Skocz do zawartości

WCkaczor

Użytkownicy
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez WCkaczor

  1. Czyli sprawdzasz dobrze. Jak wedle B, a nie "na pałę", to też dobrze. Ustawa przewiduje, że 100 metrów musi działać. Niektórym nawet i więcej chodzi.

     

    Ta skrętka, to cuś takiego: http://katalog.bitner.kei.pl/pliki/9_UTPw%20kat.%205e_6.pdf ?

    Gdyby to była skrętka z drutu CCA (miedziowane... aluminium), to byłaby kiszka. Ale jeśli to ta z pliku, to raczej niezgorsza (przynajmniej się do niej przyznają). Więc nie mam pojęcia o co biega. Klimatyzator by tak psuł??? W serwerowniach lecą koło siebie zwykłe nieekranowane Cat.5e w ilościach gigantycznych, a wokół jest pełno UPS-ów, serwerów i switchy (czyli cała masa przetwornic siejących zakłócenia) i wszystko śmiga.

     

    W kompie karta na 100% sprawna? Skołuj może jakieś laptopy na czas testu.

  2. Windows Vista SP2 x86 - niby w miarę świeża i niby z aktualnym Kasperskim
    Dostałem go w stanie, gdy w kółko instalował aktualizacje, potem: "Aktualizacje nie zostały skonfigurowane poprawnie. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera.", potem restart i to samo.

    Podejrzewając, że użytkownik wyłączył "na chama" w trakcie instalowania aktualizacji, odpaliłem z płytki, wziąłem z wiersza poleceń CHKDSK /r - coś znalazło. Drugi raz puściłem - nie znalazło nic więcej. Użyłem też stamtąd "Narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania". Nic to nie dało. Dysk nie ma uszkodzonych sektorów.

    W końcu wziąłem przywracanie systemu - sprzed kilku dni. Ruszyło - system startuje, ale...

    Jak włączam Windows Update, to niby próbuje instalować aktualizacje, ale finalnie nie udaje się ich zainstalować (błędy: 8007000B, 800B0100, 80070490, a wcześniej również 800F0816). Czasem znowu robi się "wycofywanie zmian" przy restarcie.


    Zdaje mi się, że te aktualizacje są już pobrane i nie ciągnie ich z sieci. Może pliki się zwaliły? - Czy da się je usunąć? Opisy błędów znalezione w sieci, nie dają jednoznacznej przyczyny. A może któraś usługa potrzebna do aktualizacji jest wyłączona? Tylko która?

    Proszę o jakąś podpowiedź.

  3. Na wszelki wypadek należy zapytać: czy wtyczki/patchpanel zarobiony zgodnie z kolejnością np. 568B, czy "jak leciało"? Prosty tester tego nie wykryje, a i te droższe potrafią się mylić i powiedzieć "wszystko gra".
    Dwa: Tester z ośmioma diodami czy jakiś z LCD? Jeśli diodowy, to czy masz doświadczenie z obsługą... nawet jak zaciśnięcie jest zwalone, to na głównej jednostce nieraz wszystko miga idealnie, a dopiero na "terminatorze" robi się choinka.

    Jeszcze co do testerów, to dla mnie strata czasu. Jeśli używa się właściwych wtyczek (czyli do drutu dajemy przeznaczone "do drutu", a nie "do linki") i zaciskarka nie jest za 12zł, to wystarczy spojrzeć we wtyczki i wszystko widać. No chyba, że kabel przedziabany w połowie drogi :) . Wtedy tylko tester.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...