Skocz do zawartości

Wycena komputera


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy ma do sprzedania komputer, ja obecnie nie jestem w temacie jesli chodzi o ceny więc prosze was o MNIEJ WIĘCEJ, napisanie ile ten sprzęt jest wart, będę wklejał to co on mi napisał na gg, bo sie spieszyl i nie mial jak dokladnie napisac, dlatego nie oczekuję dokładnej ceny, tylko poglądowa... :

 

Procesor : 4 rdzenie po 2,5ghz

pamięć : 3gb kingston ddr2

grafika : Nvidia 9800 GTX +

Płyta głowna : jakiś asus ;]

Zasilacz : 700w chieftec

chłodzenie procesora : coolmaster

obudowa : jakaś lepsza

dysk : nie wiadomo ale coś pomiędzy 500gb a 1tb

 

on chce za to 500zł... warto ? sprzęt jest w stanie idealnym, znam go i on dba o takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A umiesz krzykaczu czytać?

 

ja obecnie nie jestem w temacie jesli chodzi o ceny więc prosze was o MNIEJ WIĘCEJ, napisanie ile ten sprzęt jest wart, będę wklejał to co on mi napisał na gg, bo sie spieszyl i nie mial jak dokladnie napisac, dlatego nie oczekuję dokładnej ceny, tylko poglądowa...

 

dodam że procesor to Quad Q8300 a obudowa warta 200zł

Odnośnik do komentarza

Ceny sprawdzamy na podstawie czego?? zgadnij... bo z pewnoscia nie na podstawie takiego opisu;

Procesor : 4 rdzenie po 2,5ghz pamięć : 3gb kingston ddr2 obudowa : jakaś lepsza
nie kaze Tobie sie znac, ale znajdz madralo np. na allegro
pamięć : 3gb kingston ddr2
i podaj Tu cene. Mniej / wiecej to lec do wroza/wrozki.

Cena dysku na podstawie takiego opisu w tym stanie rynku i dostepnosci - ja jestem krzykacz? gratuluje logiki - dysk : nie wiadomo ale coś pomiędzy 500gb a 1tb

Odnośnik do komentarza

Żeby dokładnie wycenić mógłbyś podać następujące dane (myślę że kolega się nie obrazi jak odpalisz kompa i zrobisz kilka screenów):

screen z zakładki CPU, Motherboard i każdego slotu z zakładki SPD z programu CPU-Z

screen z GPU-Z pokazujący jaka dokładnie jest ta karta graficzna (duża różnica czy model GTX czy GT)

screen pokazujący jakiej wielkości i jakie oznaczenie ma dysk twardy wraz z danymi SMART (np CrystalDiskInfo)

Można by było nawet zrobić zdjęcie środka.

 

Jakby kolega był wyrozumiały to możesz zrobić nawet skan MHDD (on najlepiej pokazuje kondycję dysku twardego).

Tak ogólnie jeżeli wszytko jest sprawne wydaje mi się że 500 zł za taki sprzęt może być (wystarczy do monitora 19 calowego przez jakieś 1.5 roku na średnich detalach nawet w BF3 (chociaż może akurat BF3 na niskich ale pójdzie)

Odnośnik do komentarza

Cena CPU nowego szybszego (przynajmniej w grach bo tam 2 dodatkowe rdzenie dużo nie dają) to 250 zł http://www.komputronik.pl/product/125346/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Intel_Pentium_G620_2_60_GHz_BOX.html Oczywiście Core2Quad to fajne procesory ale znowu szybsze od Sandy Bridge nie są. Cena kompa jest w sumie fajna bo oczywiście aktualnie dysk 500 GB tyle prawie kosztuje. Z drugiej strony to jest używany sprzęt i nie wiadomo ile pociągnie (dlatego też sugeruję żeby na początek zebrać dane).

Edytowane przez picasso
16.03.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...