Skocz do zawartości

Problem z RAM


keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku tygodni próbuje różnych producentów pamięci RAM o pojemności 1024 MB. Jak do tej pory udało mi się mięć stabilna pracę systemu bez żadnych problemów na kościach RAM ,które są w linku . GOOD RAM 256 w 2 slocie , i HYundai Electronics RAM 256 w 3 slocie są przeznaczone do wymiany. Dziś testowałem kolejną kość Ram ! GB GOOD RAM PC 3200 Gr400D64L3/1G i znowu pojawiły się problemy( testowałem już podobne kości używane Kingstona)- Gdy pracowały koście Kingston 1 GB PC 3200 i GB GOOD RAM PC 3200 Gr400D64L3/1G wywaliło mi po restarcie komputera komunikat

" CPU FAN ISN'T RUNNING SHUTDOWN NOW(Y?N) "

po którym system nie chciał się uruchomić. Gdy wyciągałem kość GB GOOD RAM PC 3200 Gr400D64L3/1G system się uruchomił ale z AMD Athlon 2400+ zmieniło się na AMD Athlon 1800+.

Wszedłem w bios ( AMIBIOS NEW SETUP UTILITY_ VERSION 3.31A) i w zakładce Fregency- voltage control przywróciłem ustawienie z 100 MHz na 133 MHz, które jest ustawione od czerwca 2004 i nigdy nie było z tym ustawieniem problemu. Gdy zostawiłem samą kość GB GOOD RAM PC 3200 Gr400D64L3/1G, komputer się normalnie uruchomił i można było nawet pograć w gry.

Mam pytanie dlaczego sprawne kości RAM ,które na Memtest86 nie wykazują ,żadnego błędu nie są kompatybilne z moim komputerem w czym jest problem? Płyta główna może mieć 3 GB RAM DIMM DDR!

Wcześniej miałem na próbę kości RAM GOOD i Kingstona i łapałem za wiechy komputera wraz z niebieskimi ekranami śmierci.

Stabilnie jest na takim układzie:

 

http://speccy.piriform.com/results/8XRtvcirO1WUzW8gYPJmLDg

 

raport z SIW

 

http://www.speedyshare.com/files/30108332/SIW_FREEWARE_DOM-90LI8LSVJ6J_20110830_202508.html

Edytowane przez keramti
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Być może należałoby poskładać RAM wg "zaleceń" instrukcji płyty głównej (zakładając, że chodzi o tą ze stopki).

You can install PC3200/DDR400, PC2700/DDR333, PC2100/DDR266 or PC1600/DDR200 modules on the DDR DIMM slots. Please note that the mainboard supports only one DDR400 DIMM.

Jakkolwiek wydaje się to dziwne także w kontekście tego co masz aktualnie na stanie tj. odpowiednio (DDR400 / DDR333 / DDR400). Jednak przy próbie wymiany kości spróbuj przestawić w BIOS-ie RAM z Auto na 333. Jeśli poszperasz to zapewne natkniesz się na informacje, że płyta obsługuje max. 1 GB DDR400, zaś max. 3 GB przy pozostałych. Ile w tym prawdy - nie wiem (podobną sytuację pamiętam z innej płyty).

Odnośnik do komentarza

No i mam za swoje- pojawiło się :(

" nie można uruchomić systemu Windows,ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM"

Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku.W tym celu uruchom Instalatora Systemu Windows z orginalnego dysku CR_ROM i wybierz "r" na pierwszym ekranie aby rozpocząć naprawę.

 

 

A ja tylko zmieniałem w biosie RAM z Auto na 333, 400 I już niby wszystko było ok:(

Odnośnik do komentarza

Z pamięcią jest dodatkowo zdrowo namieszane w manualu. Z opcji w BIOS-ie:

SDRAM Frequency

Use this item to configure the clock frequency of the installed SDRAM.

Settings options: 200MHz, 266MHz, 333MHz, 400MHz*, Auto.

*See Glossary: Recommended DDR400 Modules for details.

Natomiast z owego Glossary wynika, że najlepiej gdyby jeszcze była spełniona zależność FSB/DRAM Frequency. W przypadku Twojego procka (FSB 266 MHz) wszystko powinno grać zakładając kompatybilność pamięci.

screenshothcl.th.png

Jako ciekawostka = http://pl.msi.com/service/faq/902.html

 

Zaś z tabelek Recommended DDR400 Modules w manualu (str. 107/109) wynika chyba tylko, że faktycznie nie ma znaczenia w którym slocie DIMM dany moduł możesz użyć. Nie testowali modułów większych niż 512 MB, ale to chyba można pominąć bo nigdy taka lista nie będzie aktualna. Czy te tabelki odwołują wspomnianą we wcześniejszym poście notkę, to jest raczej pytanie do supportu MSI.

 

Co do komunikatu błędu, sugerowałoby to uszkodzenie rejestru. Mam wątpliwości czy poprzez RAM, skoro twierdzisz że memtest wychodzi OK. Ale z uwagi na powyższe wytyczne odnośnie RAM-u mogę tylko :rolleyes:

http://www.fixitpc.p...indpost__p__233

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...