Skocz do zawartości

Podkręcanie


dontpanic

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W odpowiedzi na tak zadane pytanie otrzymać możesz jedynie poradnik "krok po kroku" jak odpowiednio założyć temat, by otrzymać oczekiwaną ilość przydatnych informacji: https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

 

Ponieważ to nie jest forum o wróżbiarstwie i nie wiadomo mi, by ktoś tutaj wróżyć potrafił. Innymi słowy, żeby coś podkręcać trzeba najpierw wiedzieć co, a "sprzęt" to pojęcie zbyt ogólne.

Odnośnik do komentarza

witam

oto parametry mojego laptopa:

http://www46.zippyshare.com/v/35136377/file.html

 

mój problem polega na tym, że na razie nie jestem w stanie kupić lepszy sprzęt, dlatego chciałbym podkręcić ten który już mam. Bolączką u mnie jest integrowana karta graficzna (może jakieś nowe sterowniki byłyby lepsze?). Druga sprawa to taka że więcej niż 1GB RAM moja płyta nie odczyta.

Więc jedynie gdzie mogę działać to karta i procesor. Chciałbym możliwie wycisnąć z tego co mam tyle ile się da :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ogólnie odradzam kręcenie laptopów i innych tego typów sprzętu.

Oczywiście wszystko można podkręcić jak to się mówi nie ma rzeczy niemożliwych ale czy warto ?

 

Zadaj sobie pytanie do czego używasz Laptopa ?

Jeżeli do pisania, przeglądania stron internetowych , innych programów biurowych, nawet AutoCad na nim pójdzie - chociaż nie wiem co to byłby za komfort pracy na tak małym monitorze.

Do większości gier raczej nie widzę zastosowania tego sprzętu z uwagi na zintegrowaną kartę graficzną (większość gier ma konflikt z zintegrowanymi kartami) a wiadomo gry są najbardziej wymagającymi obecnie programami i w ich przypadku najsensowniejsze stało by się podkręcanie. Nie wspomnę tez o tworzeniu grafiki renderowanej.

 

Tak jak pisałem na pewno da się w jakiś sposób podkręcić ale czy warto ?

Jak odprowadzisz energię cieplną z już nieźle grzejącego się laptopa? Wiadomo, że każdy przyrost mocy obliczeniowej wiąże się z stratami energii w postaci odprowadzenia ciepła.

 

Osobiście odradzam przetaktowywania przenośnych komputerów z uwagi na ograniczone możliwości odprowadzenia energii cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...