Skocz do zawartości

emachines OC.


Tivan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się zapytać czy dało by radę zrobić OC na lapku emachines E730G, niżej parametry.

Chodzi mi też o kartę graficzną przy której jest napisane, że udostępnione 731MB, a można mieć 1243MB.

Jeśli chodzi o RAMY to w poniedziałek powinny mi dojść 4GB SAMSUNGA 1333HZ więc trochę szybciej będzie chodził :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podkręcanie laptopów jest ogólnie rzecz biorąc trudne i często nie przynosi widocznych efektów. W przypadku tego laptopa procesor jest mocny i jego podkręcanie nic nie da a karta graficzna jest powiedzmy średnia http://www.notebookcheck.pl/ATI-Mobility-Radeon-HD-5470.45926.0.html gry pójdą na low nawet po podkręceniu.

Ta "Całkowita dostępna pamięć graficzna" to RAM karty (VRAM) plus pożyczony ogólny RAM. Zmiana tego może być możliwa w BIOS-ie ale tutaj również zmiana nie da zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza

Najprościej pisząc chodzi o to, że 32-bitowe systemy operacyjne mają ograniczenie "obsługi" do 4GB RAMu a i tak nawet w pełni tych 4 nie wykorzystują. Ja w swoim laptopie mam Windows 7 32-bit oraz 4 GB RAMu a system wykorzystuje tylko 2,99 GB, czyli 1 GB jest w ogóle nie używany. To jest normalne, takie jest po prostu ograniczenie architektury 32-bitowych systemów operacyjnych, dlatego w twoim przypadku masz dwie opcje

1) instalujesz system 64-bitowy i on ci wykorzysta całe 6 GB RAMu,

2) zostawiasz tylko kość 4 GB a tą drugą 2 GB zostawiasz w szufladzie na czarną godzinę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...