Skocz do zawartości

Notebook sam się hibernuje


dejko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Wczoraj zauważyłem ciekawą rzecz. Notebook sam hibernuje się w czasie pracy. Od tak bez powodu, ale w miarę równych okresach (x10 minut tzn. co 10 albo 30 itd). Dzieje się tak w czasie pracy na zasilaniu bateryjnym.

Bateria: nowa, oryginalna, kupiona kilka dni temu, data produkcji 12.2011.

Nie ma mowy o przegrzewaniu. Temperatura rzadko przekracza 45 stopni na procesorze. Częściej jest w okolicach 35 stopni. Podobnie z obiema kartami grafiki. Czujniki wskazują na temp 45-50 stopni.

Sprawdziłem plany zasilania. Nie ma tam żadnych informacji dotyczących hibernowania się systemu po określonym czasie. Tylko jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 5% (wskazania z baterii są stabilne).

W końcu wyłączyłem w ogóle hibernację, bo nie dało się pracować. W tym momencie z podglądu zdarzeń zniknęły informacje dotyczące przejścia w stan hibernacji. Pamiętam, że jako źródło wtedy wyświetlono baterię.

Dodatkowo mam często powtarzający się błąd:

: Kontroler osadzony nie odpowiedział przed upływem limitu czasu. Może to wskazywać, że wystąpił błąd w sprzęcie lub oprogramowaniu układowym kontrolera osadzonego albo że system BIOS uzyskuje dostęp do kontrolera osadzonego w niepoprawny sposób. Należy skontaktować się z producentem komputera w sprawie uaktualnionego systemu BIOS. W niektórych sytuacjach ten błąd może spowodować niepoprawne funkcjonowanie komputera.

Żródło ACPI, identyfikator: 13

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli ze starą baterią nic takiego się nie działo może być tak że nowa bateria jest uszkodzona. Ale może być też tak że problem jest na linii BIOS - układ sterujący baterią (szczególnie jeżeli starsza bateria była innej pojemności). Dlatego też aktualizacja BIOS-u jest wskazana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...