instalacji już się rozpoczął. Odinstalowanie i zablokowanie aktualizacji nic nie dało.

  Pomogłoby przerwanie i wyczyszczenie procesów instalacyjnych, ale ja nie umiem ich znaleźć.

  -------------------

  Uwaga:

  Ostrzegam w tej sytuacji przed próbą uruchomienia w trybie awaryjnym. U mnie wystąpił błąd w pliku rozruchowym. Bez formatu partycji rozruchowej system nie był w stanie niczego naprawić. Nie zadziałał bootrec/fixmbr, fixboot ..

  Po formacie partycji rozruchowej system powrócił z punktu przywracania.

 2. Nie pomogło odinstalowanie aktualizacji KB3035583 (co nie dziwi bo to tylko od powiadomień - z tego co wiem)

  Ale jak powstrzymać uparcie powracającą próbę uaktualnienia. W oknie programu jest jedynie do wyboru "zaplanuj na później" i "rozpocznij .."

  Co odinstaluję pobrane aktualizacje, wstaje jeszcze Win7 (znów je pobierając?) i wymaga ponownego uruchomienia. Jak się z tego wyplątać?

 3. Sie macie!

   

  Moje zdanie o Webroocie:

  - FP znacząco spadły do akceptowalnego poziomu

  - skutecznośc wzrosła, ale poziom bezpieczeństwa nadal pozostaje dla mnie zagadką

  - można używać z KAŻDYM innym firewallem, programem AV czy IS (obojętnie z hipsem czy bez)

  - skuteczny keylogger dla stron https

  - dla wersji Essentials i Complete: bardzo wygodny menadżer haseł, szybki i wygodny backup i synchronizacja pomiędzy komputerami (wg mnie największy plus)

  - minus, to problemy z podpięciem ustawień backupu i haseł przy zmianie kodów aktywacji (jak znajdziemy promo i nie opłaca się odnawiać na starym)

  - utworzyli własne forum. Trochę śmieszne, bo prawie z każdym problemem odsyłają do supportu, natomiast nagradzają "kudosami" użytkowników chwalących Webroot (trochę przez to mdli)

  - kolejny minus to ceny

 4. Nie gniewam się za szczerość :)

  Punkt 6.2.2 rozumiem tak samo, stąd ten " :P" uśmieszek na końcu. Jednocześnie, znając życie wiem, że każdy zapis umowy mozna w razie czego próbować nadinterpretować.

  Zadowolony z produktu? To chyba używasz czystego AutoCada, albo jesteś architektem. Nie znam osoby zadowolonej z ASD, więc jeśli jesteś zadowolony z ASD lub Revit Structure Suite chętnie nawiążę współpracę. Po co mam się sam kopać z koniem.

  Od lipca do października (w październiku nie przedłużyłem) support był skuteczny w 1 przypadku na 16. Za czasów Robobatu było to 99% za Autodesku 6%. Przechodzę do konkurencji, ale mam rozpoczęte tematy w ASD i w tym muszę je skończyć.

  Jestem adminem systemu, nie mam wirusa, może mam coś pokręcone w systemie ale nie mogę tego sam znaleźć - stąd tu napisałem tutaj posta.

  Mnie również nigdy nie zdarzyło się, że Cad coś mi zablokował. Natomiast trzykrotnie zdarzyło mi się, jeśli moja decyzja na przedłużenie supportu była negatywna, że Cady przestawały działać. Dwa razy się ugiąłem i Cady cudownie znów działały, więc nie pisz, że nie chodziłyby Ci po głowie nawet tak absurdalne podejrzenia. Cóż, może po prosu mam pecha.

  Co do wirusów - miałem dwa lata temu, kiedy bawiłem się w testowanie paczek, ale to był inny komputer. Z resztą - dałem logi, był skan MBAM i HitmanPro, Panda, Prevx/Webroot.

 5. Pisma również ignoruję. Wszystko co mam na kompie jest czyste. Miałem też audyt legalności (choć dziś już nieaktualny, ale mam wszystko legalne). Wydaje mi się, że coś w systemie (zapis w rejestrze?) powoduje, że tworzony podczas reinstalacji folder jest zablokowany i do tego chciałbym dojść co to.

  Co do blokady przez Autodesk:

  Warunki licencji

  6.2.2 Wyłączenie Dostępu. LICENCJOBIORCA PRZYJMUJE DO WIADOMOŚCI ORAZ WYRAŻA ZGODĘ, ŻE INSTALACJA I DOSTĘP DO MATERIAŁóW LICENCJONOWANYCH MOŻE ZOSTAĆ WYŁĄCZONY PRZEZ MECHANIZMY AKTYWACJI, BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY TECHNICZNEJ, JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE PRóBĘ DOKONANIA TRANSFERU CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI MATERIAŁóW LICENCJONOWANYCH NA INNY KOMPUTER, JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE PRóBĘ MANIPULOWANIA MECHANIZMEM OCHRONY TECHNICZNEJ LUB MECHANIZMEM DATOWYM NA KOMPUTERZE LUB W MATERIAŁACH LICENCJONOWANYCH, JEŻELI LICENCJOBIORCA BĘDZIE WYKORZYSTYWAŁ MATERIAŁY LICENCJONOWANE PO UPŁYWIE OBOWIĄZUJĄCEGO OKRESU SUBSKRYPCJI LUB OKRESU USTALONEGO LUB JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE INNE DZIAŁANIA MAJĄCE WPŁYW NA TRYB ZABEZPIECZENIA LUB DZIAŁANIA DOKONANE W INNYCH OKOLICZNOŚCIACH, MAJĄCE WPŁYW NA DOSTĘP LICENCJOBIORCY DO PRODUKTóW PRAC I INNYCH DANYCH LICENCJOBIORCY.

  :P

 6. Czy wyczyściłem te foldery - już nie pamiętam, ale mogę to zrobię to tym razem. CC Cleaner - wszystko co się włacza domyślnie + Windows-zaawansowane oraz rejestr (wszystko)

  Grant rozblokował foldery, ale ikonki skrótów nie odświetlają się poprawnie.

   

  -edit-

  Serwis stwierdził, że to nie podlega gwarancji, a supportu nie wykupiłem.

  Coś (ktoś?) mi blokuje folder AutoCada 2012. Mogę go rozblokować na chwilę, ale potem znów coś (ktoś?) blokuje mi foldery. Nie chcę rzucać pochopnych oskarżeń, ale ten problem powtarza się co roku, kiedy odmawiam przedłużenia supportu (800 euro ASD + 975 euro ARSAP). Kolejność wydarzeń taka sama: 1.moja odmowa - 2.list polecony z Autodesku o nielegalnych instalacjach (w zeszłym roku o 50! a ja mam 1 komp i 1 notebook, na którym z resztą ASD ani zipnie) -3.Nagły pad ASD/Acad, bez możliwości skutecznej reinstalacji.

  Brzmi absurdalnie, ale jakoś nie przestaje mi chodzić po głowie... Cóż, na razie działa.

   

  Czy jest możliwość dociec, co (kto?) blokuje mi te foldery?

 7. @MarekB - logi raczej nic nie powiedzą bo próbując się ratować trochę namieszałem (o tym dalej)

  @piotreek - wersja org., serwis też myśli, ale myśli pod kątem AutoCada, a problem chyba głębszy

  @picasso:

  To jest AutoCad Revirt Structure Suite 2012. Składa się z oddzielnego Revita (on działa) oraz AutoCada sprzęgniętego z ASD (AutoCad Structural Detailing). Sprzęgniętego - oznacza, że podczas otwierania ładuje dodatkowe biblioteki i pliki .arx

  Błąd otwarcia dotyczy ASD i Acad. Acad wywala w momencie ładowania dodatkowych plików związanych z ASD (.arx)

  Jak pisałem, system 64bit, Win 7, w momencie pierwszego pada zainstalowany WebrootSAC: (http://www.webroot.c...e-complete.html), który zablokował próbę ściągania TrendMicro z tego linku: hxxp://www.trendmicro.com/ftp/products/emea/TIS3264_FR.exe

  W pierwszym kroku odinstalowałem WSAC i Acad/ASD. Sprawdziłem komp MBAM i HitmanPro. Zainstalowałem Acad/ASD, w systemie została zapora systemowa i WindowsDefender, kontrola konta - suwak na minimum (bez powiadomień) - dalej nie działa

  Drugi krok: Deinstalacja Acad/ASD, uruchomienie CC Cleaner, ponowna instalacja Acad/ASD - dalej nie działa. Zauważyłem, że nie mam dostępu do katalogu: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2012 - Polski, przy jednoczesnym dostępie do C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2011 - Polski

  Przy próbie dostępu komunikat: obecnie nie masz uprawnień do tego folderu

  Wszedłem -> karta zabezpieczeń ->zmiana właściciela

  możliwości: 1 (1-Komputer\1) lub Administratorzy (1-Komputer\Administratorzy)

  Konta: 1 Administrator, Gość (wyłączone)

  Dodatkowo: Komputer-właściwości-ochrona systemu-OS (c:) (System) Wyłaczona

  Próba instalacji na partycji D też bez skutku.

  OTL.Txt

  Extras.Txt

  checkup.txt

 8. [...]

  Temat o nie zamulających kompa antywirusach, a ja tu widzę jakieś pokątne testy ze szkodnikami ;)

  [...]

  hmm.. nie zauważyłem.

  Mimo wszystko zaryzykuję popełnienie OT:

  Można sobie sprawdzić wyniki obciążenia systemu w teście przeprowadzanym przez PassMark

  Internet Security Products Performance: http://www.passmark.com/ftp/antivirus_10-performance-testing-ed2.pdf#search=%22Internet%20Security%20Products%20Performance%22

  Anti-Virus and Internet Security Products Performance Benchmarking (2010): http://www.passmark.com/ftp/antivirus_10-performance-testing-ed3.pdf#search=%22Internet%20Security%20Products%20Performance%22

  lub pobawić się samemu: PerformanceTest Software: http://www.passmark.com/download/pt_download.htm

  Dla kolegi markaW wyjaśnienie dodatkowe: im mniejsze obciążenie wg np. tych testów, tym większa szansa, że "leciwy komp" zniesie dany program.

  Należy jednocześnie uwzględnić posiadany system na "leciwym kompie" - leciwy komp sugeruje stary system. To zawęża poszukiwania do starszych wersji oprogramowania.

 9. asg - to znaczy? Na jakiej więc podstawie twierdzisz, że tym co się zabezpieczasz jest najlepsze? Podaj jakieś wyniki, na podstawie kilku miarodajnych i uznanych testów. Analogiczne do np. testów podzespołów komputerowych, tu wiem co mam wybrać nawet w kwestii wydajność/cena, a w wypadku firewalla czy av mam testować na "żywym organizmie" ?Żywo udzielasz się na forum aviry i co z tego wynika? Jakaś może bardziej rozbudowana odpowiedź. Czy może pytanie za trudne? A może nikt (oprócz tej jednej strony którą podałem) takich testów nie przeprowadza? A jeśli nie to dlaczego?

  Zadasz mi pytanie w kwestii sprzętowej odpowiedź znajdę, nawet więcej niż jednym słowem, a tu?

  Używam firewalla tylko wbudowanego w router, co więc mam wybrać, aby lepiej się zabezpieczyć? Może polecisz jakieś strony z niezależnymi testami.

  Wow! to mi się dostało :)

  To czym się zabezpieczam - nie jest najlepsze (gdzie tak stwierdziłem??). Myślę tu oczywiście o firewallu :P .

  Nie skumałeś po słowie - sorki, moja wina więc rozwinę (inaczej - wyłuszczę, jak chłop kozie na miedzy)

  Matousec znasz, a więc resztę dobierasz sam.

  Przykład: czołówka z matousca to Comodo, OA i ostatnio: Online Solutions Security.

  Po instalacji Comodo - wszystko fajnie chodzi, ale po przeładowaniu bufora ploter zaczyna mi wariować. Wina Comodo? Może tak, może nie - nie mam czasu dochodzić - wywalam.

  Daję OA - ploter śmiga, problem z licencjonowaniem Cada. Wina OA? Może tak, może nie - nie mam czasu dochodzić - wywalam.

  ... itede-itepe

  I tą metodą, może nie mam najlepszego firewalla, (nawet wątpię czy go potrzebuję) ale za to wszystko mi działa. I o to mi chodziło, kiedy pisałem "własne"

   

  Czy żywo się udzielam na Avirze - nie wiem. A coś ma z tego wynikać? I co to ma do rzeczy? Wszystkie opinie na forach są subiektywne. Żaden z użytkowników nie ma ani własnego laboratorium ani patentu na wszechwiedzę. Forum to miejsce wymiany poglądów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne

  No i popatrz: zamiast króciutkiego postu "własne" masz elaborat. A efekt ten sam. A może faktycznie zbyt wiele każę się domyślać? Obiecuję Ci - poprawie się.

   

  Ach - sory, te linki:

  http://forum.antivir-polska.info/showthread.php?tid=2843

  http://forum.antivir-polska.info/showthread.php?tid=2844

  http://forum.antivir-polska.info/showthread.php?tid=2881

  Myślę, że to więcej niż potrzebujesz :)

 10. Chyba sobie kpisz w tym momencie. Nie strasz ludzi. Aero bez problemu śmiga przy 2,5 - 3gb, poza tym zawsze można wyłączyć wodotryski. Może masz coś nie tak z grafiką albo za słabą?

  Dokładnie. Miałam w pracy Win7 na 1GB pamięci, Athlonie 3000 i zintegrowanej grafice i Aero śmigało jak należy. asg - opowiadasz takie herezje, że można się załamac... Albo kompletnie nie znasz możliwości tego systemu albo chcesz się pochwalić swoim komputerem :P A ja mam Athlona x64 Dual Core 6000+ i 4GB ramu i komputer mi śmiga jak złoto pod 7. I Aero i inne bajery mam, bo lubię, jakoś mi ten konfig "poniżej minimum" w zupełności wystarcza, o dziwo.

  Moje podsumowanie :)

  po 3 dniowych testach, o ile to mozna nazwac testami, komputer byl uzywany do przegladania internetu (FF) , gg7 ( nie zadne 10 ) i nagrywania alcoholem120% = masakra. Zawieszenie za zawieszeniem tylko twarde restarty . Wiec jest jednak komputer troche za slaby.

  Powtórzę swoje: u mnie XP śmiga lepiej (może jest, jak pisał Meir- po prostu lepiej skrojony)

 11. Wiesz, nie wiem czy jestem śliczna, ale wiem, że zdarza mi się wchodzić na podejrzane strony,ściągać jakieś podejrzane programy, testować nie znane aplikacje i do tego używać pendraka. Jednak jestem przyzwyczajona do Aviry, oczywiście nikogo do niczego nie namawiam, ja mam dość stary komp, słaby procesor, mało pamięci i Avira dla mnie działa bez zarzutu. Powiem tak, na innym kompie w innym miejscu miałam zainstalowanego Avasta i co? I trafił się wirusik, a Avast ani pisnął i gdyby nie zablokowane odkrywanie ukrytych plików to bym o tym nie wiedziała. Do tego podłączyłam tam pendraka i wirus przeszedł na mojego kompa prywatnego. Wtedy to miałam wirusa, ale to z powodu mojej głupoty... Przy Avirze nie miałam wirusów, oprócz tego jednego razu, ale to nie z powodu nie wyłapania wira, a z mojej głupoty.

   

  Widzisz, śliczna shiris, z tymi antywirusami to trochę jak z ludźmi. Polacy to dla Niemców złodzieje samochodów, a Niemcy dla Polaków to fani porządku. Tylko że na pewno trafisz na Polaka, który odda Ci zgubione kluczyki od autka i na Niemca który ma w szufladzie brudne skarpetki.

  Chodzi o to, że równie dobrze możesz złapać coś z Avirą jak i uniknąć infekcji z Avastem. Wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa. Załużmy, że Avast ma 80% skutecznosci a Avira 95%. Nie możesz wykluczyć, że połowa z tych 5% niewykrywanych przez Avirę jest wykrywana przez Avasta. Jeśli trafisz w necie na strefę opanowaną przez te 5% to z którym masz większe szanse?

  Stąd pomysły: antvvirek, fierwall, HIPS i sofcik do wirtualizacji....

  p.s.1

  Ja mam tylko GDatę

  p.s.2

  Jak kolega Meir mówi, że jesteś śliczna - to jesteś. To fachowiec w tych sprawach.

 12. Jeżeli chodzi o określenie wykrywalności antywirusów na podstawie sygnatur, heurystyki oraz blokowania nieznanych plików, to warto przeanalizować niżej wymieniony test. Subiektywne odczucia lub doświadczenia z małymi ilościami wirusów np. z forum MBAM nie odzwierciedlają rzeczywistej wartości programu antywirusowego :)

   

  http://virusinfo.info/index.php?page=tests

  No nie wiem. Więcej o njusach powie forum MBAM niż to co cytujesz. Co z tego, że Ikarus szaleje z wykrywalnością, jak daje przy tym nieproporcjonalnie dużo FP (sprawdź sobie wyniki Ikarusa na VB 100)

  A jeśli testy, to chyba nie ma bardziej uznawanych niż te:

  http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml

  http://www.av-comparatives.org/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=152

  http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

 13. Od kilku lat nie podchodzą mi praktycznie żadne browary. Nie wiem czy smak mi się zmienił, czy po prostu piwa są coraz bardziej badziewne. Kiedyś dało się pić Dębowe, potem się zepsuło. Tak samo z Pilsnerem Urquellem. O Lechach itp. syfach nie wspomnę. Piwo jest mało piwne i jakieś takie szczynowate...W zasadzie na chwilę obecną piję Carlsberga i Heinekena i czasem Ciechana. Zna ktoś dobre piwka?

  Heineken pity w Grecji wspominam jako najdramatyczniejsze piwne przeżycie. Dobrze że kumpel poratował mnie przywleczonym z PL Okocimiem :) A coś mi zadzwoniło ostrzegawczo, gdy na promie z Włoch zobaczyłem, że marynarz z obslugi ściska w ręce nasze Tyskie. Pomyślałem nawet, że pewnie Polak dopóki nie zagulgotał po grecku.

  Polecam Grolsch, Łomża Eksport, Piwo Żywe. Pojawia się też co raz więcej piw pszenicznych (najpopularniejszych w Australii)

  Generalnie piwo nie powinno mieć więcej niż 6% Gubi smak a i sens picia takiego piwa zmienia się z towarzyskiego na libacyjne.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...