Skocz do zawartości

Josh

Użytkownicy
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Powiem Ci Belfegor, mój nowy kolego od spraw IT, że przez 2 dni zrobiłem z 10 a może i więcej integracji, każda po ok 40min. Co znalazłem jakieś nowe stery SATA to integrowałem na nowo. Najpierw jednym programem, potem drugin i trzecim. Może gdybym miał zewnętrzny napęd DVD to by było szybciej i łatwiej. Tak więc jeszcze raz dzięki za zainteresowanie, bo w supporcie mnie olali. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, przynajmniej nauczyłem się bootowania pendrive'a ; ) Oczywiście UltraISO sypnął błędem podczas instalacji, musiałem zmienić pendrive'a i program do botowania na WinToFlash. Polecam te programy Usb Multiboot2 i WinToFlash, dały rade! Miałem te sterowniki co mi podałeś w linku. Robiłem w trybie tekstowym, ale ich nie wykrywało. Pendrive się bootował poprawnie. Wiem, że powinien na większych nośnikach być format NTFS, tylko program do bootowania sobie życzył FAT i nie ruszył bez niego. Zainstalowałem WiN7, zoptymalizowałem pod względem wydajności i na razie chodzi. W przyszłości zrobię Twoim sposobem, może się uda na tym Eee PC.
  2. Tak znam, ale spróbuję jeszcze raz tym programem. Może źle zbootowałem pendriva, że nie wykrywa sterowników SATA. Po zbootowaniu programem RMPrepUSB pendrive nie jest bootowalny lub nie wykrywa go. Po włożeniu pendrive i wybraniu go przez naciśnięcie ESC na ekranie POST, otrzymuje komunikat: "Disk Error Press any key to restart" Jedyny program jaki był w stanie zrobić bootowalnego pendrive to WinToFlash, ale gdy dochodziło do zainstalowania zintegrowanych sterowników SATA to ich nie wykrywał. Po którymś razie WinToFlash zaczął mi wywalać błędy już na samym starcie z pendrivem w USB. Także pozostaje mi użyć UltraISO i wgrać WiN7. Program USB_MultiBoot2 też wywala ten sam błąd (tylko inny wiersz) co WinToFlash: "Wiersz 18341 pliku INF \txtsetup.sif jest nieprawidłowy Instalator nie może kontynuować. Naciśnij dowolny klawisz, aby zakończyć." Myślę że wina leży po stronie programu do integracji nLite. Spróbuję nagrać czystą kopie WiN XP bez używania programu nLite. Sprawdziłem na czystej kopii XP i tak jak myślałem wina błędy była po stronie nLite. Przy zaznaczeniu opcji "Sterownik trybu tekstowego" wtedy wyskakuje błąd w pliku txtsetup.sif Gdy wybieram opcje "Regularny sterownik PNP" takiego błędu nie ma, ale nie wykrywa zintegrowanych sterowników SATA lub złe dodaje. Zmieniłem pendriva na 16GB FAT32, program Usb_Multiboot nie chcę na niego nic wgrać, wyskakuje błąd że system plików to nie FAT (chyba chodzi mu o FAT16). Spróbowałem programem WinToFlash, który poprawnie wgrał XP na pendrive. Myślę, że musi być jedna partycja na HDD i pendrive najlepiej 4GB, aby nie było błędu w pliku INF \txtsetup.sif Chyba jednak odpuszczę instalacje XP i postaram się wgrać WiN7, może jak powyłączam wszystkie bajerki to nie będzie tak prockiem rwało. Tak czy siak dam znać jak mi poszło. Dzięki za pomoc Belfegor.
  3. http://www.sendspace.com/file/vmeu81 Obrazek + to co integruje z XP. Z tego linku co mi podałeś wydaje mi się że to są tylko sterowniki, bez windowsa.
  4. Do tego modelu jest dedykowana płyta DVD z systemem WiN7 i też taki system był wgrany jako OEM. Na stronie producenta są sterowniki XP do tego modelu, ale brak do SATA. W zakładce Advanced: - IDE Configuration a w niej -> SATA1 -> Type: [Auto], [Not Installed], [CDROM], [ARMD] - Onboard Devices Configuration - CPU Configuration - SHE Overlock Value Obojętnie co bym nie wybrał w zakładce SATA1 skutkuje to brakiem wykrywania HDD i nawet pendrive nie chce odpalić. Bios najnowszy, więc nie ma tam żadnego ukrytego przełącznika typu AHCI Disable. XP zawiera SP3 i integruje cały najnowszy PACK sterowników do Intela. Oprócz tego wyeksportowałem sterowniki z Chipsetu, ale też nic to nie dało. Z załatwieniem takiej płyty WiN XP będzie ciężko, tak więc chyba ten model jest skazany na Linux Vs WiN7.
  5. Witam. Posiadam notebook Asus Eee PC 1201HA z systemem WiN 7, chcę go zmienić na WiN XP. Chipset tego modelu to: Intel US15W aka Poulsbo. Na stronie Asusa brak sterowników SATA do XP, więc system nie widzi dysku. W Biosie brak przełącznika IDE. Używam do instalacji bootowalnego pendrive'a. Żadne sterowniki SATA co znalazłem do Intela nie są wykrywane. Integruje je za pomocą nLite. Po wybraniu F6 aby dodać sterownik SATA, pokazuje się komunikat: "Instalator nie może znaleźć w tym komputerze stacji dysków aby załadować z dyskietki sterowniki..." Następnie wyskakuje tylko kod błędu BSOD 7B.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...