Skocz do zawartości

Sprawdzenie logów


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do naprawienia komputer który włączał się i po kilkudziesięciu sekundach uruchamiał się ponownie. Tryb awaryjny robił tak samo. Po drugim uruchomieniu udało mi się podejrzeć msconfig i zobaczyłem tam dużo podejrzanych wpisów. Skorzystałem sobie z OTLPE i udało mi się wygenerować log (w załączniku OTL1 i Extras1). Najpier usunąłem kilka plików ręcznie (konkretnie te

C:\WINDOWS\update.2\svchost.exe -- (srviecheck)

C:\WINDOWS\update.5.0\svchost.exe -- (srvbtcclient)

C:\WINDOWS\sysdriver32.exe -- (srvsysdriver32)

C:\WINDOWS\update.1\svchost.exe -- (wxpdrivers)

a potem przy pomocy OTL-a wykonałem skrypt który jest w załącznikach do postu nazwany skrypt1. Potem zrobiłem drugi skan (OTL2 i Extras2) poprawiłem wcześniejszą niedokładność skryptem2 i uruchomiłem ponownie komputer. Uruchomił się ładnie i pierwszą rzeczą którą zrobiłem to logi z OTL (OTL3 i Extras3) oraz GMER. Następnie użyłem MBAM i Kaspersky Virus Removal Tool które same pousuwały trochę rzeczy. Usunałem też katalog _OTL z dysku C. Następnie wykonałem kolejne skanowanie OTL (OTL4 i Extras 4) po którym uruchomiłem skrypt3. Na samym końcu odaliłem po raz kolejny OTL i ostateczny log który chciałbym aby został sprawdzony czy jest "czysty" to OTL5 i Extras 5. Oczywiście niezaktualizowane oprogramowanie zaktualizuję.

OTL1.txt

Extras1.txt

skrypt1.txt

skrypt1efekt.txt

Extras2.txt

skrypt2efekt.txt

OTL3.Txt

Extras3.Txt

gmer.txt

mbam-log-2011-08-30 (12-47-07).txt

OTL4.Txt

Extras4.Txt

skrypt3.txt

skrypt3efekt.txt

OTL5.Txt

Extras5.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W systemie była infekcja pochodząca z Facebooka. Najpierw sprostowanie w skrypcie 1, który był wykonywany - otóż poniższe pozycje nie powinny być usuwane.

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand] --  -- (WDICA)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand] -- -- (UIUSys)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand] -- -- (PDRFRAME)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand] -- -- (PDRELI)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand] -- -- (PDFRAME)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand] -- -- (PDCOMP)

DRV - File not found [Kernel | System] -- -- (PCIDump)

DRV - File not found [Kernel | System] -- -- (lbrtfdc)

DRV - File not found [Kernel | System] -- -- (i2omgmt)

DRV - File not found [Kernel | System] -- -- (Changer)

O33 - MountPoints2\{d89dd366-9dd1-11e0-846b-0013e8980e35}\Shell - "" = Autorun

[2011/01/02 07:08:44 | 000,081,920 | ---- | C] ( ) -- C:\WINDOWS\System32\rsnp2uvc.dll

[2011/01/02 07:08:44 | 000,053,248 | ---- | C] ( ) -- C:\WINDOWS\System32\csnp2uvc.dll

 

"File not found" w powyższej grupie usług systemowych to normalne zjawisko i jest to jeden z wyjątków dlatego się tego nie rusza. Usługi te widziałeś dlatego, ze zaznaczyłeś w OTL pokazywanie na "Wszystko" zamiast na "Użyj filtrowania". Wpis O33 jest związany z autostartem urządzeń przenośnych i to tez się zostawia.

 


 

Teraz poprawię po tobie i napiszę ci kolejny skrypt, który wyczyści resztę pozostałości po infekcji.

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\WINDOWS\5142376drv.spi
C:\WINDOWS\unrar.exe
C:\WINDOWS\geoiplist.rar
C:\WINDOWS\info1
C:\WINDOWS\geoiplist
C:\WINDOWS\System32\drivers\etc\hîsts
 
:Services
5142376drv
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"C:\WINDOWS\services32.exe"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot]
"AlternateShell"="cmd.exe"
 
:OTL
O2 - BHO: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

2. Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

3. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL oraz AD-Remover z trybu skanowania.

 

 

Odnośnik do komentarza

Teraz wyczyszczone jak należy. Na koniec do wykonania parę rzeczy:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL oraz Ad-Remover z opcji Clean.

 

2. Wykonaj koniecznie aktualizację IE do najnowszej wersji Internet Explorer 8. To ważne nawet jeśli z samej przeglądarki się nie korzysta, ale od niej zależy wiele w systemie.

 

3. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...