Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Jak usunąć V9?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

astray

astray

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Znany problem, ale pierwszy raz mam z tym do czynienia i nie wiem co zrobić. Używam Chrome'a i od paru dni zamiast strony startowej mam ten portal.

Załączony plik  OTL.Txt   2.27 KB   378 Ilość pobrań

Landuss

Landuss

Moderator

• Moderatorzy
  • 7315 postów
Ale co to ma być za log? Jest pusty. W dodatku brakuje drugiego loga - extras. Tak więc musisz to wszystko poprawić i przy okazji zrobisz tu log na dodatkowym warunku.

Uruchom OTL, wszystkie opcje ustaw na "Użyj filtrowania" zaś w okno Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

hklm\software\clients\startmenuinternet|command /rs

Klik w Skanuj i przedstaw wynikowe logi.

astray

astray

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Nie znam się na tym programie niestety, po wklejeniu tego skryptu dostałem takie logi:

Załączone pliki

• Załączony plik  OTL.Txt   395.97 KB   283 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Extras.Txt   31.09 KB   134 Ilość pobrań

Landuss

Landuss

Moderator

• Moderatorzy
  • 7315 postów
Teraz jest jak należy. Logi pokazują, że tu do każdej przeglądarki podpięło się "v9". Przejdź do usuwania.

1. Wejdź w panel usuwania programów i odinstaluj pasek sponsoringowy - Babylon toolbar on IE

2. Użyj narzędzia AdwCleaner z opcji Delete

3. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

:Files
C:\Program Files\v9Soft

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\Clients\StartMenuInternet\FIREFOX.EXE\shell\open\command]
""="C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command]
""="C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\clients\startmenuinternet\chrome.exe\shell\open\command]
""="C:\Documents and Settings\Seba\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\clients\startmenuinternet\Google Chrome\shell\open\command]
""="C:\Documents and Settings\Seba\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\clients\startmenuinternet\Safari.exe\shell\open\command]
""="C:\Program Files\Safari\Safari.exe"

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

4. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, wklejasz dodatkowy warunek jak poprzednio i wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL

astray

astray

Użytkownik

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
Nareszcie się tego pozbyłem, dzięki wielkie.

Landuss

Landuss

Moderator

• Moderatorzy
  • 7315 postów
Nie tak szybko. Wykonaj jeszcze punkt 4 i wklej nowe logi bo to nie koniec zaleceń.

Użytkownik picasso edytował ten post 31-05-2012 - 17:27
31.05.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych