Skocz do zawartości

Problem z grafiką


Arctus

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem w granie w "wymagające" gry: Sniper 2, NBA 2K12, tzn. nie mogę w nie grać ponieważ po pewnym czasie monitor wskazuje czarne tło i brak połączenia z komputerem, a z głośników dalej jak gdyby nigdy nic "sączy" się muzyka z gier. Bo szybkim otwarciu obudowy - uprzednim wyłączeniu komputera - zostałem totalnie poparzony dotykając właśnie karty graficznej....... posiadam wiekowego już ASUS'a GT 8800 - http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/EN8800GTGHTDP512M/#specifications - i stąd moje pytanie.... jakie wentylatory polecacie na tę kartę?? Czy może bardziej opłaca zakupić się jakiś nowszy odpowiednik niż inwestycja w nowe chłodzenie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Bo szybkim otwarciu obudowy - uprzednim wyłączeniu komputera - zostałem totalnie poparzony dotykając właśnie karty graficznej.
totalnie poparzony zostaniesz juz temperatura 70-80 stopni co dla GPU nie stanowi jeszcze problemu.

 

Temperatury mozna sprawdzic softem Asusa ze strony jaka podales;

ASUS Smart Doctor version 5.49
Smart Doctor provides 3 major features:
1. VGA card information and running status for GPU temperature, GPU fan speed(optional) and so on.
2. Overclocking feature.
3. GPU temperature detection.

 

lub http://www.techpowerup.com/gpuz/

 

Jesli karta bedzie miala zbyt wysoka temperature to rozkrec chlodzenie wymien paste lub termopada lub obie mozliwosci na raz (w zaleznosci od konstrukcji) i rozbierajac wiatrak przesmaruj lozysko.

Wymiana GPU to nie problem, ale pod dana platforme dobiera sie odpowiednia grafike. Nie idziesz w krotkich spodenkach i sandalach do slubu , prawda?

 

Poza tym Asus dostarcza rozne wersje BIOS-u. Po uporaniu sie z chlodzeniem mozna wgrac nowszy jesli masz poprzednia wersje i zyskac pare klatek.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...