Skocz do zawartości

VirtualBox - Jak przenieść plik?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna zaczołem sie "bawić" z VirtualBox. Mając zainstalowany guest addditions chciałem przeniesc plik z kompa hostujacego do maszyny wirtualnej lecz pojawil sie blad przy kazdej probie wpisania komendy w wirtualnej maszynie (czyli \\vboxsvr) wysakuje mi blad "the network patch not fund" i niewiem co moze byc tego przyczyna. Prosze o pomoc w mojej sprawie z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mógłbyś na początek powiedzieć jaki masz system operacyjny hostujący i jaki system jest "gościem". Powiedz czy ten katalog który ma być współdzielony jest wybrany w ustawieniach tej konkretnej maszyny wirtualnej w sekcji Współdzielone katalogi (np C:\katalog) i czy fizycznie istnieje na dysku. Czy na pewno te guest aditions są zainstalowane poprawnie? Zawsze też można problem trochę obejść i storzyć sieć Host only network albo Bridge network http://www.virtualbox.org/manual/ch06.html i wymieniać się danymi z udostępnionych np przez SMB katalogów tak jak w normalnej sieci.

Odnośnik do komentarza

A próbowałeś usunąć te guest additions i je zainstalować ponownie? Plus można też wywalić całego Virtualbox-a zachowując oczywiście pliki maszyn wirtualnych i zainstalować go od nowa? Powiedz też jaki dokładnie ten katalog ma adres na maszynie hoście i jak dokładnie wygląda to co piszesz po komendzie net use w XP jak chcesz mieć dostęp do tego katalogu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...