Skocz do zawartości

RAM - dziwne zachowanie


nerdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dotyczy pamięci RAM w laptopie Toshiba L300. Posiada on dwie pamięci obydwie 1gb 667 , jedna Kingston druga Hynix. Podczas włączania komputera zwyczajnie się on zawiesza, czasami można popracować parę minut a następnie znowu się zawiesza. Jak już się zawiesi to trzeba wyłączyć i włączyć nie ma możlwości żeby się 'odwiesił'. Dziwne jest natomiast to że jeżeli przełoże te pamięci do innego laptopa to komputer śmiga. Testowałem je memtestem zero błedów. (razem, i każdą kośc osobno - każdy test ok 3h). Testowałem też pod windowsem obciążałem je primem 95. Po przełożeniu kości z laptopa nr 2 do Toshiba komp działa i się nie zawiesza. Próbowałem konfiguracji typu 1 kość z toshiby jedna z drugiego lapka - za każdym razem klapa, tzn komp się wiesza. Jedyne wyjście to dwie kości z laptopa nr 2. Dodam że wyżej wspomniane konfiguracje na lap2 też chodzą i nic się nie dzieje. W tej toshibie muszą być dwie kości bo inaczej komp się nie właczy i nie można tego zmienić w BIOS'ie.

Bardzo proszę o sugestie, opinie czy rady. Dodam jeszcze że ta Toshiba nie należy do mnie, w związku z czym nie chcę od razu kazać znajomemu kupować nowego RAMu bo przecież działa 'niby ' dobrze.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To może nowsza wersja BIOS-u pomoże? Sprawdź też jakie dokładnie są te kości przekładane - jaka prędkość itd bo może być tak że przy tych kościach pierwotnych BIOS źle ustawia coś (np timingi) a z tymi drugimi kościami wartości ustawiane automatyczne są prawidłowe. Oczywiście warto by było dłużej też potestować te kości bo 3h to trochę mało - 8h jest tak w sam raz (albo nawet 12 jak ma się czas).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...