Skocz do zawartości

Problem z rozruchem systemu


Demonooki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem.A mianowicie od dwóch dni przy pierwszym uruchomieniu komputera gdy dochodzi do paska ładowania systemu windows komputer się wyłącza.Przy ponownym uruchomieniu wszystko chodzi normalnie oczywiście jest komunikat przepraszamy że system się nie załadował i w jaki trybie chcę uruchomić awaryjnym normalnie itp..

Co może być przyczyną ?

 

Komputer to :

Athlon 64x2 5200

2 GB ram

GF 9600GSO 384mb

Amacrox Warrior 350W

Windows XP sp3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz załadowany sterownik SPTD - teoretycznie do tworzenia logów powinno się go usuwać ale to tak na przyszłość. Pierwsza rzecz to błąd z dziennika zdarzeń "Nie można usunąć z pamięci ciągów licznika wydajności dla usługi WmiApRpl (WmiApRpl). Kod błędu to pierwszy wpis DWORD w sekcji danych (Data)." Tak na początek spróbuj zrobić kroki z 2 postu w tym temacie (do którego linka jakoś nie mogę wkleić więc wklejam całość niżej :) i wtedy daj znać czy coś się zmieniło z uruchamianiem. Kolejną rzeczą którą bym obstawiał to jakiś problem z BIOS-em. Najpierw go zresetuj i jeżeli to nie pomoże to spróbuj go uaktualnić. Gdybyś podał dane z SIW-a poprawnie wtedy możemy sprawdzić za Ciebie czy jest nowsza wersja BIOS-u do twojej płyty głównej.

 

1. Dziennik zdarzeń nie chce startować bo ma uszkodzone pliki logów. W pierwszej kolejności zdeaktywuj jego usługę bo kasacja będzie niemożliwa. Wyszukaj na dysku i skasuj wszystkie pliki logów .EVT. Powinny być w C:\WINDOWS\system32\config a pliki są 3:

 

AppEvent.Evt = Application

SecEvent.Evt = Security

SysEvent.Evt = System

 

Po kasacji zresetuj kompa. Świeżutkie pliki zostaną wygenerowane.

 

2. Usługa odpowiedzialna za to nie startuje bo:

 

------ Jest wyłączona

 

------ Poleciał plik eventlog.dll. Powinien być podwójnie jako oryginał w C:\WINDOWS\system32 i jako kopia chroniona w C:\WINDOWS\system32\dllcache. Jeśli nie ma go w pierwszej lokalizacji ale jest w drugiej to skopiuj z dllcache do system32. Jeśli w ogóle pliku niet czeka cię ekstrakcja z CD XP. Pytka w napędzie

 

Start >>> Uruchom >>> cmd i komenda:

 

EXPAND X:\i386\eventlog.dl_ C:\WINDOWS\system32

 

Przy okazji sprawdź czy istnieją w C:\WINDOWS\system32 inne pliki: eventvwr.exe i eventvwr.msc. Jak coś to ekstrakcja z CD XP z archiwów EVENTVWR.EX_ i EVENTVWR.MS_

 

------ Poleciał klucz w rejestrze odpowiedzialny za usługę a konkretniej chodzi mi o grupę klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Eventlog

Odnośnik do komentarza

1. Pliki skasowane. 2. Żadnego pliku nie brakowało poza eventlog.dll w C:\WINDOWS\system32\dllcache skopiowałem go z C:\WINDOWS\system32 to dobrze ?

I co z tym kluczem w rejestrze ? Czy coś moje działania pomogły dam znać jutro bo po nocy się dopiero okaże.

 

Edit. Wygląda na to że problem rozwiązany , dzisiejszego ranka komputer uruchomił sie jak należy. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...