Skocz do zawartości

ESET wykrywa BOTNET'a. Proszę o jak najszybszą pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od kilku godzin, co jakiś czas antywirus (ESET) wysyła mi tego typu powiadomienia:

 

0008_zps8esqzsxw.jpg

 

To wyżej, co chwilę. Reszta (poniżej) nieco rzadziej.

 

0007_zps4n9lo0if.jpg

 

0001_zpskw2ymgyw.jpg

 

Tu jakieś dziwne strony chcą się otwierać, pojawiają się różne adresy..

 

0004_zpsy0ksoydb.jpg

 

0005_zpse4uazuoh.jpg

 

0003_zpsgh4rn8no.jpg

 

Zaczynam się już trochę denerwować, jeżeli to coś jest na moim kompie to masakra.. ponoć to jeden z najgorszych shitów.

 

Nie wiem czy mam już robić format, czy może jeszcze nie. Ciągle te komunikaty wyskakują, jakby ESET blokował to świństwo, ale nie mam pewności czy ono nie siedzi gdzieś otwarte, robiąc przy okazji rozróbę u mnie na dysku.
Plik ten wywaliłem od razu, jak pojawił się tylko pierwszy komunikat, ale nici z tego, bo widocznie gdzieś to jeszcze jest.
Zrobiłem skan ESET'em, nic nie znalazł..

 

Ponoć ciężko jest wykryć BOTNET'a, jeżeli gdzieś siedzi, a chciałabym mieć pewność, całkowitego pozbycia się problemu. Często loguję się na konta bankowe, portfele internetowe itd. Teraz jest strach to robić.

 

Na razie nie wpisuję żadnych haseł (ponoć ten wir może instalować keylogger'y itp.), ale nie wytrzymam w taki sposób za długo..

 

Od prawie 7 lat nie miałem żadnego wirusa, musiało się to stać akurat teraz, gdy mnóstwo rzeczy mam do zrobienia na kompie. Okazjonalnie było tylko wredne oprogramowanie, dołączane do programów z np. dobreprogramy.pl, instalki.pl itd (dopóki nie zacząłem pobierać programów z "linków bezpośrednich").

 

Proszę o jak najszybszą pomoc.

 

Pozdrawiam

 

EDIT1:

Addition - http://wklej.org/hash/e197687fb5a/
Shortcut - http://wklej.org/hash/3a731b963fc/
FRST - http://wklej.org/hash/b789d980ca3/
GMER - http://wklej.org/hash/f9ba0510181/

 

Przepraszam, sądziłem, że może w przypadku botnet'ów jest jeszcze inne postępowanie. Chciałem już formatować dysk.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rucek
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie widzę infekcji, ale w takim przypadku to nic dziwnego, że nie widzę. Sprawdziłem te dwa adresy, z którymi łączył się Twój system. Jeden jest mi nieznany (KLIK), zaś drugi wygląda na usługę CloudFlare, czyli nieszkodliwą (KLIK).

 

1. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoWinKeys] 1
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
Task: {9C65CD00-93CB-41E1-BB75-C3593E50D123} - \Program aktualizacji online firmy InstallShield Software. -> Brak pliku 
C:\Users\Kamas\Desktop\Zapasowy (F).lnk
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przeprowadź skanowanie systemu za pomocą programu HitmanPro (silnik Kasperskiego i BitDefendera). Jeśli coś wykryję to niczego nie usuwaj, a dostarcz raport.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) wraz z Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Problem już rozwiązany, fachowiec z ESET pomógł :)

 

Po utworzeniu logów za pomocą ich specjalnego do tego celu programu i przesłaniu, facet przejrzał je dokładnie i zauważył, że siedzi coś "niepowołanego" w:

c:\programdata\microsoft\performance\monitor\ , chodziło o plik performancemonitor.dll.

Powstał on w czasie, kiedy zaczęły się problemy (powstał również wtedy ten główny folder w którym się on znajdował "Performance").
Z pozycji Windowsa nie dało się z nim nic zrobić, był ciągle blokowany - właśnie przez explorer.exe (którego dotyczyły komunikaty na pulpicie od ESET).
Po uwolnieniu go Unlocker'em, resetował się pulpit i plik znowu się zahaczał o system.
Użyłem więc miniXP z Hiren'sa i udało się w nim stworzyć zaszyfrowane archiwum tego pliku, który następnie przesłałem im do analizy.

 

Alerty od ESET przestały się już wtedy pojawiać.

 

Kazał dodatkowo usunąć jeszcze pewien wpis w rejestrze.

 

W sumie to najlepiej ich prosić o pomoc z różnego rodzaju, większymi "dolegliwościami" o ile korzysta się z ich programów.

Tam są tylko "najlepsi z najlepszych", byle kogo do tak potężnej firmy, zajmującej się ochroną sieci komputerowych nie biorą.

Można się skontaktować z nimi poprzez opcję "Dział obsługi klienta", znajdującą się w programie ESET, w zakładce "Pomoc i obsługa".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...