Skocz do zawartości

Nie mogę włączyć Centrum zabezbieczeń oraz Windows Defender


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a więc mój problem jest następujący- Kupiłam niedawno netbook'a , na ktorym wgrany byl juz McAfee. Wkrótce jednak komputer zaczął poważnie szwankować, m.in. nie działały gadżety pulpitu, przekierunkowywało mi strony internetowe , centrum zabezpieczeń i windows defender przestało działać... w końcu odinstalowałam Mcafee i wgrałam Avasta, dodatkowo skanowalam komputer dr.web'em, Malwarebytes' Anti-Malware i paroma innymi skanerami. Pousuwało mi sporo brudów i część problemów ustąpiła , ale centrum zabezpieczeń i defendera wciąż nie mogę włączyć, czesto tez przekierunkowuje mi strony. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

 

oto moje logi:

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Według zasad działu powinieneś wkleić jeszcze log z GMER. Masz infekcję, która zajmuje się między innymi wyłączaniem Centrum. Windows Defendera pozostawimy wyłączonego. To program niepotrzebny zwłaszcza jeśli posiada się antywirusa. Resztę problemów naprawimy.

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\Windows\System32\winethcw.dll
C:\Windows\tasks\Ozdyogvuuh.job
 
:OTL
IE - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = "http://search.conduit.com?SearchSource=10&ctid=CT2786678"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.babylon.com/?babsrc=toolbar2&q="
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@microsoft.com/GENUINE: disabled File not found
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Napraw wyłączone przez infekcję funkcje:

 

  • Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługę Centrum zabezpieczeń i Typ uruchomienia przestaw na Automatycznie (opóźnione uruchomienie), usługę zastartuj przyciskiem.
  • Przywracanie systemu: Panel sterowania > System i zabezpieczenia > System > Ochrona systemu > zaznacz dysk z Windows i Konfiguruj > zaznacz "Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików".

 

3. Przejdź do panelu usuwania programów i odinstaluj niepotrzebne sponsoringi - Babylon toolbar on IE / Conduit Engine / uTorrentBar Toolbar

 

4. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL oraz AD-Remover z trybu skanowania.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wykonaj jeszcze jeden skrypt do OTL o takiej zawartości:

 

:Files
C:\Users\Kajkowsky\AppData\Local\Conduit
C:\Users\Kajkowsky\AppData\LocalLow\Conduit
C:\Program Files\Conduit
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Interface\{7D86A08B-0A8F-4BE0-B693-F05E6947E780}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Conduit.Engine]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Toolbar.CT2786678]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Conduit]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{1F096B29-E9DA-4D64-8D63-936BE7762CC5}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}]
 
:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-4014043125-108824389-4263978786-1001\..\URLSearchHook: {bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc} - Reg Error: Key error. File not found

 

Do oceny dajesz już tylko nowy log z AD-Remover.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...