Skocz do zawartości

Krzych1981

Użytkownicy
 • Postów

  22
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Krzych1981

 1. Witam,

   

  Czy ktokolwiek mógłby się wypowiedziec w kwestii dostępności sterowników Linuxa dla płyt głównych z wyżej wymienionych producentów - są w Polsce firmy sprowadzające ten sprzęt wprost z Chin i sprzedają albo na swoich sklepach internetowych lub na Allegro. Przykład tutaj https://huanan.pl/kategoria-produktu/plyty-glowne/

   

  Płyty te obsługują chipsety X79, X99 i są przeznaczone pod procesory serwerowe Xeon. Myślę nad zakupem, ale czy w ogóle ktoś pomyślał nad sterownikami innymi niż Windowsowe dla tych płyt.

 2. Jest problem z zainstalowanym Windowsem 7 na nowym dysku.

  Wczoraj zainstalowałem "na czysto" system na nowym dysku - system w 100% oryginalny (nie był przerabiany przez ingerencję programów dodających np. sterowniki).

  Przy instalacji kolejnej z ok. 150 łatek i uruchomieniu komputera nie wystartował więcej.

  Prawdopodobnie łatki się nie zgrały ze sobą, ponieważ już podczas jednego z etapów robienia updatów nie można było wszystkich poprawnie zainstalować (na liście updatów były oznaczone jako niepowodzenie).

  Nie wiem czy da się podglądnąć które łatki spowodowały "zawiechę" lub w jakikolwiek inny sposób "odkręcić" sytuację. Dane systemowe na tym nowym dysku nie były ruszane od nieszczęsnej instalacji.

   

  W programie do podglądu partycji stan partycji tego nowego dysku widniał jako "none" (nieaktywna i nie startująca), ale zmieniłem ten stan mniej więcej godzinę temu na "aktywna" (nie pomogło).

  Dołączam dodatkowa grafikę wyjasniającą który dysk i które partycje są do czego (lub od czego).

   

  Dysk 1 (dysk SSD 256GB o którym mowa - 1 partycja)

  Dysk 2 (dysk 500GB HD - też nowy dysk, ale ma byc na dane jako magazyn)

  Dysk 3 (dysk SSD 64GB z aktualnym systemem Win 7, z którego korzystam - partycja systemowa i chyba recover)

  Dysk 4 (dysk 500GB HD jako "stary" magazyn, bo ma błedy SMART)

   

  Ukryte partycje w dyskach 2 i 4 miały być jako cache w odpowiednich systemach Win 7 (nowym i starym).

  Dyski 3 i 4 miały być do wymiany na 1 i 2, ale do wymiany z wiadomego powodu na razie nie doszło.

   

   

  Dzięki za pomoc.

  Partycje.PNG

  FRST.txt Addition.txt Shortcut.txt

 3. 18 minut temu, anitka napisał:

  No ale zrobiłeś to co proponowałam?  wpisz rozmiar kosza np  tak jak widzisz na zrzucie co ja mam. No chyba ze tak jak mówisz, jest jakiś błąd w systemie....

   

   

   

  To co podałaś powoduje, że jesli plik jest większy niż zakres kosza to system nie usuwa pliku automatycznie (nawet gdy w opcjach zaznaczono bez udziału kosza). A właśnie chodzi mi o usuwanie bez kosza - bez potwierdzeń, ustawiania wielkości kosza.

   

  Wiem, że się da, bo tak miałem przy każdej poprzedniej instalacji od kilkunastu lat.

   

  Dobra, nieważne.

 4. 3 godziny temu, anitka napisał:

  Jak wpisac rozmiar  kosza

   

   

  1.klik  myszka Prawa na ikonke kosza

   

  2. w okienku co się pokaże  klik na OTWORZ (abrir)

   

   

   

  3. klik na ORGANIZUJ   ( organizar)

   

   

   

   

  4. klik na WLASCIWOSCI  (propiedades)

   

   

   

   

   

  Pokaże się okienko i tu możesz zmienić , wpisać, rozmiar (czerwona strzałka)

   

  Dodałam zrzuty

  Pozdrawiam

  Anita

   

   

   

   

  ikonka kosza.jpg kosz 1.jpg organizar kosz 2.jpg organizar propiedades.jpg tamaño.jpg

  Niestety jest to jak sądzę jakis błąd (rejestru lub gdzie indziej) w całym systemie. Pojawiło się to mniej więcej 2 lata temu. Wyskakuje tylko wtedy gdy chce wyrzucić plik większy niż ok. 1MB, bo da małych plików jest OK.

 5. Witam,

   

  Mam problem z uruchomieniem 2 programów (na razie tylko tych) - pochodzą ze stron producentów oprogramowania, więc źródło co do ich "jakości" pewne.

   

  Próbowałem już opcję "odblokuj" (czasami po ściągnięciu z netu pliki są zablokowane), zmianę uprawnień użytkownika dla plików, uruchomienie w trybach dla innych wersji Windows. Nie działa.

  Dodaję do tematu grafikę z opisem problemu.

   

  Z góry dzięki.

  błąd.png
 6. 7 godzin temu, cojov14 napisał:

  Witam

  Poszukuję prostych sposobów na przyspieszenie komputera. Nie mam żadnego konkretnego problemu, po prostu uważam że mój pecet mógłby pracować szybciej. 

  ... czyli idąc świątecznym tropem "jakiś dobry, sprawdzony przepis na potrawę świąteczną".

   

  Najpierw potrzebny jest opis Twojego sprzętu/systemu (hardware/software), ponieważ taki np. WinXP lub Vista nie będzie już chodził szybciej na sprzęcie z ostatnich kilku lat - wspomniane systemy Windows są po prostu zbyt stare. Bardziej skup sie na czyszczeniu dysków/partycji ze śmieci, naprawy rejestru. Ewentualnie sprawdzenie czy pamięci RAM, dysk/-i nie mają błędów.

   

  Podaj podstawowe parametry swojego PC.

 7. Witam,

  Problem jest dziwny i nie wiem co z tym robić...

   

  Dzisiaj po 2 tygodniach przerwy urlopowej na jednej ze stron www otworzyło mi się to co widać na załączonym pierwszym obrazku.

  Drugi plik pokazuje jaka ilość tego była od rana.

   

  Avast Free Antivirus nie wykrył nic (sprawdzanie całego systemu), tak samo Malwarebytes (w wersji free). Mimo wykrycia i usunięcia przed 30 minutami kilku śmieci przez ESET online, znowu jest to samo.

   

  Ciekawostką jest to, że roboty Google nie mogą zindeksować strony głównej, mimo że portal www o którym mowa istnieje od wielu lat i jest zaufany (współpracują ze znanymi ngo).

   

  Z góry dziękuję za pomoc.

   

  podejrzenie.jpg ilość.JPG indeksowanie Google.JPG
 8. Niektóre pliki .exe nie uruchamiają się w ogóle (np. .exe z gier), a "ADW Cleaner" do uruchomienia wymaga pliku DLL od kodeka (?) (załącznik). Większość plików działa dobrze i mogę wejść np. do rejestru, aby próbować coś zmodyfikować, jeśli będzie taka potrzeba.

   

  Malwarebytes wykrywał śmieci typu PUP, ale po kilkukrotnym puszczeniu już nic nie wskazuje. Czy są jakies pomysły jak to ugryźć, aby wszystkie .exe działały jak trzeba?

   

  Dopełniam całość logami z programów.

   

  Dodatkowo informuję, że używałem dzisiaj ComboFix, gdyż nawet nowa wersja ADW Cleaner pobrana ze strony producenta nie działała (co widać na poprzednim załączniku). Sam problem z plikami EXE zaczął się już jakieś 2-3 miesiąc temu, ale był mało uciążliwy i nic w systemie nie było wykrywane jako malware/rootkit/wirusy (aż do dziś).

  post-18261-0-79800000-1473017176_thumb.jpg

  Addition.txt

  FRST.txt

  Log z GMER.txt

  Shortcut.txt

×
×
 • Dodaj nową pozycję...