Skocz do zawartości

Windows Mail Live 2011 - Rozsyłanie spamu


TCHsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa!

Nie wiem, czy ma to coś wspólnego, używam windows mail live 2011 do obsługi kont email. SO to Win 7 Professional SP1.

 

Z obydwu kont rozsyłam spam, wiem o tym, bo współpracownicy go dostają, trafia również do mnie na adresy, z których był wysłany.

 

Zainstalowany jest G Data internet security 2011 i nic nie pokazuje. W firmie używamy również systemu opartego na MS SQL, poprzez sieć bez firewall. Może jakiś bezpieczny port ustawić?

Hasła do kont pocztowych są zapisane w Windows Mail. Port wychodzący SMTP ustawiony na 587.

Spam rozsyłany jest również, kiedy komputer jest nieaktywny, czyli nocą

Próba ESET skanera online - coś wykryła, ale spam rozsyłany jest nadal. Prosze o pomoc, to firmowe konta i wielki nietakt wobec kontrahentów. Log z Combofix w załączniku. Pozostałe maszyny nie rozsyłają spamu.

Z góry dziękuję za fachową poradę.

 

http://www.wklej.org/id/830701/txt/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacznijmy od tego, że ComboFix użyty bez potrzeby i to na pewno nie jest log, którego tutaj potrzebujemy na starcie. W dodatku ten log pochodzi z drugiego uruchomienia programu:

 

Czas ukończenia: 2012-04-18  11:19:51 - komputer został uruchomiony ponownie

ComboFix-quarantined-files.txt 2012-04-18 09:19

ComboFix2.txt 2012-04-11 05:14

 

Pokaż zawartość pliku ComboFix-quarantined-files.txt z C:\Qoobox bo nie wiadomo co tu program wykonywał.

 

Następnie wykonaj wymagany tutaj w twoim wypadku logi z OTL

Odnośnik do komentarza

Według kwarantanny ComboFix niczego wielkiego nie wykonał. Usunął tylko mało istotne obiekty w Temp, sponsoring Windows Searchqu Toolbar oraz podejrzany autorun.inf z dysku G.

 

Program możesz odinstalować bo nie będzie ci potrzebny a więc:

 

Wciśnij klawisz z flagą Windows + R wklep CMD a następnie wklej i wywołaj polecenie "c:\users\SOTRA\Desktop\ComboFix.exe" /uninstall

 

Czekamy na logi z OTL.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...