Skocz do zawartości

Katakumbasek

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Katakumbasek

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Dziękuje za odpowiedź. Nieprawidłowa reguła zapory często powiązana jest z martwą konfiguracją odwołującą się do odinstalowanego program czy też danego komponentu. - właśnie o to mi chodzi, bo zauważyłem, że te wpisy należą do programów których już nie ma. Ok przeczytam o tych programach (linki). A co w takim razie polecisz zamiast tych programów czyszczących rejestr ? (coś z tych linków ?). Ewentualnie jaki najlepszy i najbezpieczniejszy jest soft do czyszczenia rejestru ? Ręcznie ? Pozdrawiam.
 2. Witam. Korzystam z programu CCleaner, którym co jakiś czas porządkuje rejestr ze śmieci, do tego Privacy Eraser. Co jakiś czas pojawia się w nim ok. 90 błędnych wpisów w rejestrze z dopiskiem "Nieprawidłowa reguła zapory". Pomimo tego iż usuwam je za każdym razem CCleanerem. Co jakis czas znowu pojawiają się te błędy. (te same) Jak mogę usunąć te wpisy bezpowrotnie, żeby już nie pojawiały się po skanowaniu CCleanerem ? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 3. Witam. Mam kilka pytań. System Windows 10 (64 bit). Z góry dzięki za odpowiedź. 1 - Gdzie można znaleźć historię przeglądania internetu w systemie i jak ją usunąć ? 2 - Gdzie jest historia działań całego systemu. Zainstalowanych i odinstalowanych plików oraz ogólnych działań i jak ją usunąć ? Jak usunąć wszystkei ślady działań ? 3 - Jak wyczyścić dokładnie rejestr ? Mocniej niż CCleaner ? 4 - Jak dokładnie usunąć pliki z dysku, a nie tylko dodaj usuń programy. (Nadpisywanie danych ?) 5 - Jak najlepiej anonimowo przeglądać sieć ? 6 - Jaki VPN (jest np. w Operze) jest najlepszy ( a ten w Windows VPN ?) ewentualnie jaką wirtualną "maszynę" /środowisko wybrać ? Najlepszy produkt. (chodzi o FREE). Czy vpn w operze coś daje ? 7 - Jaki najlepszy program do ochrony komputera przed szpiegowaniem w czasie rzeczywistym wybrać ? Z góry dzięki za odpowiedzi. Nie jestem leniem, czytałem podwieszone tematy, ale chciałbym jeszcze opnie kogoś z forum. Pozdrawiam. PS. Za dużo domowników korzysta z jednego kompa i netu. Chodzi mi o wyczyszczenie systemu bez jego ponownego instalowania.
 4. Sprawa rozwiązana.Jakby kogoś ciekawiło...Za całe zamieszanie najprawdopodobniej był odpowiedzialny dodatek DISCONNECT do Mozilli/Opery. W Mozilli rzeczywiście był jakiś bład z certyfikatem.Po odinstalowaniu dodatku DISCONNECT z Opery,juz nie łączy sie z Comodo CA.
 5. Co jakiś czas-nie za każdym razem -jak wchodzę do internetu z Opery,to przy wejsciu miga Comodo CA. Czy to prawda,że Comodo jest najpopularniejszą firmą wystawiajacą certyfikaty stronom ?Bo akurat zauważyłem,że wystawia certyfikat AxCrypt,moze dlatego migało ? I kolejne pytanie czy ktoś tutaj używa PeerBlocka-odznaczył Port Settigs(ikonka zmienia sie ze złotej na niebieską) i też mu wyskakuje Comodo CA gdy używa Mozille lub Operę ?W Mozilli przy niemal każdym wejściu...
 6. No właśnie Firefoxa już nie mam.Używam Opery i znowu tym razem wchodząc Operą Peerblock zablokował łączenie z Comodo CA(oraz z IP Opery,ale to jasne). (akurat dzisiaj,teraz). Inny przykład,to np. gdy jestem podłączony do internetu i ściągam program typu AxCrypt(do kasowanai i szyfrowania) lub X-Pdf Viewer(czytanie pdf-ów),to jak już ściągnę je na dysk i otwieram w celu instalacji ,to miga Peerblock bo łaczy się z Comoda CA.
 7. Niedawno na komputerze używałem jako antywirusa Comodo Internet Security.Miałem też włączony PeerBlock do blokowania szpiegujacych IP na full(wszystkie porty).(kolor niebieski ikonki). Nie budziło moich podejrzeń,że przy każdym wejściu do Mozilli pojawia się w PeerBlocku blokowane IP Comodo CA no,bo wiadomo,ze dobry antywirus musi w pewnym sense szpiegować. Mimo,to niedawno formatowałem dysk i przeinstalowałem Windowsa.Bo miałem problem z powłoką systemu Windows(pisałem tu o tym na tym forum).Zmieniłem też antywirusa na Panda Cloud Antywirus.Znowu zainstalowałem PeerBlocka. Noi tutaj zdziwienie,bo przy każdym wejściu do Mozilli znowu Comodo "zbiera informacje" kiedy wchodze do internetu.Zmieniłem przeglądarkę na Operę,ale nie ze względu na Comodo,ale funkcjonalność Opery.Tam juz tego problemu nie było. Ale czasami gdy instalujęj akiś program z internetu,to przy próbie instalacji czasami znowu komp łączy sie z Comodo(wiem,to po IP Comodo na PeerBlocku).A przecież formatowałem dysk i nie mam Comodo wogóle na dysku. Ktoś wie o co chodzi?Dlaczego tak jest ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...